Říjen 2012

Někdo jiný

28. října 2012 v 16:23 | *Geminy* |  Photography
Jelikož si do druháku učitelé předsevzali, že nás nenechají ani na jeden den bez úkolů, někde se to podepsat muselo a tak mě mrzí, že na blog nemám vesměs žádný čas. Kromě školy už měsíc chodím na streetdance a nějak mi to furt nejde, nedokážu se v nové skupině lidí uvolnit, cítím se mezi nimi jak nějaký vetřelec. Doma mi to před zrcadlem vyčí a tam? Jsem jak pinocio. Snad to časem povolý, ale jak dlouho to ještě potrvá? Trénink mám naštestí kolem půl 7 každé pondělí a středu a ve čtvrtek mám fotografiký kroužek. A každý pátek taneční :D. Fakt toho není málo a tedˇ do toho ta škola, ve které mě absolutně nic nebaví :X. Celý podzimní prázdniny mimo čtvrtka, kdy jsem an celý den jela do Prahy na focení do surface, dělala výtvarku už jí mám hotovou a před pár sekundama jsem hledala rovnice na laborku z chemiie. A v surface mě mají nalepenou (fotky přidám později) na stěne, jednu v prvním patře, druhou hned u vedoucí v kanceláří a třetí v dolním patře :P. A když už jsem byla v tom tvoření výtvarné knížky, napadlo mě udělat si novou titulku →

Domy budoucnosti

23. října 2012 v 19:28 | *Geminy* |  Jak to vidím *JÁ*
Opět jsem vymyslela slohovku do projektu, který pořádá mladá fronta (snad to zmiňuji správně) Studenti čtou a píší noviny. Pokud odebíráte noviny mladá fronta dnes, můžete narazit na stránku věnovanou zaslaným pracím. Musím říci, že studenti mají opravdu velký rozsah znalostí a jsou natolik informovaní, že trumfnout jejich slohovky nelze. Tak se aspoň spokojím s tím, že tu svojí uveřejním sem :). Snad se bude líbit, vkládám rozepsanější verzi (delší).

Realita

19. října 2012 v 20:20 | *Geminy* |  Myšlenkový pochodHledám, hledám a stále nenacházím. Však v poslední minutě prozřím a vše pochopím.

18. října 2012 v 15:35 | *Geminy* |  Myšlenkový pochod
Minulost, přítomnost, budoucnost. Tři fáze času. Minulost ovlivňuje přítomnost, přítomnost tvoří budoucnost a budoucnost se brzy stane minulostí. Je to jako koloběh života. Narození, žití, smrt. Představte si obraz, který je vyplnění kruhy, kroužky, bublinkami a dalšími předměty připomínající kruh. Obraz jako celek ztvárňuje život, kruhy, ať už malé nebo velké, představují koloběhy. Koloběh přírody, společnosti, vývoje, dějin, zvířat, potravního řetězce, počasí … Nepřijde vám to zvláštní, že by se vesměs všechno dalo nakreslit do "kruhu"? Kruh, který nemá začátek ani konec. Kruh jako symbol nekonečna, věčnosti, symbol věčného života.

Stále se snažím přijít na smysl, na ten pravý smysl života. Jako Faust i já hledám svůj smysl, on ho našel v pomoci druhým. Ale když každý bude pomáhat druhým, tedy začneme si pomáhat navzájem (což je z hlediska nás lidí nemožné, protože přirozené pudy nelze odstranit. Závist, lakota, povýšenost, to je něco co k nám patří.) najdeme konečný důvod našeho bytí? Myslím, že ne, je to víc.

Melancholia (?)

14. října 2012 v 16:12 | *Geminy* |  Emoce
To je děs, když se sejde lenost, únava a špatná a pochmurná (spíše nepopsatelná) nálada. Buď jste v jednom kole, že nevíte s čím začít, kam skočit a když konečně máte hromadu čas, sedíte jako pecka na místě zabíjíte čas čuměním do blba a doufáte, že až se zítra ráno probudíte, dostaví se snad stav, kdy máte chuť měnit svět :). Jo tak-tak nějak mě chytla do své sítě melancholická atmosféra podzimu, ale nebudu mu to dávat za vinu. Je to krásné roční období, které hýří svými tlumenými avšak hřejivými barvami. Měla bych se naučit využívat každou volnou chvíli nebo až zase budu "zaneprázdněná" nevyhnu se kecům typu: "Teď ne, nemám čas". "Proč den nemá 48 hodin." Někde ze mě vysává všechnu energii a inspiraci, nebo je to tím, že ačkoliv mám vše, co jsem si kdy mohla přát, stále se cítím TAM uvnitř prázdná, nepociťuji žádnou radost ze života, už pomalu zapomínám co je to smát se. Smát se UPŘIMNĚ.

Focus - new magazin

2. října 2012 v 18:46 | *Geminy* |  My fashion
Už od malička se věčně potácím cestou písálka. Tentokráte jsem zkusila časopis, jasně že je o módě. Přijdemi lepší, když vás budu zásobovat novinkami, postřehy a informacemi z fashion plenety a budou pěkně pohromadě. Tak snad se bude líbit. Pokud by jste měl někdo nějaké nápady nebo chtěl spolupracovat, neváhejte napsat :).