Srpen 2012

7 denní výlet

31. srpna 2012 v 18:53 | *Geminy* |  Můj svět

Nebyla jsem na žádné dovolené u moře, ale poznávala jsem naší krajinu a historii, ze které si pamatuju asi tolik, jako učivo z prváku. Zahlcovat vás všemi poznatky z míst, které jsem byla nebudu, ale z dojmů, které ve mně vyvolaly budu. Proto mám pro vás extra mega dlouhý článek, takže pokud se nudíte a nevíte co v tomto dešti podniknout, můžete se pomalu začít prokousávat článkem, hodně štěstí ;).

Poslední prázdninový týden

31. srpna 2012 v 17:47 | *Geminy* |  Můj svět
Ahoj všichni. Vím, že jsem vám slíbila článek z dovolené, mám ho i napsaný, ale mám hromadu fotek a chtěla jsem z nich udělat takovou animaci, ale zjistila jsem že to nejde udělat ve photoshopu, teda pokud jde, tak nevím jak na to. Chtěla jsem udělat teda prezentaci, ale nejde to, tak jak jsem si představovala. Takže to bude zase hromada slov a pár vybraných fotek, pro představu :).

Měla jsem jít na kafčo s V. ale chudák někdo furt lítá, takže to padlo. Od rána jsem na nahou, musela jsem rozdat několik letáčků od našeho studia a zítra v tom pokračuju, ale musím říct, že jsme s bráchou toho oběhli hodně. Divila jsem se, že nás nikdo ani nevihání, polepili jsme jim vchodové dveře a nic, teda až na jednu stařenku, kterou jsem z prvu neviděla, protože na nás křičela z okna. Pak když jsem někoho u v chodu viděli, tak jsme pozdravili a slušně se zeptali a oni nic nenamítali. Roznášeli jsme v dešti, mám všechno morký ještě do teď, hlavně boty! Po 12 jsme šli s taťkou k doktorovi na 17 letou prohlídku, no zjistil mi opět něco na co si ani nestěžuju :D Něco se žebrem jestli ho nemám naražený. No snad to byl jen jeho pocit. Co se týče váhy, ani jsem na ni nechtěla stoupat, ale je stejná jako moje výška, stejně bych měla zhubnout. Poslední týden jsem byla několikrát v Moaku na ledové kávě a pěkně jí flákaj, vždycky po snědené šlehačce následoval kus zmrzliny a teď je tam akorát slz vanilkové zmrzky. Co se dá dělat. Hned jak jsem se zase objevila doma vrhla jsem se na páteční úklid. Vždycky, když uklízím a není nikdo doma, zpívám si a vymýšlím texty a zapisuju si je, takže se snad budou kapele hodit a dokence jsem vymyslela takovou nerýmovanou báseň :D. V neděli si jdu vyzkoušet šaty na věneček, tak si tam snad nějaký vyberu, chtěla jsem něco jednoduchýho v antickým stylu. Pracuju na novém blogu, který bych chtěla nasměrovat na módu, ale opět to nejde podle plánu, ty informace, který hledám nemůžu najít a v knihovně o tom nemaj moc knih, alespoň vím co si přát k Vánovům :D.

Danielle Trussoniová - Angelologie

24. srpna 2012 v 16:29 | *Geminy* |  Čtenářský deník
Výchozí myšlenkou knihy je citát z knihy Genesis 6:1-2:
"Když se lidé začali množit na zemi a rodily se jim dcery, synové Boží viděli že dcery lidské byly překrásné, a brali si za ženy všechny jichž se jim zachtělo."

To však nezůstalo bez následků, proto budeme citovat dále (Genesis 6:4):
"Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikali na zemi obři, ba ještě i potom. To jsou ti bohatýři dávnověku, mužové pověstní."První kniha, která mě nenechala klidnou. Zapůsobila na mě silným dojmem, vpila se mi pod kůži, zapsala se mi do podvědomí a zahalila mou mysl do víru otázek. Zanechala ve mně zmatek i vyrovnanost. Jako bych konečně dostala jednu z mnoha odpovědí, jednu možnou variantu z dalších variant. Z čeho asi tak autorka vycházela? Jedno je jasné její příběh musí mít pravdivé jádro. Malilinkaté jadérko, které spustilo vlnu nápadů na příběh, jehož konečná verze se mi dostala do rukou. Napsala úžasnou sci-fi novelu. A já už se nemůžu dočkat jejího pokračování s názvem Angelopolis, které bude opatřena dávkou lásky, vášně, nebezpečí, víry, života i smrti, vesměs všech atributů života.

Po dlouhé době ...

22. srpna 2012 v 17:28 | *Geminy* |  Můj svět
Ahoj, zdravím vás a zároveň se omlouvám za neaktivitu. Mám pro vás přichystaný mega článek, který mi ve wordu zabral 3 strany. To jsem to ke všemu psala tím nejmenším písmem. Pravdě podobně jej rozdělím na části, kdo by taky trávil veškerý čas čtením blábolů jednoho hypochondra. Stálý čtenáři a čtenáři co mě znají, jistě tuší jaký obsah se v nich skrývá. Yes, budu psát o tom, proč jsem tu vlastně nebyla. Tedy hlavněbudu psát o 7 denním výletu s rodinou. Týden před tím, jsem strávila u tety, kde jsem dala dokopy úvahu na téma týdne, tu si někteří z vás přečetli, a kdo ještě ne prosím ZDE. A tento týden jsem byla na zahrádce s babičkou, bráchou, tetou a s malou sestřenkou. Od pondělka mě nehorázně berou záda. Byla jsem u taťky na masáži a všiml si, že mám vychílenou páteř. Uvidíme, ale nejpravděpodobnější příčina je moje lenost. No, ale copak vy byste v takových vedrech chodili běhat? Já mám radši delší procházku po našem městě, jenže když není s kým ... Včera jsem ale byla na ledové kávě s M. Neviděli jsme se dlouho, 3 týdny :D, možná i víc. Když jsem byla doma já, tak on ne a naopak. Tak jsem se trochu prošla a snad ty záda rozhejbala. Ta bolest se dá vydržet, ale ty křeče mi blokují chůzi, respektivě nohy. Před pár minutami jsem shlédla film s Miley Cyrus, LOL, doporučuji, obzvláště se hezky dívá na Douglase Bootha :P.

Grilovačka

5. srpna 2012 v 21:14 | *Geminy* |  Můj svět
Tak na to jakej to byl včera stres, tak vše dopadlo dobře, víc než to! Rána stávačka, naložit palupky, jet s tím z Tachova sem domů, vynaložit na zahradě, rychlá sprcha a směr grilovačka. Takovou zábavu jsem nezažila dlouho a s nikým a přitom nebyl nikdo namol, nemotal se. Hlavní atrakcí byl trabant a když ho řídil můj 14 letý bratr, tak to auto musí být 100% bezpečné. Jízda jak z filmu Rychle a zběsile 6 :D. Škoda, že jsme se neznali blíž dříve, takový lidi bych kolem sebe potřebovala denně. Nejdřív jsem se bála, že nebudu vůbec mít co řítc, každej z nich má vejšku nebo má koníčka na úrovni a ono to bylo fajn. Ta jejich teta, takovou pani jsem dlouho nepotkala, ani nevím k čemu, ke komu bych ji přirovnala. Ta, která dokáže vyjít s každou generací a nesmí chybět na žádné akci! :D.

Děkuju vám pravidelným a novým čtenářům a těm, kteří se tu jen občas minou. Díky vám návštěvnost překročila přes 30 000.

Ano dneska překvapivě krátce. Dneska to totiž byl taky fofr. zítra po obědě odjíždíme na túru po tetách :D.