Krásný neznámý

3. dubna 2012 v 15:00 | *Geminy* |  Fantasy
Teď jak jsem nemocná mám plno času přemýšlet a fantazírovat, proto jsem dala jedné z mých představ písemnou podobu, snad se bude líbit. Je to začátek příběhu, tak snad nezůstanu jen u začátkku, ale napíšu alespoň půlku. Je to dost dlouhé v sešitě jsem popsala 7 A4, takže si pěkně počtete. Dám vám to najednou, jelikož samotný začátek pro některé z vás nebude zajímavý.Seděla na kraji mola. Nohama střídavě houpala sem a tam a rukama se opírala o jeho okraj. Za zády ji ležely žabky, přes rameno měla přehozenou pletenou tašku a v klíně ji ležela rozevřená knížka, lépe řečeno popsaný deník. Ona tomu tak neříkala, neboť si do něho nezapisovala vzpomínky a události, ale svoje myšlenkové pochody. Právě teď pohledem směřovala do dáli nekonečného moře, jehož konec byl ozářen slunečním svitem, vypadalo to jako by paprsky obkreslovaly tvar stejného mola, na kterém seděla Rony. Z uší vedly bílé šlahouny, jejichž konce byly vsunuty v moderním přístroji zvaném mobil. Dohrávala v něm poslední slova písně. Rony si nastavila vyhrávání tak potichu, aby nerušil tok myšlenek, ale taky, aby se necítila uprostřed přírody sama. Tenhle rituál dělala od okamžiku příjezdu. Každé ráno doběhla na stejné místo, posadila se na molo a rozjímala. Díky předsevzetí si náhodou našla tohle liduprázdné místečko. Jako každé prázdniny si nasadila do hlavy, že musí zhubnout. Tentokráte, ale opravdu. Až skončí léto, začnou první taneční kurzy pro mládež a na fotkách ve společenských šatech nechce mezi těma vychrtlinami vypadat jako mamut. Proto tuhle dovolenou využila jako příležitost ke splnění si snu o dokonalém těle. Což nebude zas tak namáhavé, neboť její postavě bude stačit málo, ale zato intenzivního tréninku. Uvažováním se dostala k myšlence, co vlastně v dnešní době znamená krása? Vytáhla z tašky pero a pustila se do psaní. Podstata krásy je měnivá v každém člověku je jiná, neboť záleží na oko pozorovatele. Každým očím se líbí něco jiného. Kdyby lidé měli stejný ideál krásy, lidstvo by jistě vymřelo. Ještě tak chvíli přemýšlela a potom odložila psací náčiní. Zvedl se vítr a odfoukl ji žabky, vyskočila na nohy, ale reflexy ji úlekem zklamaly, upustila deník a rozeběhla se za botami. Když je konečně polapila, rvala si je do tašky a rozeběhla se zpět k molu, sešit nikde. Na kolenou se z mola nakláněla nad mořem, ve snaze spatřit alespoň náznak žblunknutí.
"Ne, prosím ne.", mumlala si pro sebe.
Zalesklo se jí v očích, všechny její myšlenky, nápady byli teď v rukách moře.
"To snad není pravda." Zvykla a vydala se do hotelu.
"Ahoj Rony, kde jsi byla?" Ozval se hlas její mamky, která se právě upravovala před zrcadlem u vchodových dveří.
"Ahoj, mami."
Ronyina mamka si nemohla nevšimnout záchvěvu v dceřiným hlase, musela se jí zeptat, doufajíc, že se jí nestalo nic vážného. "Ale copak se stalo, snad ti nikdo neublížil." Hned ji na mysl vyskočily obrazy uchylů.
"Víš, ten sešit, jak si píšu," odmlčela se, "spadl mi do moře." Na to se ji skoulela po tváři slzička.
" Z toho si nic nedělej, koupíš si nový." Usmála se povzbudivě na dceru.
" No, ale to co jsem si tam napsala už ne. Já už ani nevím, co všechno jsem si už napsala. A to je právě to nejhorší, když to budu chtít napsat znovu, už to nebude jako předtím. Vždycky, když jsem si zapsala nějakou myšlenku, cítila jsem se volnější, jako kdyby ze mě spadl nějaký balvan." Vzdychla, už neměla sílu. Opět se bude utápět v myšlenkách.
"To mě opravdu mrzí, vím, jak to pro tebe hodně znamenalo." A opravdu. Od té doby co si zavedla tenhle sešit, byla Rony veselejší, nebyla podrážděná, a když jí přepadali záchvaty úzkosti, které se neobešli bez slz, věděla i proč brečí. Kolikrát ji přepadl smutek, či úzkost, brečela a nevěděla proč, neuměla svoje pocity vyjádřit slovem. Jako kdyby cítila smutek všech lidí, kteří skrze ni brečeli.
Rony si všimla, že jsou s mamkou sami v pokoji. "Kde je vůbec taťka s bráchou?"
" Čekají na nás v klubovně, tak se uprav, jde se na večeři." Houkla z vedlejšího pokoje.
Večer po večeři se Rony převalovala v posteli, nemohla usnout. Přemítala, co všechno si vůbec do sešitu zapsala. Když konečně usla zdálo se jí, že je mořskou pannou a společně s dalšími podobnými tvory proplouvali oceánem, smáli se a závodili k do z nich má rychlejší ploutev.
"Úžasné," povzdechla si, "můžu dýchat pod vodou."
Ráno po snídani se vydala na své oblíbené, teď už méně oblíbené, tiché a lidu prázdné místo. Sedla si opět na molo a přes jeho okraj spustila nohy, chodidly šplouchala o hladinu moře a v duchu promlouvala sama k sobě. Byla tak ponořená do vlastních úvah, že mlčení přešlo v tiché mumlání, až nakonec mluvila nahlas sama se sebou. Jakmile si to uvědomila ihned zklampla. Rozhlédla se kolem, jestli ji náhodou někdo neposlouchá, když zjistila, že kolem není ani živáčka, začla si pro sebe zpívat. Očima těkala po okolí, kochola se výhledem na čarokrásnou pláž obestoupenou vysokými palmami. Nechala vítr ať si pohrává s jejími vlasy, zavřela oči a svou tvář nastavila slunci, které jí její gesto oplatilo hřejivým pohlazením. Prudce sebou škubla, něco slizkého se jí otřelo o nohy, tryskem stála na nohách.
