Hop nebo trop.

4. prosince 2012 v 19:59 | *Geminy* |  Můj svět
Opravdu jen tak tak všechno stíhám, a když nemám co na práci čas se vleče a já nevím jak s ním naložit. Právě když se mi naskytne volno na moje kreativní smýšlení, kde nic tu nic, rázem se všechno vypaří, vyšumí jako aspirin vhozený do vody. Asi bych si jeden měla dát, abych neprohrála zápas s bolestí v krku a ucpaným nosem. Musím do pátku vydržet :). Proč? Poslední závěrečný večer - Věneček. Ani jsem nenapsala, jak jsme si užili Mikulášskou, dokonce si se mnou zatančil kluk, který nám předtancovává. Dostala jsem takový bláznivý nápad, který jsem si odnesla z hodin vyzážistiky. Napadlo mě posypat si pusu červenýma třpytkami. Tatínek se obětoval a prošel se do studia pro třpytky, který mamka používá při zdobení nehtů. Trošku jsme se s mamkou nepochopily :D. Takže mi ty třpytky z lahvičky vysypala na pusu a samozřejmě, že i do pusy :D. Měla jsem krásný červeně třpytkovaný zubyzka :D. Ale musím říct, že make-up alá čertice se mi povedl. Udělala jsem si černý lícní kosti, červenou pusu s třpytkami a na oči vklepala stříbrné oční stíny a orámovala černými linkami, kdy horní se táhly až ke spánkům. Hustý co ? :DMusím vydržet, musím. Dávat si malé cíle a postupně je překonávat. Pro mě je však důležité vydržet a nevzdávat se. Proč když mi věc hned nejde, a nebo nevidím, že bych k tomu měla nějaké předpoklady, mám nutkání to vzdát. Přeci, žádný učenec z nebe nespadl, tak proč můj mozek to bere automaticky tak, že když se ti nedaří na poprvé, znamená to, že k tomu nejsi předurčena. Ale já to vydržím a o čem to vlastně mluvím, jo o tom streatdance. Ono je to fakt bombastický, ale já jsem jak poleno, totální dřevo. Prostě chci všechno hned a teď a když to nemám, tak toho nechám a jdu dál. No kdo by to chápal? Já sama nechápu, proč se tím mé podvědomí řídí.

Vzdělání je důležité, obohacuje nás o nové myšlenky a podněcuje mysl k rozvoji nových nápadů. Jenže, když chodíte na škole, kde nikdo neocení snahu, kde se o vás nezajímají, netolerují to, že se zajímáte i o jiné věci, než jen o školu. Chceš-li vědět víc zajdi si do knihovny, nerozumíš tomu ptej se - zeptáš se a reakce učitele:"Jak to, že tomu nerozumíš, máš vzorec a jenom dosazuješ, sem dáš to a sem to, co je na tom tak těžké ho!! "Jo děkuju za vysvětlení už je mi to jasný a na třídních schůzkách: "Víte, váš/vaše syn/dcera, mohla by být více aktivní o hodinu. Jestli něčemu nerozumí, může přijít na konzultaci…" A s tímhle přístupem čekají, že z nás budou géniové? To jako počítají s tím, že mi hned co přijdeme domů sedneme k učení a šrotíme, šrotíme? upozorňuji NEJSEM POČÍTAČ!!! Jak díky takovému přístupu zjistím co mi de a nejde, jak si mám vybrat kam budou směřovat mé kroky? Mmm? Shrnuto a podtrženo prospěch je zatím v cajku, horší je to s tím, že vlastně nemáte páru o čem to ten zamindrákovanec mluví, takže při písemkách typujete a při ústním zkoušení zavíráte oči a snažíte si vybavit stránky výpsiků, které jste si "vyfotili". Nakonec prosedíte zbytečně 6 hodin ve vzdělávacím ústavu, kde do vás hustí jejich vědecké termíny. Skončí 6 hodin mučení, přijdete domu odhodíte tašku do kouta, zamyslíte se a zjistíte jednu podstatnou věc, že dneska jste se nenaučili nic a jestli nechcete vypadat jako blbec budete se na to muset podívat znovu a sám si to vysvětlit a to po svém. Škoda, že nejsem více při penězích, najala bych si domácího učitele, takhle bych měla více času na svoji bezcennou a bezvýznamnou uměleckou tvorbu.

A když jsme tak u toho vzdělávání v pondělí jsem si zašla do zminované knihovny a ... pučila si 5 knih na téma filosofie a vývoj lidské civilizace. Mám v plánu obohatit mysl o znalosti Vesmíru a mytologie. Snad mi to bude prospěšné alespon k napsání smyslu plného článku a nejen to ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama