Květen 2012

Edith Piaf a Marlen Dietrich

25. května 2012 v 19:34 | *Geminy* |  Můj svět


Úžasné muzikálové herečky :) (Edith Piaf Hana Seidlová
Marlene Dietrich Renata Drössler )

Strávit večer takovým famózním vystoupením pražského divadla Pod palmovkou, je určitě lepší než, kdybych byla oblizována partou podnapilých "rebelů". A ještě k tomu jsem neutratila ani korunu. Přeci jen ta škola má nějaké své výhody. Díky profesorce hudební výchovy jsme mohly vidět úžasný muzikál o životě Edith Piaf a Marlene Dietrich. V půl sedmé jsem se vydala rychlostí blesku (tak jak to podpatky dovolovaly) k divadlu, jak je mým zvykem přišla jsem o pár minut pozdě, naštěstí jsem nebyla jediný opozdilec. Holky na mě čekaly u postranního vchodu divadla. Náš "VIP" vstup byl oheslován slovem FAKTURA, které jsme nakonec nemusely použít."13 řada a výše je prázdno, můžete počkat, až se všichni usadí a poté si vyberete, kam si sednete." Oznámila nám učitelka dramatického kroužku, nejspíše zprostředkovává řadu vystoupení ve Vrchlickém divadle jako bylo právě toto. Sedly jsme si do řady číslo 13 přesně do prostřed, na proti mě na scéně se tkvěly kulisy, schody, toaletky, židle,lampy a také černé mini molo obstoupené dvěma palmami a svícny (během muzikálu jsem pochopila, že to slouží jako hrob) a během představení personál přinášel na scénu postel, invalidní křeslo, lavičku z parku a stoleček se dvěma židlemi (scéna v baru). V levém rohu postávala tří členný hudební doprovod s piánem, basou a harmonikou, který doprovázel herce při zpěvu. Muzikálem zazněla řada písní od obou šansoniérek. Edith mě okouzlila na tolik, že kdyby se na mě někdo zadíval, vyprskl by smíchy (což se během představení stalo, tichem se roznesl výprsk jedné starší dámy), určitě jsem měla pusu dokořán. Vtipná, energická, charismatická, procítěná, spontánní a vášnivá Edith Piaf s úžasným hlasem. Marlene, jejíž elegantní pohyby obléknuté v nádherných kostýmcích a šat, s andělsky chladnou kamennou a přísnou tváří, byla přesným opakem Piaf. Obě herečky podaly nepopsatelný výkon a daly do celého příběhu život. Připadala jsem si jako bych byla svědkem životů těchto charismatických dam. Při každé scéně jsem se ocitla buď v Paříži a nebo v New Yorku. Vzduchem se nesly zvláštní parfém, nevím zda byl součástí vystoupení a nebo jej někdo použil, který dodal všemu ten správný nádech 40-60 let.
Doufám, že budu mít více příležitostí zažít něco tak brilantního.

I love GCSE

21. května 2012 v 18:41 | *Geminy* |  Můj svět
Miluju když maturují jiní. Držím pěsti! ;) Krásný proflákaný týden, každý den pokud se nemýlím máme do půl dvanácté. Dneska ráno dvě hodiny těláku, myslela jsem že hodím šavli. Na rozehřátí abeceda, potom sprinty, 60m, 200m. Poslední tři kolečka jsem jen ušla. Zítra dějepis a fyzika a ještě dvě hodiny IVT. Jen nevím jestli mě bude zkoušet ze starověkého řecka a nebo budu psát, když jsem na písemku chyběla. Takže radši naučit :/. Včera jsem se crcala s laborkou celý 4 hodiny, nejhůř za 2 nečekám, jinak už fakt nevím co jiného ji do pracích psát. Stejně ty co teď odmaturují třeba za jedna, budou nakonec dělat nějakou podřadnou práci, hlavně že budou mít papír a dvě vysoký. NO STRES! Dneska jsem šla po škole s A. koupti čtvrtkaky, pak na hodinku do zkušebny, a potom ven s M. Jo s nikým jiným mě ani venku neuvidíte ještě tak s A. Ale s nim mě uvidíte furt, člověk si musí myslet, že spolu něco máme :D. Nechápu proč si holka nemůže jen tak vyjít s klukem, aniž by to bylo rande, já to dělám furt, a z mé strany se rozhodně o rande nejedná. Prostě se líp bavím s klukama než s holkama, ale záleží na dotyčném, nejhorší ale je, když si s někým nemáte fakt totálně co říct. Zašli jsem do Moaku na slané palačinky, měla jsem chuť na pohár, ale nakonec jsem si dala slané palačinky, žádný výběr pohárů neměli, jen zmzlina + jahody + šlehačka, nebo dětský pohár s překvapením :D. Bráchovi jsem koupila bílou kravatu a sobě čtvrtky, potřebujeme je na herbář :X. Novinkou je, že jsem ostíhaná a mám brýle na čtení a koukání do pc, pokud jsem se už o tom nezmiňovala :D.


Den Matek

13. května 2012 v 14:35 | *Geminy* |  Můj svět
Taťka už minulý týden plašil, že je den matek a tak jsme mamce přáli minulou neděli :D. Dostala čokošku, to jí stačí :D. Já se teď prokousávám chemií a místo šprtání se výpisků, slovo od slova jak nějaký robot, si radši pomaloučku přečtu učebnice a bude se snažit zapamatovat si nejvíce, jinak se to nedá :X. Ještě se naučit kytky na poznávačku. Né-éé, nesnáším biologii, ten blbej herbář. Jsem ráda, že jsem vůbec něco našla a není to jen zelená tráva, která roste fakt všude, ale alespoň se dá sehnat. Už mám nalepeno cca 14 bylin a 6 dřevin, teď jen poznat co to je. Ještě přežít laborku z chemii, díky Bohu ty z biologie, už mám za sebou. Strašně kazí průměr, člověk už neví co jiného jí tam má napsat, vždycky si něco najde, ať je to pravopis, špatně nakreslený obrázek, chybí vysvětlení, cokoliv. Poslední měsíc a tolik se vleče. Tenhle týden je na zabití, písemka z chemie, poznávačka, písemka z literky, z fyziky, ájiny. Hlavně, že si to píší do třídnice :/.

Teď něco příjemnějšího. V úterý jsem byla v Surface na česání a vydělala jsem si 200,-, který jsem stejně utratila za dopravu na další den. To už jsem nejela sama, ale s A. Ráno jsem si v autobuse nesedly, spíše A. já jsem vklouzla na sedačku vedle hezkýho kluka, teda celou dobu měl na očích pilotky, přesto měl sexy obličejové rysy :D. Nechtěla jsem, aby mi vyzážistka dělala drdol, nelíbí se mi moje šíje a hlavně, ať ze mě nedělá nevěstu. A hádejte co, přesně tohle mi udělala, ale povedlo se jí to, aspoň že tak. Včera jsem jela s rodičema. Oni se šli projít na Václavák a mě zatím líčili na černobílou fotku a extravaganci - udělala ze mě podzim. Během extravagantního líčení jsem si připadala jako lvice, když jsem viděla svůj odraz v zcadle, jak se na něm tkvěly všechny teplé barvy od žluté přes červenou až k hnědé, vytřpytkovala mě a udělal mi mega natupírovaný háro. Moc se mi to líbilo a přišla moc milá a sympatická fotografka, kterou jsem tam ještě neviděla a pózování šlo lépe, než z předchozími fotografii, tak doufám, že se fotky povedou a já nebudu mít zase ten mrtvolnej výraz :/.

inspiration Jeans

5. května 2012 v 20:17 | *Geminy* |  Inspiration
Který kousek oblečení nikomu nechybí v šatníku ani klukům ? DŽÍNSY. Tolik barev, tolik střihů. Pokud plánujete doplnit šatník o nějaké džíny, doporučuji bílé a světle modré na léto jak vyšité. Hlavně nakupujte s osobou, které věříte, že vám upřímně sdělí svůj názor jak se jí právě v těch to džínách líbíte. Dobré je dát si pozor na střih, délku, posazení kapes jak ze předu, tak i ze zadu, na různé doplňky (kamínky, nášivky) a barvu !

Roury

Světlé potrhané a s ostnyDenim & Hearts

3. května 2012 v 19:33 | *Geminy* |  Photography
Chtěla jsem vyfotit outfit, který jsem si hezky naaranžovala, ale jak jinak, než že z toho vzniklo úplně něco jiného. Alespoň jsem konečně objevila správný "program" ve kterém mi to fotí nejhezčeji :). Trochu jsem si pohrála s barvami ve photoshopu, tak snad nebudou na vašich obrazovkách spíše "vyblité"

Láska je klíč k tajmeství světa.
Cukrová panenka

1. května 2012 v 13:44 | *Geminy* |  Outfity
Pastely hýbou stránkami módních časopisů a jak už jsme se někde dočetli pastely jsou hitem jara a léta. Vymysla jsem si outfit z jednoduchých kousků, stačilo je vyhledat v pastelových barvách. Nejsladší kombinací je světle modrá (Já jsem spíše volila něco mezi modrou a zelenou. Mezi barvami bych vypíchla mentolovou, u které jsem si vybrala její světlejší verzi) a růžová, staro či pudrová. Outfit se skládá z jednoduché košile z lehké látky, s překlady na prsou a s vyšperkovaným límečkem, bodycon sukní v mentolové pastelové barvě (doporučuji pořídit např. v černé barvě, skvěle kombinovatelné s jakým koliv stylem oblečení) a tmavší pastelově růžový blazer. Nemohla jsem se rozhodnout jakou kabelku a boty vybrat, tak jsem zvolila všechny tři kombinace. Mentolová - boty s uzavřenou špičkou na slaměné platformě s aktovkou z imitací kůže ve stejných barvách, řůžová - páskové boty s kulatou špičkou a mašličkami s matnou kabelkou ve tvaru psaníčka na zlatém řetízku, cappuccino - boty na semišové boty s otevřenou špičkou na platformě s lakovanou kabelkou ve tvaru růže. Doplňky jsem volila elegantní z jednoduchých a celistvých tvarů v "pastelkách". V růžové jsem našlě roztomilé sovičky z korálků.


Motýlci

1. května 2012 v 12:30 | *Geminy* |  Photography

Minulou středu jsme se třídou navštívili botanickou zahradu v Praze, kde měli "akci" líhnutí motýlů. Celým skleníkem poletovali různé druhy a v patře skleníku měli vyhrazené vytrýny pro líhnutí. Kytky jsem si ani tolik neprohlížela a spíš jsem číhala na motýli až se usadí na blízkém místě, tam kam bych dosáhla s foťákem.