V kůži supermodelky

22. dubna 2012 v 14:30 | *Geminy* |  Čtenářský deník
Když jsem si tuto knížku odnášela z knihovny a poté jsem se do ní doma pustila, čekala jsem jiný příběh, ale přesto jsem se od ní nedokázala odtrhnout a za 2 dny jsem ji přečetla jedním dechem.O co GO: Em Watsonová prodělala nehodu, díky níž se ocitla v těle nejznámější a nejmladší supermodelky. V těle osoby typu nafoukanost, arogantnost, jejichž svět zahrnuje pouze zrcadlo, kosmetiku a módu. Em tyto lidi přímo nesnáší, směje se jim, že mají tak primitivní myšlení a absurdní priority, na práci supermodelky nemůže být přece nic náročného. S polu s jejím kamrádem Christopherem se takovým lidem vždy smáli. Jakmile ale začne žít život Nikki Howardové přehodnotí a změní svůj pohled na svět celebrit. Kromě toho, že je z ní na venek jiný člověk, stále je uvnitř těla supermodelky Em, která se nezměnila, jen vypadá jako Nikki Howardová, bude tohle překážkou pro jejího kamaráda Christophera, kterému chová větší city?


Autorka využila svého citu pro dívčí svět a vložila do knížky zkušenosti, holčičí trable, vše co se dívkám ve věku 15-17 let honí hlavou, co jim dělá starosti. Ukázala dva typy dívek, které mají různé priority, jsou různé, ale přitom mají něco společné - lásku a vztahy mezi přáteli a kluky.


Klady:
• Osobité postavy, s emocemi
• Zajímavý námět
• Typické sourozenecké pošťuchování :D


Zápory:
• Knížka mi přijde nějak ochuzena, možná je to tím překladem, ale přijde mi hrozně zjednodušená.
• Než se pořádně rozjede příběh, dostanete se někam přes půlku knížky, ale stále vás to láká číst dál, přesto, že je v několika kapitolách popisován její pobyt v nemocnici po té nehodě, který je doprovázen Emininými úvahami.


Těším se na druhý díl, myslím, že by to byl skvělý dívčí film. Navíc Meg Cabbotová je autorkou princezniných deníků, které jsou zfilmovány.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama