Září 2012

Život je jako bonboniéra, nikdy nevíte, co ochutnáte (lépe řečeno, nikdy nevíte, jak vám zachutná)

26. září 2012 v 17:21 | *Geminy* |  Jak to vidím *JÁ*
Druhá verze zpracování slohovky na téma Já za 20 let. Sice to mělo jaká si podtémata a jedno z nich si vybrat, ale to už není tak podstatné, to je můj styl nedržet se tématu, ale přesto ho splnit :D. Nakonec se tato verze líbila češtinářce víc, takže jsem ji do těch novin odeslala :) Můžete posoudit, která se vám líbí víc zda tato nebo ta předešlá.

Na rozcestí

23. září 2012 v 15:59 | *Geminy* |  Jak to vidím *JÁ*
Znáte to, dostanete za úkol promyslet si slohovou práci na určité téma a stále nepřichází žádný dobrý nápad. A pak konečně něco napíšete. Máte to za sebou, le neustále musíte o zadaném tématu přemýšlet, takže nakonec dostanete v nadcházejícím dni ještě lepší nápad. Tohle se mi stalo minulý týden. Los padl na naší třídu, jakožto škola přihlášena do projektu - studenti přispívají do novin (tedy něco na ten způsob, přesný název projektu si nepamatuju), budeme podobu celého ruko dostávat témata, na které se máme rozepsat. Češtinářka to vzala tak, že nám alespoň nemusí zadávat slohovky a že nám rovnou bude známkovat ty, co napíšeme do novin. Tedy nejdříve napíšeme a předáme ke kontrole a k oznámkování a potom učitelka vybere nejlepší práce, které se odešlou. A jak je mým zvykem nedržela jsem se přesně zdanání. Téma s názvem: JÁ ZA 20 LET mělo podtémata a jedno z nich jsme si měli vybrat, já však pojala téma všeobecně a tady je jeden z výsledků :)

z žabího pohledu

23. září 2012 v 13:48 | *Geminy* |  Photography
Přináším první fotky z fotografického kroužku na téma z žabí perspektivy :) Neupravovala jsem je já, ale Lenka (naše učitelka). Jelikož je to foceno zrcadlovkou, tak je to 100% lepší obraz než digitálem, který se mi naštěstí vibil :D


Taneční třetí hodina

23. září 2012 v 13:36 | *Geminy* |  Můj svět
Poprví jsme přijeli jako poslední, na druhou hodinu jsme přijeli jako první a na tu třetí jsme přijeli akorát :D. Ale stále mám před tanečním trému jako bych tam šla poprvé. Tuhle hodinu jsme se málem pozabíjeli a já svému tanečnímu partnerovi nechtěně podkosila nohy :D. Dělejte malé krůčky, to se řekne, když meříte 174cma váš partner přes 2 metry. Co se dá dělat, parket pro 30 párů a nás je tam 50. Co budeme dělat na věnečku, kdy každá bude mít bílé šaty s obručí, nevím :D. Jedno vím jistě už teď, nesnáším polku! Mluvíme a nemluvíme, mluvíme a nemluvíme, mluvíme a nemluví, a teď přejdeme do standartně latinského (?) držení a zase mluvíme a nemluvíme, .... Lektorka diktuje kroky pánům a já si pro sebe říkám zrcadlový směr, pro ně levá, pro mě pravá. Tahle hodina byla prootočkována, ke každému naučenému tanci ve volném držení jsme přidali otočky a přešli na držení klasické.

Sobotu jsem chtěla zasvětit biologii, ale nějak jsem neměla chuť (jako bych ji někdy k učení měla), ale dneska jsem si to vynahradila a od desíti ráno jsem si pomalounku četla 32 A4 na test a skončila jsem až v jednu, akorát na oběd. Teď si dávám pauzu a potom se na to podívám znova, tentokrát si to přečtu v učebnici, respetive ve třech učebnicích... Čtu si jednu větu alespoň desetkrát a stejně tomu nerozumím. Třeba fotosyntéza světelná váze, která se skládá ze tří fází. Temnostní fáze, ta skládá z dalších třech fázích + reakce . A nejhorší je, že ve výpiscích mám pojmy z minulého roku a jelikož už nevím co znamenají, budu si muset najít čas a znovu si vše připomenout. Uch..

Tento týden je ten nejsuprovější, kromě toho, že je v pátek státní svátek, odpadánám zítřejší odpoledka. Škoda, že nám zůstává ta úterní - dvouhodinovka vojenského výcviku - tělák :X. A taky nám odpadá plno hodin. Když nebudu počítat písemky, tak je to dobrý týden.


Malé krůčky k sebe poznání

12. září 2012 v 20:50 | *Geminy* |  *Only ME*

Určitě to znáte, ten pocit zmatenosti, niterného chaosu, nejasnosti. Díváte se, ale je to jako by vám přes oči dali šál, jako by jste stáli uprostřed ničeho a kolem vás plula hustá mlha. Pak se oblaka protrhnou a jste osvíceni, už víte kam šlápnout, co říct ... Jenže, pak se vše opět vrátí do strých kolejí a nová vlna pocitů je rázem pryč.

Pokud stále nevíte s kým máte to dočinění, nevěšte hlavu, prtože ani já sama nevím s kým to vlastně žiju (tenhle článek je jasným důkazem šílenosti). Ale jedno je jisté, mám se ráda a kdyby ne, tak už bych tu dávno nebyla. A to si pamatujte vážení, každý se musí mít rád! Je to poděkování za dar života, který nám byl dán, jen žijte tak, aby jste se za svůj život nemuseli stydět a aby jste ničeho nelitovali!Zebra

12. září 2012 v 18:12 | *Geminy* |  Photography
ČERNÁ, BÍLÁ, ČERNÁ, BÍLÁ, ČERNÁ, BÍLÁ, ČERNÁ, BÍLÁ ... O koho se asi jedná? Ne nefotila jsem přechod, ale zebru. Tu která nám strčila hlavu do auta, když jsme projížděli Safari parkem ve Dvoře Královém. :)


Klokan na kolečkových bruslích

11. září 2012 v 18:43 | *Geminy* |  Můj svět
V pátek jsem absolvovala první hodinu v taneční. Byla jsem tak vyklepaná, kolena se mi podlamovala, ruce jsem měla vlhké, no co byste čekali od trémisty :D. Připadala jsem si jak klokan na kolečkových bruslích. Musím vás zklamat, ale fotky nemám, teda jsou na netu té taneční školy, ale já tam nejsem skoro vidět. Měla jsem na sobě černé boty na podpatku a tygrované šaty, jejich fotku najdete někde v archivu :D. Připravovala jsem se tak dvě hodiny předem. Přišla jsem ze školy, letěla ke kadeřnici, a ani tentokrát mě neminul páteční úklid, potom jsem se pustila do make-upu, naštěstí se mi povedl. Musela jsem něčím zmatnit ksicht. Jakmile mě přepadne pocit :,,Musíš vypadat dokonale." hned na sobě vidím dalších 100 chyb navíc :D. Ještě, že mám tak skvělého tanečníka, kromě toho, že už jednou v tanečních byl (tak si řikám jestli je talentovaný a nebo si hodně kroků pamatuje), je naprostý kliďas, takový smýšlení, bych potřebovala taky → NO STRESS. Při tanci se ukázalo, že absolutně neovládáme pojmy levá a pravá :D. Tudíž lektorku napadl ,,skvělý" nápad říkat k oknu, k balkónu, k pódiu, dozadu do předu. Takže, když jste tam byli poprvé, tak jste určitě věděli kde je co :D. Já už jsem radši u toho nepřemýšlela a nechala se vést a ono to šlo, dokud do nás ostatní páry nenarazily. Nejvtipnější bylo, jak jsme tancovali do kolola, jedna řada blíže ke středu my holky a za namá kluci. Chvilku do prava, pak zastavit a na druhou staranu a když to lektorka spletla, tak sme do sebe naráželi, nebo když jsme se nesoustředili a neposlouchali, tak taky :D. A chodila mezi náme a pokládala otázky, takže hned se mě zeptala, položila otázku, kterou si nepamatuju. No řekněte, kdo by po 20. hod. večer přemýšlel? :D. Ani se mě neptejte jestli se těšim na další hodinu, protože odpověď bude JO i NE :D.

Dneska mám za sebou odpoledku dvouhodinového běhání. Včera jsem se zašla konečně podívat na street dance a zítra od půl sedmé do osmy mají trénink, kterého se můžu zúčastnit zdarma a tuhle akci maj snad do konce září a pak se můžu rozhodnout jestli bude chodit nebo ne. No já se furt rozčiluju že nic nestíhám, protože škola a zájmy asi nikdy nepůjdou v ruku v ruce. Každopádně se nemůžu dočkat toho fotografického kroužku. A jsem zvědavá jak budu ještě stíhat kapelu :D. Ještě, že to taneční je až v pátek večer, s výjimkou nadcházející soboty. Máme tolik celoročních prací, že nevím co snimi. Na bio musím pozorovat psa při výcviku, na ZSV máme udělat project, kdy pomáháme veřejnosti nebo někomu, či něčemu (už mám představu, bude to něco s dětma), do příštího čtvrtka musíme natočit video, protože se na IVT budeme učit pracovat s videem, výtvarka spracovat co nejrchleji středověk + ještě něco, prezentace ZSV na Duben futurologie a ještě něco :D DĚSS!

První den v druhém ročníku

3. září 2012 v 17:38 | *Geminy* |  Můj svět
A je to tu zas. Po prázdninové rozmanitosti se opět navracím do školního stereotypu. Rozvrh máme pěkný, (ne)můžu si stěžovat, máme oproti ostatním jen dvě odpoledky, paráda! Ale otom jsem se asi už zmiňovala. Úterý je zasvěcené převážně počtům - Matika, Fyzika, Chemii + ještě Biologie, Francouzština a Čeština, jo a odpoledka, dvě hodiny vojenského výcviku (tělocvik). Už je jasné který den bude můj nejneoblíbenější, tento rok vyhrálo - ÚTERÝ. Za to si alespoň budu moc jednou za 3 týdny, respektivě, jednou za měsíc, pospat :D. Každé ráno v pondělí mě čekají laborky, alespoň nás nebodou moc zdržovat jako to dělala třídní. Místo do 4 jsme tam ztvrdli o hodinu dýl! Moje heslo je prostě NO STRESS! Snažit se co nejvíc pochytit v hodině, což já většinou poslouchám na půl ucha, jelikož se celých 6 vyučovacích hodin teprve probouzím. Jo jo, dneska to bylo krátký, ale jak mě to zmohlo! Po škole (kolem 9h.) jsem si vyrazila koupit stravenky. Malá místnůstka a během 10 minut přišel skoro celej gympl. Poslední dobou zjišťuju, že nesnesu uzavřenou místnost plnou lidí, jsem z toho na nervy :X. Konečně když jsem vypadla, musela jsem zajít do zušky optat se na kroužky, v jaký den jsou, ale ta moje učitelka tam ještě nebyla, tak tam zajdu zítra nebo ve středu. Nechtělo se mi dom, tak jse zašla do sekáče na čumandu. Mají hezké věci, i drahé značky (pro mě :D) Marc&Spencer, Topshop, ale furt se i to zdá drahý i když, sice jsou to dražší značky, ale je to sekáč, tak by to víc jak 100,- stát nemělo. Ale musejí nějak vydělávat. Čekala jsem na zprávu od R. jestli se jede na ten zápis do street dance skupiny, strašně dlouho jsem uvažovala jestli jo nebo ne, ale tak za optání nic nedáte. Jenže se neozvala. Mě už překvapila tím, že mi vůbec napsala, jestli půjdu s nima, totiž, oni už tam chodí rok nebo dva, takže znaj co a jak. Akorát nevím jestli myslela dnešek nebo až zítřek. Každopádně, když se už neozve půjdu tam sama, navíc začli dělat hodiny pro veřejnost, že nemusíte být vžádný určitý věkový skupině. Tak jsem napsala mojí "nový" spolusedící a vyrazila do kina. Nakonec jsem ve městě ztrávila více času než jsem předpokládala. S holkama jsme se šli podívat do hezkýho outletu/sekáče, ve výloze jsem zahlédla nápis SLEVY, musela jsem se tam jít mrknout, mají strašně hezký věci. Odnesla jsem si zajímavou chifonovou halenku za 50,- Musím si k ní pořídit černý džíny, ale pořádně ČERNÝ džíny :D. Ještě jsme ocbházeli vietnamčíky, strašně vysoký pálky, za džínsy 500,- to si můžu koupit v takku nebo v F&F za 250,- ve slevě! Celý to dopoledne mě tak utahalo, musela jsem si jít po obědě na hoďku lehnout, ještě bych spala možná do teď, jenža jsem šla an masáž a obědnat se ke kadeřnici, která tam nebyla, za to jsem se úplně zarazila když jsem tam viděla mladýho kluka :D. Ještě jsem neviděla, tak mladýho kadeřníka. Ještě se musím podívat na sešity a trochu to projet, aby se mi oživila paměť :D.

Včera jsem si jela ke kamarádům pro zesilovač, reprobednu a mikrák. Zdržela jsem se u nich dýl než jsme chtěli, ale nakonec se mi ani nechtělo domu :D. Jsem zvědavá jestli to poběží