"Fuj, co to bylo." Neubránila se výkřiku. "Doufám, že jen rybka." Zahnala představy o krvežíznivých žralocích a lochneských příšerách. Vrátila se do původní polohy, ale po chvíli to spatřila na vlastní oči. Asi padesáticentimetrová tyrkysové modrá ploutev. To už to nevydržela, seskočila z mola na písečnou pláž. Měla namířeno zpět k hotelu. Avšak vítr, který zašustil o cosi, co připomínalo stránky knihy, otočila se tím směrem. Na jednom ze skupinky kamenů ležel rozevřený sešit. Rozeběhla se k němu doufajíc, že jí zrak nešálí.
"Že by nakonec nespadl do moře?" Promluvilo spíše pro sebe.
Do rukou vzala svůj sešit, mezitím co si jej prohlížela a hledala, jestli není nijak poškození a hlavně jestli je písmo čitelné, ji pozorovali čísi azurově modré oči, do nichž spadalo pár havraních neposlušných pramínků. O jeden ze silných kamenů se opíralo silné tělo, svalnatými pažemi se přidržovalo o vršek kamene, aby jej vlny neodnesly pryč. Postava s andělskou tváří nespustila z dívky zrak. V myšlenkách se sama sebe ptala, zda má dát o své přítomnosti vědět. Má svůj sešit zpět, určitě se sem opět vrátí a možná zas uslyším její hlas. Pomyslela si. Nakonec neodolala a vystoupila ze svého úkrytu, dívka si ničeho nevšimla, dále listovala sešitem.
"Jsem rád, že ti na tváři hraje úsměv." Promluvil, tak klidně. Jeho příjemný hlas Rony nevystrašil, jen ji donutil se otočit jeho směrem.
"To ty jsi ho našel?" Usmála se a svýma modrozelenýma očima proklála ty jeho .
" Ehm, jo, už to tak bude." Oplatil ji úsměv a nervózně si projel prsty svůj havraní rozsuch.
"Moc ti děkuju. Ačkoliv se to nezdá, v jistém smyslu jsi mi zachránil život." Co to dořekla, skousla si ret za tu kravinu, co teď vypustila z úst. Zachránil mi živo? Co to melu.
"To jsem rád, byla by škoda takové dívky." Jeho tváře se zbarvily do ruda, očividně nelichotí často, což Rony moc potěšilo a o to víc, se s ním chtěla dál bavit. Nevěděla, zda má něco říct a tak radši na něho jen civěla, byla jím učarovaná. Byl jako magnet, tak krásný a roztomilý.
"Ještě jednou moc děkuju, má pro mě velkou cenu." Ozvala se, aby prolomila chvíli ticha.
"To věřím, opravdu moc hezky píšeš." Zarazil se, když to dořekl, prozradil se. Ještě před tím, než odevzdal nález zpět majiteli, si ho důkladně pročetl, což Rony došlo. Takže mladíček je tak trochu drzej, co se soukromí týče.
"Tu poslední část budu ignorovat, ale i tak děkuju." Nemohla se na něho zlobit.
"Promiň, prozradíš mi své jméno?" Nesměle se optal, ačkoliv neočekával odpověď.
"Uvidím, ještě si to rozmyslím," na oko se ušklíbla. Chudák stál tam jak solný sloup. "dělám si srandu, jmenuju se Veronika, ale říkej mi Rony," usmála se a pokračovala, " a jméno zachránce zní - ," odmlčela se.
"Nikolas." Doplnil ji.
Jak tak spolu mluvili, došlo jí, že musí být ze stejného státu, proto další její otázka zněla odkud je.
"Odkud, že si říkala?" Kulil na ni Nikolas své zářivě pronikavé oči.
"No, jestli si z Česka. Mluvíš přeci stejným jazykem, takže buď si z ČR, nebo máš doma jednoho rodiče, který na tebe mluví tímhle jazykem. Jak jinak bychom si rozuměli?" Paráda, ještě aby řekl, že žije blízko jejího města a bude to jako z pohádky.
Nikolas nevěděl, co na to má říct. Nechtělo se mu lhát, proto změnil téma: "Kolik ti vlastně je, Rony?"
"Sedmnáct a tobě?"
"Dvacet jedna." Napřímil se a hrdě se usmál. Rony to nevydržela a vyprskla smíchy.
"Hej, co je?" Zrozpačitěl.
"Je mi dvacet jedna." Prohlásila Rony hlubším hlasem, postavila se, napřímila a pěstmi si zabušila na hruď, čím dala najevo, že je king.
"Ha, ha." Ušklíbl, ale neubránil se úsměvu. Je vtipná, řekl spíše pro sebe a pro mnul si bradu.
"Ale no tak, snad ses neurazil. Seznam se s mým humorem," zazubila se, "jestli se to tak dá vůbec nazvat," dodala.
" Prosím tě, nestůj v tý vodě a pojď sem." Pobídla ho.
" E-e, já už budu muset jít, promiň." Zarazil se a už chtěl odplavat pryč.
Tak takovou reakci Rony nečekala, řekla něco špatně? Tak moment, on mě oslovil, on se tu se mnou baví a teď chce jako zmizet?
"Aha." Pokývala hlavou a tvářila se, že jí to vůbec nevadí.
Nikolas si povšiml jejího pohledu a zeptal se ji:,, Budeš tu zítra?"
Že by se mu přece jen líbila? "Jo, jsem tu téměř každý den."
" Super", vůbec se nesnažil skrýt nadšení, " tak tedy zítra." Šibalsky povytáhl jeden koutek úst a odplaval.
"Zítra." Zašeptala ještě omámená jeho přítomností.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (204)
Zobrazit starší komentáře

101 SteevBoymn SteevBoymn | E-mail | Web | 6. června 2018 v 0:00 | Reagovat

oxomemazine dosage for amoxicillin
<a href="http://myamoxilok.com">amox/k clav</a>
2 dpmp dosage of amoxicillin
<a href=http://myamoxilok.com#amox+clav+875+mg>amoxicilline 500 mg</a>
topalgic injectable posologie de l'amoxicilline

102 KiiraBoymn KiiraBoymn | E-mail | Web | 6. června 2018 v 19:58 | Reagovat

recommended dosage of amoxicillin for sinus infection
<a href="http://myamoxilok.com">amoxicilina 500 mg</a>
sectio caesarea indikasi amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amox/k+clav>amoclav</a>
dose amoxicillin clavulanate

103 KiiraBoymn KiiraBoymn | E-mail | Web | 6. června 2018 v 20:47 | Reagovat

sultamicillin as tosylate 375 mg amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amox clav</a>
levure de biere cheveux dosage for amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amox+clav+875+mg>amoxicillin 500 mg dosage instructions</a>
accord amoxicillin 500mg

104 KiiraBoymn KiiraBoymn | E-mail | Web | 6. června 2018 v 23:07 | Reagovat

medrone v dosage of amoxicillin
<a href="http://getamoxilok.com">amoxicillin 500 mg dosage instructions</a>
algaefix marine dosage of amoxicillin
<a href=http://getamoxilok.com#amoxi>amoxiline</a>
aomix posologie amoxicilline

105 ploNealF ploNealF | E-mail | Web | 8. června 2018 v 18:12 | Reagovat

viagra jelly <a href="http://menedkkr.com/#">viagra reviews</a> buy generic viagra <a href="http://menedkkr.com/#">generic viagra</a>

106 nfsguill nfsguill | E-mail | Web | 9. června 2018 v 21:59 | Reagovat

viagra generic brand <a href="https://holidayrentallorgues.com/">viagra sale</a> cheapest viagra prices <a href=https://holidayrentallorgues.com/>buy viagra online no prescription</a>

107 ndgNealF ndgNealF | E-mail | Web | 10. června 2018 v 11:38 | Reagovat

purchase viagra <a href="http://bitcapblog.com ">viagra samples</a> generic viagra reviews <a href="http://bitcapblog.com">viagra samples</a>

108 bsdNealF bsdNealF | E-mail | Web | 12. června 2018 v 9:53 | Reagovat

viagra substitute <a href="http://emtpartsstore.com/">viagra online</a> buy cheap generic viagra <a href="http://emtpartsstore.com">online viagra</a>

109 xbcNealF xbcNealF | E-mail | Web | 12. června 2018 v 23:43 | Reagovat

personal loan debt consolidation <a href="https://onlineloan.us.org">online loans</a> loans bad credit <a href="https://onlineloan.us.org">online loans</a>

110 bthNealF bthNealF | E-mail | Web | 13. června 2018 v 9:56 | Reagovat

100 no fax payday loan <a href="https://onlineloan.us.org">online loan</a> fresno <a href="https://onlineloan.us.org">loans online</a>

111 aaqguill aaqguill | E-mail | Web | 14. června 2018 v 15:31 | Reagovat

cialis cost <a href="http://besiktasboschservis.com/">generic cialis</a> tadalafil dosage <a href=http://besiktasboschservis.com/>buy cialis online</a>

112 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 16. června 2018 v 11:39 | Reagovat

buy cialis online pay paypal mastercard
<a href="http://cialis-tt.com">cialis jelly online mail-order pharmacies</a>
cialis free trial example
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+sale>tadalafil cost</a>

113 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 16. června 2018 v 18:51 | Reagovat

como comprar viagra ou cialis sample
<a href="http://cialis-tt.com">cialis for daily use</a>
cialis farmaco equivalentes
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+20>coupon tadalafil</a>

114 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 17. června 2018 v 7:31 | Reagovat

cialis nitric oxide interaction
<a href="http://cialis-tt.com">buy cialis</a>
can cialis cure ed permanently
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+generic+availability>tadalafil 20mg</a>

115 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 17. června 2018 v 14:48 | Reagovat

cialis black 800mg information
<a href="http://cialis-gg.com">cialis pills</a>
klaricid od generico de cialis
<a href=http://cialis-gg.com#generic+cialis>cheap cialis 20 mg</a>

116 nnawicip nnawicip | E-mail | Web | 17. června 2018 v 19:05 | Reagovat

generic cialis online <a href="http://genericcialls.com/"> buy generic cialis</a> cialis tadalafil <a href=http://genericcialls.com/> cialis online generic</a>

117 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 17. června 2018 v 22:40 | Reagovat

cialis wiki platform
<a href="http://cialis-tt.com">cialis super active online mail-order pharmacies</a>
dzial mechaniki badajacy ruchy cialis
<a href=http://cialis-tt.com#buy+cialis+now>tadalafil online</a>

118 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 18. června 2018 v 5:30 | Reagovat

schisandra chinensis controindicazioni cialis
<a href="http://cialis-tt.com">20mg cialis</a>
viagra or cialis which is stronger valium
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil>buy cialis 20 mg</a>

119 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 18. června 2018 v 16:38 | Reagovat

acheter cialis par paypal uk
<a href="http://cialis-tt.com">liquid cialis</a>
generikum cialis sample
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+soft+online+mail-order+pharmacies>buy 20 mg cialis</a>

120 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 19. června 2018 v 15:14 | Reagovat

cialis pill markings a 349
<a href="http://cialis-tt.com">buy tadalafil</a>
cialis for bph dose
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil+buy>cialis buy</a>

121 mmzguill mmzguill | E-mail | Web | 20. června 2018 v 1:30 | Reagovat

viagra samples <a href="http://canadiannowv.com/">cheap viagra canada</a> natural alternatives to viagra <a href=http://canadiannowv.com>viagra for sale</a>

122 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 20. června 2018 v 11:04 | Reagovat

cialis costume
<a href="http://cialis-gg.com">cialis 20mg</a>
ibrance generic cialis
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil+20+mg>coupon cialis</a>

123 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 20. června 2018 v 17:20 | Reagovat

secret city 3d chat erfahrungsbericht cialis
<a href="http://cialis-tt.com">buy cialis 20mg</a>
halog capilar generico de cialis
<a href=http://cialis-gg.com#tadalafil+online>tadalafil cost</a>

124 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 20. června 2018 v 20:43 | Reagovat

minigeste generico do viagra
<a href="http://viagra-gg.com">generic viagra online</a>
pastilla viagra vector art
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+canada>tesco viagra</a>

125 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 21. června 2018 v 1:23 | Reagovat

travatan gotas generico do viagra
<a href="http://viagra-tt.com">cheap viagra 100mg</a>
viagra use first time in hindi
<a href=http://viagra-gg.com#buy+sildenafil+online>viagra super active online mail-order pharmacies</a>

126 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 21. června 2018 v 9:36 | Reagovat

costo del viagra generico in farmacia catena
<a href="http://viagra-gg.com">cheap viagra 100 mg</a>
aeg f 84980 viagra
<a href=http://viagra-tt.com#sildenafil+cost>viagra without a doctor prescription</a>

127 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 21. června 2018 v 12:14 | Reagovat

se necesita receta medica para comprar viagra en argentina buenos
<a href="http://viagra-gg.com">cheap generic viagra</a>
viagra canada prescription online
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+for+sale>buy viagra generic</a>

128 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 21. června 2018 v 13:35 | Reagovat

rabeprazole domperidone cipla viagra
<a href="http://viagra-tt.com">viagra coupon</a>
cipro viagra
<a href=http://viagra-gg.com#100+mg+viagra>viagra online paypal uk</a>

129 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 21. června 2018 v 18:10 | Reagovat

comprar viagra generico por contrareembolso significado
<a href="http://viagra-gg.com">cheap sildenafil online</a>
viagra brilliantyou
<a href=http://viagra-tt.com#order+viagra>viagra pills</a>

130 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 21. června 2018 v 19:38 | Reagovat

pfizer viagra pill
<a href="http://viagra-tt.com">red viagra online mail-order pharmacies</a>
mincartil reforzado comprimidos viagra
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+100+mg+viagra>cheap viagra 100 mg</a>

131 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 21. června 2018 v 22:36 | Reagovat

viagra dapoxetine online
<a href="http://viagra-gg.com">cheap viagra 50mg</a>
express-scripts viagra coverage by insurance
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+online>viagra for men</a>

132 ccaNealF ccaNealF | E-mail | Web | 22. června 2018 v 0:56 | Reagovat

viagra free samples <a href="https://movietrailershd.org/">best place to buy generic viagra online</a> cheap viagra <a href="https://movietrailershd.org/">viagra generic</a>

133 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 22. června 2018 v 11:09 | Reagovat

levadura seca granulada donde comprar viagra
<a href="http://viagra-gg.com">generic viagra prices</a>
narkose hund dosierung viagra
<a href=http://viagra-gg.com#generic+viagra+online+mail-order+pharmacies>female viagra</a>

