Prosinec 2012

Pohádkové Vánoce

28. prosince 2012 v 19:23 | *Geminy* |  Můj svět
Jak jste si užili Vánoce? Pro někoho přítěž a pro někoho radost. Náš štědrý den začal královskou snídaní- lívance s horkým ovocem a čaj ze sušeného ovoce, k obědu jsme si vzali co jsme chtěli a nakonec přišel čas na štědrovečerní večeři. Předkrm - tatarák z lososa, lososová krémová polévka, salát s kaprem (pro mě losos), rozkrojení jablíčka a šlo se ke stromečku. Než se začli rozbalovat dárečky, museli jsme s bráchou zazpívat koledu, tu jedinou, kterou si jak-štak pamatujeme - ROLNIČKY, ty jsme zpívali hned ve třech jazycích, česky, rusky a francouzsky jo a anglicky. Ne neumíme mluvit ve všech zmíněných jazycích, ale u nás ve škole se mělo poslední hodinu v pátek zpívat. Závěrečné rolničky se zazpívaly česky a refrén byl zazpíván ještě anglicky, francouzsky a německy, rusky to bylo moc těžké. Já jsem bohužel o tuhle hodinu přišla a tak jsem si ji nahradila u stromečku :D. Opravdu krásné Vánoce! Myslím, že jsem konečně překonala svoji pýchu, teda já tomu říkám nedokážu vyjádřit své city a zformulovat je tak, aby vyzněly upřímně, ale když je někdo na mě naštvanej říká tomu pýcha, tvrdohlavost a sobeckost. To by nebyly Vánoce bez hádkové předehry zakončeném slzavým údolí a v rodinném obětí. Zatím co jsme si všichni rozbalili dárky, taťka natáčel, mamka pak převzala kameru a já se šla oháknout na "módní přehlídku". Když jsem vyzkoušela poslední model a vkročila do obýváku viděla jsem taťku jak drží v ruce můj dárek a pláče. Nikdy jsem ho neviděla takhle brečet, vždycky mu jen ukáply 2-3 slzy a nebo měl jen skelný pohled. Šla jsem se do pokoje z toho převlíct, abych se taky nerozbrečela :'D. Mamka to četla před taťkou a taky se málem rozbrečela (má silnějšího ducha), radši to četla rychle a moc nad tím nepřemýšlela. Já když jsem to psala, tak jsem se radši zamýšlela nad tím, jestli ty věty znějí, tak jak chci, ale nad úplným významem jsem se radši nepozastavovala, jinak bych odevzdala napůl promočený dárek :'D.

Magical forest

24. prosince 2012 v 15:30 | *Geminy* |  Grafika

Představa byla jiná a výsledek se od ní dost hodně liší. Photoshop je šikovná věcička, ale taky pěkně složitá, pro človíčka jako jsem já :D. Tak toto měla být na dessign, který po všemožném nastavování v závěru nevypadal až moc líbivě.


Noc přání se blíží...

24. prosince 2012 v 15:27 | *Geminy* |  Můj svět

A už se to blíží! :) Stihli jste všechno co jste měli nebo chtěli? Já bohužel ne, nestihla jsem nakoupit dárečky rodičům :'(. Věděli jste o tom, že můžete mít angínu, aniž by jste o tom věděli? Jo, tak mě "naštěstí" bolelo v krku. Zašla jsem ve středu ráno k doktoru, jelikož nám odpadla první hodina. Přijdu jako první a na řadu jdu skoro jako poslední na jednu stránku mi to vyhovovalo, protože jsem druhou hodinu měli psát test z francouzštiny (bohužel se mu nevyhnu ani po Vánocích). A nakonec jsem nešla do školy vůbec, ale rovnou mazala domu do postele. Já se cítím teda skvěle, ale můj organismus asi ne. Volný čas jsem chtěla využít na tvorbu fantasy dessignu, ale nějak to nedopadlo podle představ, než jsem dessign nastavila, uběhli 2 hodiny. Není nad jednoduchost! Snad se vám líbí tenhle vzhled :)

Rodičům jsem tedy dárky kvůli angíně koupit nestihla, ale měla jsem lepší nápad. Napsala jsem dopis jménem Ježíška, vymalovala, srulovala jako pergamen a ovázala stužkou, nakonec jsem do ruličky vložili penízky. Upřímný dopis, ještě že mě ta múza ráno políbila, když jsem jej psala málem jsem se přitom rozbrečela a u srdce takový krásný hřejivý pocit měla, snad se bude dárek líbit!

Dnešek jsme započali královskou snídaní! Maminka si přivstala a udělala lívance s horkým ovocem, čajíčkem ze sušeného ovoce a džusík :P Už se těším na večer. Žádné dárky nepotřebuji ten, který jsem si celý rok přála se mi splnil, a to, že budeme na štědrý den všichni spolu, den bez hádek a vyjčitek, plný smíchu, radosti a lásky :)

Minulý rok jsem si při štědrovečerní večeři přála, abychom zažili jaký to je, když chytne stromeček :D No taky, že se stalo. tentokrát bych chtěla sníh, který by vydržel celý týden!

Z jiného světa

20. prosince 2012 v 12:15 | *Geminy* |  Grafika
Otázka směřovaná grafikům a milovníků fantasy. Pomalými krůčky vstupuji do tajů photoshopu, ale opravdu velmi pomalu. I když techniku využívám ve svém každodenním životě, přikláním se spíše na stranu odpůrců "zhlehčovačů" života. Přesto ji miluji za to, že umožnila vzniku hračičkám, díky níž se sny a představy mohou stát skutečné. Tak se vás ptám milý blogeři, je tu nějaká trpělivá dušička, která by mi vysvětlila princip vzniku těchto obrázků? :) Na youtube,jsem hledala různé návody. Někdo si vše nakreslí a oskenuje do počítače a poté vše dodělává ve photoshopu, někdo naopak vše od začátků vytváří v grafickém programu, buď myší a nebo tím tabletem. Upřímně z videa jsem to moc nepochopila avšak v knihkupectví jsem narazila na pěkně tlusté návody pro práci ve photoshopu a dalších grafických editorech.

Máte někdo zkušenosti s knižními návody, je to zbytečná investice, a nebo stačí pár návodů z internetu?Fantasy svět

13. prosince 2012 v 15:39 | *Geminy* |  Grafika
Původně z toho měl vzejít celý nový dess, ale než najdete ty správné obrázky, které se alespoň trošku podobají vaší představě a sloučíte je, uplynou takové 4 hodiny. Je to takový zkušební obrázek, ale mě se líbí, má svoje kouzlo. V photoshopu se zatím učím, takže žádná sláva to rozhodně není ;)


Pod závojem lží

12. prosince 2012 v 21:43 | *Geminy* |  Jak to vidím *JÁ*
Už vím o čem jsem vlastně chtěla psát. Děkuji ti Jeny za tvojí báseň, která mě inspirovala ;).
Kamkoliv vejdu, cokoli zapnu, či rozhovor začnu, vždycky se vše stáčí k tématu politika. Naše aktuální téma. Ale popravdě, já tomu politickému systému nerozumím, vážně. Možná na tom něco je, má to svůj důvod. Proč vše důležité je tak nesrozumitelné? Jako kdyby slova měla úplně jiný význam, než tek který známe, jako kdyby se slova změnila na tajné symboly, kterým rozumí jen zasvěcení. Záměrně to bylo uděláno tak, abychom mu nerozuměli.

picture by me

Tajemství dlouhé expozice

4. prosince 2012 v 20:14 | *Geminy* |  Photography
Náš velký projekt :) Na tvorbě se podíleli všichni. Jak poznáte můj "obrázek" jsem ta nejjasnější :D. Jak jsme to vůbec vykouzlili? Jednoduché já jsem si vzala mobil a kreslila jsem rychle do vzduchu nějaký obrazec na fotáku jsme nastavili dlouhý expoziční čas, aby světlo dopadalo co nejdéle.


Kouzlila jsem strom

Portrét - Lucie

4. prosince 2012 v 20:08 | *Geminy* |  Photography
Vyfotit toto dítě s výrazem anděla či něžné bytosti je nadlidský úkol :D. Nenechte se ošálit tím, že je to sladká holčička, tohle je dračice a ten ješílenější smíšek :D. Přináším fotografie, které jsem pořídila na oftografickém kroužku :) Téma bylo jasné portrét + zima či Vánoce, snad se budou líbit. Chceto určitě cvik a praxi.Hop nebo trop.

4. prosince 2012 v 19:59 | *Geminy* |  Můj svět
Opravdu jen tak tak všechno stíhám, a když nemám co na práci čas se vleče a já nevím jak s ním naložit. Právě když se mi naskytne volno na moje kreativní smýšlení, kde nic tu nic, rázem se všechno vypaří, vyšumí jako aspirin vhozený do vody. Asi bych si jeden měla dát, abych neprohrála zápas s bolestí v krku a ucpaným nosem. Musím do pátku vydržet :). Proč? Poslední závěrečný večer - Věneček. Ani jsem nenapsala, jak jsme si užili Mikulášskou, dokonce si se mnou zatančil kluk, který nám předtancovává. Dostala jsem takový bláznivý nápad, který jsem si odnesla z hodin vyzážistiky. Napadlo mě posypat si pusu červenýma třpytkami. Tatínek se obětoval a prošel se do studia pro třpytky, který mamka používá při zdobení nehtů. Trošku jsme se s mamkou nepochopily :D. Takže mi ty třpytky z lahvičky vysypala na pusu a samozřejmě, že i do pusy :D. Měla jsem krásný červeně třpytkovaný zubyzka :D. Ale musím říct, že make-up alá čertice se mi povedl. Udělala jsem si černý lícní kosti, červenou pusu s třpytkami a na oči vklepala stříbrné oční stíny a orámovala černými linkami, kdy horní se táhly až ke spánkům. Hustý co ? :D