Únor 2013

Nebát se vyslovit myšlenky srdcem vedené

22. února 2013 v 23:18 | *Geminy* |  Téma týdne
Už delší dobu pozoruji chování lidí. Snažím se přijít na problémy, které ničí vztahy, bortí základy rodiny, brzdí člověka, způsobují chaos, vzbuzují odpar a nutkání měnit chod věcí. Je to tak jednoduché, běžné, falešné, milé, upřímné, bojácné, zastrašující ... Jsou to slova, věty, příběhy, proslovy, zkrátka a jednoduše komunikace. Slova a jenom slova. Každé slovíčko má svůj význam, ne-li víc. Dá se odstupňovat, dá se říct mile, ale i urážlivě, způsobí zmatek i nedůvěru, rozesmějí i rozpláčou. Běžné věc, komunikace. Všichni spolu mluvíme, ale za jakým účelem? Dozvědět se novinky, naučit se novým věcem, pochopit řeč druhých. Ale stále je to málo. Komunikujeme jen ve svůj prospěch. Při práci, kdy se snažíme komunikací přesvědčit ostatní o své důležitosti a nepostradatelnosti a o svých výjimečných schopnostech. Nebo v obchodu při propagování výrobku. Komunikace s pracovním týmem, která musí být srozumitelná, stačí špatně pochopit pokyn a rozpracovaný projekt může na čas zůstat zbržděn, což způsobí chaos a následnou, co nejrychlejší nápravu. Ve škole posloucháme výklad, o přestávkách si se spolužáky vyprávíme, co se kde šustlo, jakou knížku má kámoška rozečtenou a jaký film by nám doporučila. Vše pro naše potěšení, pro získání nových kontaktů, postup v kariéře.

Lidi, já žiju!

20. února 2013 v 17:31 | *Geminy* |  Můj svět
Zdravím, náštěvnost se rychlostí světla žene k nule a i když to tento článek nijak nezastaví, přeci jenom musím dát o sobě vědět. Jarní prázdniny jsem si užila na lyžích. Sice jsem nesjížděla Alpy (ty mi jednou bohatě stačily), ale i tak jsem se předposlední den natáhla, a hned 3× :D. A jelikož jsem strašnej srágotka a nechala se pohltit strachem byla jsem pěkně protivná. Jo jsem bručoun, co nadělám, nechci se zmrzačit. Já vím, neměla bych to tím kazit ostatním. Opět pracuji na magazínu - ,, Cože, už zase?" Jo už zase, chytlo mě a i když to není nic moc (co by jste taky mohli čekat od antitalenta), přeci jenom to stojí za rychloprolistování ;). Jen mě mrzí, že nemá tolik času na blog, ale já vám to vynahradím. Ten časopis bude lepší jak ty předešlé a snad vás chytí. Nebojte, nebude jen o módě. Už teď se těžte na taková téma jako je paisley vzor, outfity s waterfall střihem a přichystala jsem pro vás i úvahu na téma Rodina. Možná to z ní nudně, to přiznávám, nemohla bych dělat reklamu, moc lidí bych asi nenalákala :D. Kromě magazínu pracuji na příbězích. Ve škole už ani nedělám to co mám, ale když mě něco přiměje k zamyšlení, jako dneska o děják, musím hned něco napsat (někdy si jen celou hodinu kreslím, mám už sbírku příšerek a v sešitech díry z toho, jak je vystřihuji). V tu chvíli jde takový dějepis stranou a nastupuju chvilka uvažování. Jestli to někdy přinese ovoce, nelze říci, každopádně mi to třeba pomůže v rozhodování při výběru vysoké školy. Už teď se rozmýšlím zda jít na psychologii nebo na umění. :) Možná začnou pracovat mozkové závity úplně v jiné části mozku a probudí se buňky biologické nebo chemické či fyzické a bude ze mě věděc. To určitě :D. Zachvilku mě čeká trénink. Soutěž se každým dnem blíží a já si kroky nepamatuji a ty co mi jak-štak utkvěly v hlavě zatančím odpudivým způsobem, museli by jste mě pozorovat se zavřenýma očima. Ještě, že ty sestavy natočily a daly na net pro stáhnutí. Snažím si každý den najít chvíli, abych se je naučila a neudělala si ostudu.

Tak tohle je dlouhá omluva a odůvodnění mé nepřítomnosti. Kroužky, škola, rodina ... Držte palce ať se mi ty plány splní! Na to že jsem tvrdohlavá, nedokážu být zažraná do toho co dělám a neopustit od toho.

Krásy města

9. února 2013 v 16:16 | *Geminy* |  Photography
Přináším nové fotografie, tentokráte na téma krásy našeho města. Tedy officiální název zní jinak, ale jak si nemohu vzpomenout :D. Ty nejhezčí fotografie poputují na výstavu, která se uskuteční v našem Vrchlickém divadle 13.3.2013. Tyhle fotky, které zveřejním jsme pořídili už na začátku roku.Vydali jsme se fotit náměsti, vánoční strom, vysvětýlkované uličky, kostel,.. Zrovna tenhle čtvrtek jsme ve focení města pokračovali. Vyšli jsme od zušky a pokračovali až k Loutkovému divadlu, odtud jsme šli až k Lence (naše učitelka) domů. Propůčila nám balkón z něhož je krásný výhled na město a centrum města s kostelem. Tyhle fotky vám bohužel dneska nepřidám na ty se můžete těšit příště :)


Jediná fotka, která zachycuje budovy a architekturu.

Ten list s číslama od 1 do 5 co nic nedokazuje.

1. února 2013 v 21:32 | *Geminy* |  Můj svět
Aneb jaké bylo vysvědčení? Já ho vlastně (ne)dostala. Sice po dopsání testu mi známky uzavřela, ale nějak se to nestihlo dopsat a vytisknouu, takže mám jen výpis. Jedničky, dvojky a dvě trojky, od koho jiného než od naší milovaný třídní. Dobře není zas tak špatná, je spravedlivá, ale nemusela mi dát čtverec z té podělaný laborky a tím mi (určitě naschvál) změnit průměr. No co, známky jsou stejně úplně nelogické, jste hodnocený za to, co si dokážete zapamatovat ne za to, jak s t informacemi dokážete pracovat a využít je.