Věci, které jsou věrohodné nemusí být vždy pravdivé a věci, které se zdají nemožné či nesmyslné mohou být pravdivé.

22. dubna 2012 v 13:25 | *Geminy* |  Jak to vidím *JÁ*
Všechno zlé je pro něco dobré. Tím se řídím za každé situace a právě toto rčení, mě mnohdy donutí se zamyslet. Hádky a neštěstí jsou jako vzbuzovadlem pro moji mysl, donutí ji, aby uvažovala. Výmluvy, to je to co mě donutilo napsat tento článek a brácha. Jinak řečeno, díky nejmenované osobě, která mě kárá za moje trapné výmluvy, jsem zapřemýšlela. Jedna myšlenka chytla druhou - Brácha, který si neustále vymýšlí a nemá svoje historky pod kontrolou. Malé lži, velké lži, lži ze srandy, ze strachu. A nakonec jim sami uvěříme, protože už ani nevím, co je realita a co fantasie. Teď mě napadá, zda se výmluva tak trochu nerovná lži.


Dá se vůbec lhát a vymlouvat pravdou? Neviděli jste někdo film Muži v naději. Kde Bolek Polívka vždy manželce zalhal-nezalhal? Vždy, když přišel domu pozdě a ona se ho zeptala, kde byl, řekl, že byl s nějakou babou. Ona to brala jako srandu a lež, přitom on řekl pravdu. Nejsem si jistá, zda mě chápete :D.

Pravdou je, že trpím nedochvilností, někdy záměrou někdy spíše vyvolanou nečekanými situacemi. Neustále někam chodím pozdě a nijak mě to netrápí, protože vždycky je můj pozdní příchod zatřený výmluvou, která je pravdou, leč mnohdy nesmyslnou. Jenže život není jenom o logice, faktech a načasování. Určitě rádi sledujete americké filmy, kde děti mluví pravdu a rodiče jim nevěří a někdy ani kamarádi. Jejich vyprávění co viděli či zažili z ní tak nerealisticky, vymyšleně a kolikrát je to pravdou, ale to se doví až tehdy, když někdo přijde o život či se stane něco vážného. A člověk, který mluví a balamutí lidi svými dobře promyšlenými výmluvami a lži, nemá mnohdy pravdu, tak tomu vše prochází, lidé mu věří každé slovo a dostává se mu i obdivu, ale nakonec se také vše provalí.

Co tím vším chci říct? Naslouchejte ostatním, neobviňujte je, že vám lžou nebo se vymlouvají, jen proto, že vám to nějak nesadí, ale sami záměrně nemanipulujte lidmi. Pro dnešní dobu je těžké důvěřovat, věřit, když každý pronese nějakou lež, i malou, protože všechno začíná u malých věcí, to je jako u závislostí. Nejdříve kouříte, pak ochutnáte alkohol a pak skončíte u tvrdšího. Lehce můžete ztratit něčí důvěru (i důvěru v samy sebe), ale těžko ji můžete získat zpět. Všichni chtějí být na stupínku vítězů na prvním místě, být nejlepší, což vede k bezohlednosti. Ale ne vždycky je ten první vítězem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ~ MiMi ~ ~ MiMi ~ | Web | 22. dubna 2012 v 14:08 | Reagovat

Moc pěkně zpracovanej článek. Souhlasím s tebou. Ten film jsem viděla a chápu jak to myslíš :)

2 Elevanse Elevanse | Web | 22. dubna 2012 v 16:37 | Reagovat

Máš pravdu, že v tomhle rčení se skrývá mnohé a je potřeba si na něj vždy vzpomenout. :)
Tu poslední větu jsi napsala opravdu krásně. :)
Moc pěkný, pravdivý článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama