Leden 2013

Není škola jako škola

30. ledna 2013 v 15:12 | *Geminy* |  Myšlenkový pochod
Od včerejšího večera jsem oficiálně zdravá, výsledky dopadly dobře. Ještě, že mám v omluvence potvrzený i ten včerejší den, ale stejně jsem do tý školy musela. Naštěstí jen na poslední hodinu, prostě jsem si musela dopsat písemku z bio, ona jednuduše musí mít u každého stejný počet známek. Stejně jsou ty testy na nic. Učíte se to, dostanete za pět. Neučíte se to, dostanete za pět. Máte štěstí a neučíte se to, dostanete za 3. Máte den blbec dostanete za 4 a je jedno jestli jste se to učili. A pokud vám ten den funguje mozek na plné obrátky je možné že získáte i jedničku :). Já nemůžu říct, že jsem se to učila, ale ani, že ne, prostě jsem si to přečetla víckrát, sice jsem pochopil akonečně rozmnožování rostlin, ale na ty jsem v testu dostala jen jednu otázku, což je překvapující, protože tenhle rozmnožovací proces je její oblíbený. Potom přišli otázky za nejvíce bodů - čeledi a přiradit zástupce, potom další přiřazování čeleď a co je pro ni typické a samozřejmě, že jsem to měla celý blbě, získala jsem 11 bodů - za 5 :D. Jo aspoň to mám za sebou, nemá cenu se snažit trojk ami sice utekla o jednu desetinu to samé u chemie, kde mi průměr z 2,4 skočil na 2,6 díky laborce, ze kterémám čtverec.

Focus - magazin

29. ledna 2013 v 16:53 | *Geminy* |  Trendy
Slibované překvapení je tu. Ani to tak nevypadá, ale pracovala jsem na tom už od Vánoc až do teď tedy měsíc a něco. Pravda od grafické představy se to hodně liší. Všechny nápady se mi teď válý na stole, štosy papírů, odškrtaných slov. Původně tam měly být další strany s dalšími trendy, ale nedařilo se najít. Bohužel, dělat článek o trendech, které jsou už passé, i když z většinou se neloučíme, je vážně věc nezajímavá. Jednu věc bych mohla hledat klidně celý týden. Proto mají asi pro magazín celý redakční tým, jeden by to nezvládl. Ale když už jsem začla musela jsem to dokončit, protože jedno z mých předcevzetí bylo dokončit to, co jsem začala.

FOCUS


Emoce

29. ledna 2013 v 16:42 | *Geminy* |  Photography
Proč člověk cítí ? Jak je možné, že dokážeme vyjádřit tolik emocí, aniž bychom museli promluvit. Kolikrát slova nestačí a kolikrát ani nedokážeme najít ta správná slova, která by vyjádřila to co cítíme. Možná se nám je nedaří najít proto, že vlastně ještě ani neexistují. Než se přišlo na způsob vyjádření pomocí slov, lidé se spoléhali na přirozené vyjádření řev, pláč, smích, byli více intuitivní a více se dokázali vžít do pocitů druhých. Dneska je tolik cizích řečí, tolik slov a poslední dobou se mi zdá, jako by ztrácela význam. Jako by slovo mám tě rád, neslo význa lásky, ale přitom osoba, která slovo vyřkne, to tak nemyslí, ale je si vědoma významu, proto jej použila. Chci tím říci, že slova jsou mnohdy zbytečná a proto na první místo přicházejí činny a s nimi i emoce.


Něco se chystá

19. ledna 2013 v 20:31 | *Geminy* |  Můj svět
Omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale nestíhám. Mám toho tolik rozpracovaného co se týče blogu, do toho škola kroužky, povinnosti. Ale můžu vám slíbit, že se máte na co těšit a doufám, že se vám to bude líbit. Nejsem žádný profík přes grafiku ani módní expert, ale asi jako každou dívku i mě fashion svět přitahuje. Yop, to překvápko se bude týkat módy a konkrétněji zpětné módy, respektive ohlédnutí za r. 2012. Jelikož jsem takový opozdilec a nedochvilec a všechno mi navíc dlouho trvá, rozhodla jsem se tyhle vlastnosti skloubit s módou. Pokud bude mít překvapení úspěch ( i kdyby nemělo) shromažduji další informace a nacházím zrdoje pro další módní boum, tentokrát už snad bude aktuální :D. Navíc jsem opět nemocná, tak snad mi ta trocha času urychlí zveřejnění :) Rozhodla jsem se i pro menší redukci deníku. Nevím čím to, ale rozhodla jsem si psát deník nedeník ručne, asi to bude tou blížící se osmnáctkou. Přeji hezký zbytek večera, protože já už půjdu asi do hajan, jsem totálně kántry.

Navrhla jsem na fotografickým téma focení -EMOCE a pak mě napadlo k nim přidat i nějaký citát, tak tady je jedna práce mého parťáka Lucky. Když ona fotí mě :D. Dělala jsem i šílenější ksichty :D. Kromě focení bychom chtěli i něco natočit, tak snad se ty nápady, co nosím v hedce do té doby nevypaří. Jednalo by se o styl soc. spotů.