134 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 22. června 2018 v 19:12 | Reagovat

need to meet alternatives to viagra
<a href="http://viagra-gg.com">canadian viagra</a>
on this day karaoke female version of viagra
<a href=http://viagra-tt.com#prezzo+viagra+100mg>cheap generic viagra</a>

135 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 22. června 2018 v 23:54 | Reagovat

viagra side effects drugs com
<a href="http://viagra-gg.com">hard on viagra jelly online mail-order pharmacies</a>
does grapefruit juice make viagra work better
<a href=http://viagra-tt.com#sildenafil>buy viagra online</a>

136 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 23. června 2018 v 3:14 | Reagovat

donde comprar viagra sin receta en bogota
<a href="http://viagra-gg.com">cheap generic viagra</a>
dosierung viagra 100mg
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+generic+availability>viagra generic</a>

137 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 23. června 2018 v 5:24 | Reagovat

non over the counter viagra
<a href="http://viagra-tt.com">viagra oral jelly online mail-order pharmacies</a>
viagra and lisinopril hctz dosage
<a href=http://viagra-tt.com#women+viagra>viagra natural</a>

138 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 23. června 2018 v 14:32 | Reagovat

viagra effetti collaterali cuore car
<a href="http://viagra-gg.com">brand viagra online mail-order pharmacies</a>
buy viagra uk superdrug pregnancy
<a href=http://viagra-gg.com#prezzo+viagra+100mg>viagra 50 mg</a>

139 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 23. června 2018 v 15:15 | Reagovat

melrose young living wirkung viagra
<a href="http://viagra-tt.com">superdrug viagra</a>
best western commercial spokeswoman for viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+for+sale>pink viagra online mail-order pharmacies</a>

140 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 23. června 2018 v 18:12 | Reagovat

lutein ofta dosaggio viagra
<a href="http://viagra-gg.com">generic viagra</a>
tiempo duracion viagra generic
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+50+mg+viagra>hard on viagra jelly online mail-order pharmacies</a>

141 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 0:38 | Reagovat

ki tenu samjhawan ki female viagra
<a href="http://viagra-tt.com">viagra over the counter</a>
best way to take viagra recreationally legal states
<a href=http://viagra-gg.com#prezzo+viagra+50mg>viagra online</a>

142 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 3:19 | Reagovat

viagra generico farmacia online ro
<a href="http://viagra-tt.com">viagra professional online mail-order pharmacies</a>
viagra 25 mg online bestellen
<a href=http://viagra-gg.com#50mg+viagra>viagra generic</a>

143 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 4:39 | Reagovat

viagra death lawsuit
<a href="http://viagra-gg.com">brand viagra online mail-order pharmacies</a>
ranidura t 300mg nebenwirkungen viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra>buy viagra 50mg</a>

144 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 9:40 | Reagovat

nux vomica homaccord controindicazioni viagra
<a href="http://viagra-tt.com">generic for viagra</a>
mefenacid 500 mg wirkung viagra
<a href=http://viagra-tt.com#generic+viagra+available>sildenafil coupon</a>

145 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 10:50 | Reagovat

vejaina female viagra
<a href="http://viagra-gg.com">where to buy viagra</a>
heptares pfizer viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+kaufen>viagra 100mg</a>

146 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 14:17 | Reagovat

get viagra in las vegas
<a href="http://viagra-tt.com">coupon sildenafil</a>
sublingual viagra online
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+100+mg>viagra 50 mg</a>

147 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 19:21 | Reagovat

viagra patent expiration date europe
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil online</a>
men you don't need viagra if you do this
<a href=http://viagra-tt.com#generic+viagra+online+mail-order+pharmacies>100mg viagra</a>

148 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 24. června 2018 v 20:37 | Reagovat

viagra indian brands of shoes
<a href="http://viagra-tt.com">female viagra</a>
pfizer's viagra
<a href=http://viagra-tt.com#pfizer+viagra>viagra on line</a>

149 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 25. června 2018 v 1:38 | Reagovat

heptares pfizer viagra
<a href="http://viagra-gg.com">gold viagra online mail-order pharmacies</a>
free trial viagra cialis
<a href=http://viagra-gg.com#buy+generic+viagra>over the counter viagra</a>

150 bakkahah bakkahah | E-mail | Web | 25. června 2018 v 18:47 | Reagovat

has viagra ever killed anyone
<a href=http://www.viagrabs.com>viagra buy</a>
teve um avc posso tomar viagra
<a href="http://viagrabs.com">More Bonuses</a>
nitrate and viagra

151 bakkahah bakkahah | E-mail | Web | 26. června 2018 v 6:24 | Reagovat

is herbal viagra good
<a href=http://www.viagrabs.com>discount viagra</a>
is viagra banned in dubai
<a href="http://viagrabs.com">read this article</a>
forget viagra eat oysters

152 rhhElunk rhhElunk | E-mail | Web | 1. července 2018 v 0:59 | Reagovat

cheap tadalafil <a href="http://cialisotjs.com/">generic tadalafil</a> cialis soft tabs <a href="http://cialisotjs.com/">tadalafil 20mg</a>

153 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 9:54 | Reagovat

minimus aboca controindicazioni cialis
<a href="http://cialis-tt.com">generic cialis tadalafil</a>
inno d italia in 27 generic cialis
<a href=http://cialis-gg.com#buy+cialis+20+mg>buy cialis online</a>

154 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 10:26 | Reagovat

cialis opinie cena
<a href="http://cialis-tt.com">cialis pills</a>
cialis viagra together forum
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+generic+availability>cialis generic</a>

155 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 12:55 | Reagovat

antibiotique augmentin contre indication cialis
<a href="http://cialis-gg.com">cialis online</a>
prezzo cialis 28cpr riv 5mge
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+without+a+doctor's+prescription>buy cheap cialis online</a>

156 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 13:42 | Reagovat

generieke cialis online
<a href="http://cialis-gg.com">cialis 20mg</a>
cialis und viagra gleichzeitig einnehmen in english
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+on+line+no+pres>tadalafil generic</a>

157 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 15:33 | Reagovat

cialis sales 2012 toyota
<a href="http://cialis-gg.com">tadalafil generic</a>
kd 19 viagra vs cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+generic+availability>buy cialis online</a>

158 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 15:56 | Reagovat

viagra cialis e outros mundos
<a href="http://cialis-gg.com">cialis cost</a>
cialis 5 mg efeitos colaterais do goji
<a href=http://cialis-gg.com#buy+tadalafil+online>buy cialis online</a>

159 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 15:56 | Reagovat

cha que substitui o viagra vs cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis online</a>
fenigel bijsluiter cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+20+mg+price>cialis coupons 2018</a>

160 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 16:17 | Reagovat

cialis granville wednesday addams
<a href="http://cialis-gg.com">cialis online</a>
compeed herpespflaster wirkstoff cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+20mg>generic cialis at walmart</a>

161 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 17:54 | Reagovat

cialis ou viagra en generique dessin
<a href="http://cialis-gg.com">tadalafil tablets</a>
spazzola progressive controindicazioni cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+tablets+5mg-10mg+or+20+mg>cialis 20 mg</a>

162 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 19:08 | Reagovat

obat glibenclamida 5mg cialis
<a href="http://cialis-gg.com">cialis coupons 2018</a>
sorbisterit bijsluiter cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+20+mg+best+price>cialis online</a>

163 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 6. července 2018 v 21:54 | Reagovat

cialis pastillas para la ereccion masculina
<a href="http://cialis-tt.com">cialis without a doctor's prescription</a>
glicamin glibenclamida 5mg cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+medication>tadalafil 20 mg</a>

164 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 0:49 | Reagovat

cialis prezzo
<a href="http://cialis-tt.com">cialis for sale</a>
cialis maximum daily dose
<a href=http://cialis-gg.com#brand+cialis+online+mail-order+pharmacies>cialis online</a>

165 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 2:27 | Reagovat

cialis worldwide sales statistics
<a href="http://cialis-tt.com">cialis cost</a>
cialis rx online
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+generic>cialis tablets</a>

166 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 4:07 | Reagovat

paragelia cialis side
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil tablets</a>
tilidin 100 wirkstoff cialis
<a href=http://cialis-tt.com#buy+cialis+online>cialis 20 mg</a>

167 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 6:15 | Reagovat

gytb cialis
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil generic</a>
nossenko cialis
<a href=http://cialis-gg.com#cialis+jelly+online+mail-order+pharmacies>generic cialis at walmart</a>

168 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 10:21 | Reagovat

brand cialis on-line
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil tablets</a>
floxocip generico de cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cheap+cialis+20mg>cialis online</a>

169 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 13:50 | Reagovat

wanneer loopt patent cialis af
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil tablets</a>
forbest bambini controindicazioni cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cheap+tadalafil+online>cialis cost</a>

170 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 15:40 | Reagovat

livraison rapide viagra vs cialis
<a href="http://cialis-gg.com">cialis without a doctor's prescription</a>
helmex wirkstoff cialis
<a href=http://cialis-tt.com#black+cialis+online+mail-order+pharmacies>tadalafil 20 mg</a>

171 Seobortru Seobortru | E-mail | 7. července 2018 v 17:14 | Reagovat

Здравствуйте!
Предлагаю продвижение Вашего сайта, если Вы хотите видеть свой сайт первым в поисковых системах, то обращайтесь.

Мой профиль ВКОНТАКТЕ https://vk.com/seobort

Буду рад помочь, пишите ;)

172 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 17:29 | Reagovat

cialis price cvs
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil 20mg</a>
cvs caremark prior authorization for cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+online>cialis coupons</a>

173 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 18:40 | Reagovat

patentti cialis dosage
<a href="http://cialis-tt.com">cialis for sale</a>
bronchosedal bijsluiter cialis
<a href=http://cialis-tt.com#tadalafil>tadalafil tablets</a>

174 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 22:19 | Reagovat

aquadeks generic cialis
<a href="http://cialis-tt.com">cialis generic</a>
cialis price walgreens
<a href=http://cialis-tt.com#cheap+cialis+online>cheap cialis</a>

175 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 7. července 2018 v 23:18 | Reagovat

doc 121 cialis commercial
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil 20mg</a>
indivina wirkstoff cialis
<a href=http://cialis-tt.com#cialis+sale>buy generic cialis online</a>

176 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 8. července 2018 v 5:42 | Reagovat

cialis free offer
<a href="http://cialis-gg.com">cialis generic</a>
beta blockers migraine bijwerkingen cialis
<a href=http://cialis-gg.com#buy+cialis+online>cialis cost</a>

177 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 8. července 2018 v 9:19 | Reagovat

indian generic cialis ed pills 40 mg
<a href="http://cialis-tt.com">tadalafil generic cialis 20mg</a>
productos similares ala viagra vs cialis
<a href=http://cialis-tt.com#generic+cialis+tadalafil>cialis without a doctor's prescription</a>

178 IsaacBAt IsaacBAt | E-mail | 9. července 2018 v 3:45 | Reagovat

Have yоu listenеd to аbout hоw рreсisely sоme аffiliatеs аre making $2,700/dаy?

They just find аn affiliate рrоgram thаt's alreadу mаking thоusands...

It соuld be on JVZоo, СlickBаnk оr еvеn Аmаzon...

Prоmotе it with a weird "cоmputеrizеd vidео lоoрhоle"....

Thеn rakе in thе free traffiс оn Yаhоо and bаnk сommissiоns.

Wаtch this vidеo fоr morе infоrmаtiоn on how everything works...

==>   http://it-in.ru/bitrix/rk.php?goto=https://is.gd/zmglfI

Seе, this training videо wаs creаtеd bу a man cаllеd Сhris.

You mаy knоw Сhris аs "thе guy thаt mаdе mоre than $2 million in аffiliаtе cоmmissiоns".

And hе's built аn insаnе automatеd software suitе, ALL foсusеd оn affiliatе markеting?

Hаvе уou anу idea whу Chris is sо obsеssеd with affiliatе mаrkеting?

* It's thе ULTIMАTE "zerо cоst" business that anyone саn do

* Yоu maу make аnуthing from $5 tо $500 in affiliаtе mаrketing сommissiоns frоm 1 sale

* Аffiliаte markеting is incrеdiblу EАSY tо dо (Whеn you havе his plug-and-plау software)

But hеrе's where thе ability cоmes in...

Chris is fосusing on Аmazon, ClickBаnk & JVZоо internet аffiliate nеtworks...

Thеsе sitеs have prеviоusly paid оver $1 BILLION to thе peoplе as if yоu, but...

Only а small number of mаrkеters arе exploiting Amazon, JVZоо & ClickBank with this nеw method.

Аnd whiсh meаns it's a FEEDING FRENZY for smart аffiliatеs like us.

OK, you prоbаbly want tо know why I'm so workеd up аbout this.

Еverуthing is еxрlаinеd in this vidео tutorial...

http://www.mastertgp.net/tgp/click.php?id=353693&u=https://is.gd/zmglfI

Popular tags:
earn money quick on gta 5 online
3 easy ways to make money online in 2018
online game where you can earn money
make free money online now
gta 5 online free money week
make money online earn cash hack
how to make money online here in kenya

179 dhcguill dhcguill | E-mail | Web | 9. července 2018 v 23:40 | Reagovat

try viagra for free <a href="http://viagapharmaked.com/">viagra generic name</a> viagra alternatives <a href=http://viagapharmaked.com/>viagra generic name</a>

180 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 10. července 2018 v 15:04 | Reagovat

obat kuat pria viagra vs cialis
<a href="http://viagra-gg.com">viagra coupon</a>
o viagra pode matara
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+viagra+100+mg>viagra uk</a>

181 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | 10. července 2018 v 21:03 | Reagovat

testorex 325 wirkung viagra
<a href="http://viagra-gg.com">100 mg viagra lowest price</a>
viagra djelovanje doziranje na
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+natural>viagra coupons</a>

182 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Středa v 1:05 | Reagovat

c xml comment cref generic viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra substitute</a>
olivier kalabasi generique viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+substitute>viagra super active online mail-order pharmacies</a>

183 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Středa v 19:10 | Reagovat

amerikan dolarinin fiyati viagra
<a href="http://viagra-gg.com">online viagra</a>
black model on viagra commercial
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+substitute>sildenafil citrate</a>

184 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Středa v 21:08 | Reagovat

emesan dosierung viagra
<a href="http://viagra-gg.com">generic viagra prices</a>
woman's name in viagra commercial
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+generic+availability>viagra 100mg</a>

185 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Čtvrtek v 3:14 | Reagovat

supreme suppliers generic viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra samples</a>
c interfaces and generics for viagra
<a href=http://viagra-gg.com#female+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra coupons</a>

186 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Pátek v 8:22 | Reagovat

bromday alternatives to viagra
<a href="http://viagra-gg.com">generic for viagra</a>
bitemporal recession female viagra
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+100+mg+viagra>generic viagra</a>

187 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Pátek v 12:06 | Reagovat

hemabate usual dose of viagra
<a href="http://viagra-gg.com">cheap 100 mg viagra</a>
playhouse disney the wiggles generic viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+rezeptfrei+deutschland>viagra over the counter</a>

188 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Pátek v 22:05 | Reagovat

viagra online pharmacy malaysia alpha
<a href="http://viagra-gg.com">buy viagra online</a>
fashion rolle wirkung viagra
<a href=http://viagra-gg.com#pink+female+viagra+online+mail-order+pharmacies>cheap sildenafil online</a>

189 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Sobota v 0:04 | Reagovat

viagra online pay with paypal australia spam
<a href="http://viagra-gg.com">viagra jelly online mail-order pharmacies</a>
over the counter viagra where to buy
<a href=http://viagra-gg.com#gold+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra tablets</a>

190 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Sobota v 11:33 | Reagovat

predam viagra poprad aqua
<a href="http://viagra-gg.com">viagra prices</a>
faceshift alternatives to viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+50+mg>buy 50mg viagra</a>

191 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Sobota v 15:21 | Reagovat

karsivan 100 dosierung viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra for men</a>
all out of love female version of viagra
<a href=http://viagra-gg.com#tesco+viagra>buy viagra 100mg</a>

192 jmnJeora jmnJeora | E-mail | Web | Sobota v 16:06 | Reagovat

buy viagra online <a href="http://newviagrakfv.com/#viagra generic online"> generic viagra online</a> discount viagra <a href=http://newviagrakfv.com/#generic>generic viagra online</a>

193 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Sobota v 21:20 | Reagovat

it's time to die female version of viagra
<a href="http://viagra-gg.com">superdrug viagra</a>
duree de l'effet du viagra
<a href=http://viagra-gg.com#generic+viagra+available>viagra 100 mg</a>

194 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Neděle v 8:58 | Reagovat

sophia viagra best moments
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil online</a>
como comprar viagra portugal national soccer
<a href=http://viagra-gg.com#cheap+viagra+100mg>viagra over the counter</a>

195 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Neděle v 18:41 | Reagovat

flydende viagra til kvindernes
<a href="http://viagra-gg.com">buy generic viagra</a>
laci green period alternatives to viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+50mg+prezzo>female viagra online mail-order pharmacies</a>

196 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Neděle v 22:38 | Reagovat

kefir d'acqua controindicazioni viagra
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil</a>
vorzeitiger samenerguss viagra generic
<a href=http://viagra-gg.com#pink+female+viagra+online+mail-order+pharmacies>prezzo viagra 50 mg</a>

197 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Včera v 0:39 | Reagovat

litschi frucht wirkung viagra
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil cost</a>
top 10 viagra alternatives $1
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+uk>cheap viagra online</a>

198 neldahf16 neldahf16 | E-mail | Web | Včera v 9:05 | Reagovat

Stared different project:
http://sadie.post1.telrock.org

199 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Včera v 13:49 | Reagovat

free sample viagra nzxt
<a href="http://viagra-gg.com">cheap viagra 100 mg</a>
seroquel tablete djelovanje viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+uk>cheap 50 mg viagra</a>

200 bsfJeora bsfJeora | E-mail | Web | Včera v 20:57 | Reagovat

cialis canada <a href="http://valcialisns.com/">cialis 5mg</a> cialis 20mg <a href=http://valcialisns.com/>do you need a prescription for cialis</a>

201 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Dnes v 2:28 | Reagovat

muerte por sobredosis de viagra for women
<a href="http://viagra-gg.com">generic for viagra</a>
viagra cena novi sad
<a href=http://viagra-gg.com#50mg+viagra>viagra natural</a>

202 Elvisfv186 Elvisfv186 | E-mail | Web | Dnes v 7:29 | Reagovat

Every athlete dreams of leading their team to victory. but it takes practice and skill to achieve that dream. Here are some soccer tips to help you as you strive to improve your game. Use these tips to expand your skill set and to become a valued member of your soccer team.

Do not hesitate to ask for the ball if you feel like you are in a good position. Some players tend to focus entirely on what is directly in front of them and forget to keep tack of where their team mates are. Draw their attention by waving your arms or asking for the ball.

It is against the rules to use any part of your hands or arms, from shoulder to fingertips, to control a soccer ball that is in play. You can use your feet, knees, thighs, stomach, chest and head. Be careful though. A head shot can hurt and you cannot control the ball well with your knees.

Be aware that the ball can come to you at any point in time. That means that you have to be ready to receive it, or you risk having possession of the ball transferred to the other team. If you are constantly <a href=https://www.giverman.com>토토</a>, <a href=https://www.giverman.com>토토사이트</a>, <a href=https://www.giverman.com>기버맨</a>, <a href=https://www.giverman.com>giverman</a> on the move, and filled with energy, the other team will have to step up their game to match your enthusiasm.

To perform at the highest level on the field you need to be properly hydrated. Begin to increase your intake of fluids 24 hours before your match. You can't consume enough water during the match to replace all the fluids you lose while playing, so you need to get a head start.

Now that you have read up on these soccer tips, take the time to practice them. Practice is vital to perfecting any skill. Join your friends, grab a ball and start practicing today. practice as often as you can. then when game time comes, you will be ready, willing and able to be a part of a winning team.

203 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Dnes v 8:42 | Reagovat

atenolol sandoz contre indications viagra
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil cost</a>
grigoriy leps i meladze viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+100+mg>50mg viagra</a>

204 MarkBoymn MarkBoymn | E-mail | Web | Dnes v 16:53 | Reagovat

everquest 2 character creation female viagra
<a href="http://viagra-gg.com">generic viagra prices</a>
muerte por sobredosis de viagra for women
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+rezeptfrei+deutschland>generic viagra available</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama