Duben 2012

Svítí, svítí slunce nad hlavou, nad hlavou

30. dubna 2012 v 15:59 | *Geminy* |  Můj svět
Krásné počasí, kársně prodloužený víkend. Nejsuprovější na gymplu je, že když jsou maturity hodně hodin odpadá. Navíc zítra je státní svátek a na dnešek nám připadlo ředitelské volno, tak to bude i další týden. Jahůů. Mimo to minulou středu jsme byli v botanické, takže nám odpadla celá středa. Ale i tak jsme dostali za úkol vyhledat si rostliny, v mém případě stromy, k čeledi, kterou jsme si vybrali. Vzala jsem si borovicovité (pinaceae). Vůbec jsem k tomu nic nenašla, až když jsme vyšli z hlavního skleníku do venkovních zahrad, tak jsem popsala celý svůj diář :D. Dneska jsem se do toho psutila, jen přiřadit k názvům jednotlivé fotky co jsem v zahradě pořídila. Ve skleníku s exotickými rostlinami jsem převážně fotila motýli, takže určitě počítejte s článkem s fotkami motýlů ;). Jsou vážně krásní. Celý víkend - sobotu a neděli jsme strávili na zahradě čtením, aspoň jsem měla čas si přečíst vše co jsem si v knihovně půjčila, stihla jsem přečíst dvě knihy a teď mám rozečtenou poslední. Ještě, že jsem si s sebou vzala plavky, chvilku jsem se i opalovala, včera se teplota vyšplhala až na 32°C :-O. Bohužel máme v bazéně vodu z minule a je celá zelená, včera jsem tam skočila v holínkách a kíblem naplnila sud, prý jsem vyndala celkem 300 litrů :D. Kromě opalovačky a čtení jsem musela po dlouhé době skouknout nějaký ten film a musím vám doporučit taneční film footloose tanec zakázán a před chvílí jsem dokoukala Protivně sprostý holky 2, přesto na ten taneční to nemá. Za chvíli prázdniny, už aby tu byly, musím se podívat na tu francouzštinu :X Kromě toho bych se měla pomalu učit bio a pochopit konečně chemii, než toho bude zase jak ....

řasenka Illegal Lenght od Maybelline

27. dubna 2012 v 18:38 | *Geminy* |  Beauty

Potěšilo mě, když na facebook stránce značky Maybelline uveřejnili novou soutěž o řasenku, protože ta moje mi právě docházela. O to víc jsem byla ráda, když jsem vyhrála a mohla jsem novinku otestovat na vlastní kůži, lépe řečeno na vlastní řasy. Nedočkavostí jsem každý den nahlížela do schárnky a nic, všichni fanoušci maybelline se chlubili jak už mají tuto řasenku doma a já stálě nic. Bylo mi to divné, ale furt na nás zvonila sousedka, myslela jsem, že chce něco po mamce a jelikož jsem byla ten týden nemocná a sama doma, nikomu jsem neotvírala. Vůbec mi nedošlo, že by zrovna poštačka u ní nechala ten balíček s řasenkou, nic v rukou nedržela, jak jsem jí pozorovala kukátekem. Potom si sousedka odchytla mamku a ta mi nakonec balíček předala a já se mohla pustit do testování :D.V kůži supermodelky

22. dubna 2012 v 14:30 | *Geminy* |  Čtenářský deník
Když jsem si tuto knížku odnášela z knihovny a poté jsem se do ní doma pustila, čekala jsem jiný příběh, ale přesto jsem se od ní nedokázala odtrhnout a za 2 dny jsem ji přečetla jedním dechem.


Věci, které jsou věrohodné nemusí být vždy pravdivé a věci, které se zdají nemožné či nesmyslné mohou být pravdivé.

22. dubna 2012 v 13:25 | *Geminy* |  Jak to vidím *JÁ*
Všechno zlé je pro něco dobré. Tím se řídím za každé situace a právě toto rčení, mě mnohdy donutí se zamyslet. Hádky a neštěstí jsou jako vzbuzovadlem pro moji mysl, donutí ji, aby uvažovala. Výmluvy, to je to co mě donutilo napsat tento článek a brácha. Jinak řečeno, díky nejmenované osobě, která mě kárá za moje trapné výmluvy, jsem zapřemýšlela. Jedna myšlenka chytla druhou - Brácha, který si neustále vymýšlí a nemá svoje historky pod kontrolou. Malé lži, velké lži, lži ze srandy, ze strachu. A nakonec jim sami uvěříme, protože už ani nevím, co je realita a co fantasie. Teď mě napadá, zda se výmluva tak trochu nerovná lži.


Chuck Chupa chups

14. dubna 2012 v 20:13 | *Geminy*

Pokud se ti líbí můj Chuck určitě ho podpoř a dej mu hlas :)

CHUCK


Jednoho dne najdou archeologové rozlámanou pomlásku pokrytou stoletým prachem

12. dubna 2012 v 18:34 | *Geminy* |  Téma týdne

Tumblr_kybf518iru1qar72s_large

Celé Velikonoční prázdniny jsem strávila zachumlaná pod peřinou a v rukou držíc učebnici biologie. Rodina si tradičně jako každé Velikonoce zašla do kostela a nechala se vtáhnout do víru klidu a rozjímání nad osudem Krista, což bych sdílela s nimi nebýt mé prohry nad nemocí. Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá soboto, neděle a nakonec pondělí. Mamka nemohla sehnat žádná čokoládová vajíčka, kuřátka ani nic s motivem velikonoc, všechno stáhli z prodeje. Stejně jsem jí řekla, že mě nikdo vyšupat nepřijde a to co sehnala, ji určitě na těch pár koledníků z kostela postačí. Přeci jen mi do mísy nasypala pár sladkostí, kdyby náhodou.

Shání se šikovná grafička, popřípadě grafik.

11. dubna 2012 v 14:49 | *Geminy* |  Můj svět

Už by to chtělo nový jarní nátěr blogu. Nemáte někdo zájem vyřádit se s grafikou a vytvořit pro můj blog nový ohoz? :D Tenhle už nudí, ale zatím je to nejzdařilejší design, který jsem ve photoshopu dokázala vytvořit. Ach jo už zítra budu muset překročit práh gymnázia a opět se vmísím mezi stádo, ještě tři měsíce a vymývání mozků skončí. YES! Úplně jsem vám zapomněla říct (ee, jako by vás to zajímalo :D), co mě dodělalo a donutilo strávit celý týden v posteli. Už to tak bude, jsem tak trochu paličák. Mermomocí jsem chtěla jet minulý víkedn do Prahy na veletrh beauty&spa, navíc okolo výstaviště byla Matějská, na které jsme ještě nebyla. Celou dobu jsem vydržela stát na nohou a procházela jsem všechny sály, během 15 minut jsem vypila dva litry. V krku vyprahlo jako bych se plahočila pouští a přitom jsem si zapálila oheň. Nedokázala jsem ani mluvit. Ani módní přehlídka nestála za nic. Akorát mě nadchl body painting. Asi 7 modelek bylo pomalovaných, či je ještě malíři dokreslovali. Nakonec se počasí zhoršilo, začalo pršet. Bzučelo mi v hlavě, kolena se mi klepala a tak jsme Matějskou vyměnili za Zličínské kino, kde hráli filmy pouze s titulkama. Plány se sesypaly. Místo všeho jsem zavítala do Deichmanu a z peněz vráceních po reklamaci jednich bot, jsem si koupila kožené botky na podpatku v barvě cappuccina. Mimo to jsem si domů z veletrhu přivezla dvě tužky na oči, tmavě hnědou a tropické moře (modrá až tyrkysová). Za chvíli tři hodiny a já už se musím pustit do tý francouzštiny :X.

SMILE

9. dubna 2012 v 21:11 | *Geminy* |  Můj svět
Děkuji všem co dnes zavítali na blog díky článku Vykřičme to do celého světa! ALE - tajně. Nahrnulo se vás sem 20 a jsem moc ráda, že jste nezůstali jen u tohoto článku, ale s chutí (doufám) jste si přečetli i jiné. O některých blocích vím a děkuji za jejich komentáře, moc mě vaše reakce potěšili. Budu ráda, když jsem opět zavítáte a najdete si zde něco svého a něco nového se dovíte, či se ve vás rozproudí chod myšlenek :).

Momentálně jsem jak u vytržení na fb klikám a likuju každou kosmetickou značku :D. Sleduju soutěže a doufám, že opět něco vyhraju a budu moc zdarma otestovat, mimo to se soutěží i o proměny, či dokonce vyhlašují soutěže staň se tváři. Akorát se mi nelíbí, že někdo vyhrává díky hlasu, myslím, že by výherce měla vybírta porota, alespoň jednoho výherce.

Zítra jdu na kontrolu a ve čtvrtek šupk dupky do školičky (:/). Donutila jsem se přečíst si výpisky z biologie, dneska jsem si ještě luštila v učebnici (máme celkem 3 na bio :X a nepoužíváme je) vegetativní orgány. Vypočítala pár příkladů z matiky. Stejně zazmatkuju a nesekám tam chyby. Ještě musím znovu na to kouknout plus ta debilní francouzština a zemák. Grr.. Nejhorší prostě je, že mě v tý škole nechytil žádný předmět.

Budu moc ráda, když mě podpoříte a dáte hlas, ale nenutím vás, i když ráda oplatím :P

Perioda není tabu

Můj nový účas


Vykřičme to do celého světa! ALE - tajně.

9. dubna 2012 v 18:20 | *Geminy* |  Téma týdne

Svoboda slova? To by se přeci mělo rovnat demokracii že? MĚLO! Ale všichni víme, jak se věci mají. Spíše se pojďme zamyslet nad příčinou, která zabraňuje člověku zaobírat se problémy, zamyslet se nad nimi a tím rozpoutat vír myšlenek a názorů.

Hrdinství za druhé světové války a dnes

7. dubna 2012 v 19:31 | *Geminy* |  Jak to vidím *JÁ*
Konečně se objevily výsledky soutěže lidice21, bohužel jsem se neumístila leč jsem si to vskutku překvapivě přála, alespoň už vám tu slohovku můžu sem hodit :). Ale umístila se má spolužačka, takže držím palce.

Fashion news of spring

5. dubna 2012 v 18:35 | *Geminy* |  Trendy
Ačkoliv nám počasí oznamuje jiné zprávy jaro je tu. Vřítilo se do obchodů jako uragán a po zimních trendech jako by se zem slehla. Jestli se chcete zahřát a dokoupit si ve slevách nějaký ten poslední zimní kousek asi vás zklamu, ale moje poslední návštěva, konkrétně v Praze na Zličíně, zřela akorát tak slevy na jarní kousky. Pokud tápete co nového si pořídit nebo čím rozzářit outtfit vytvořila jsem pro vás menší oběžní seznamovací jízdu s jarní módou, co je vůbec nového a co nám dochovalo z loňska. Po krátké prohlídce metropole Zličín jsem si udělala jasno a z toho co jsem spatřila ve vitrínách obchodů jsem využila i v outtfitech.

Ano, nejsem žádný módní profík, ani stylista a ani nemám žádné zdroje, ze kterých bych mohla každodeně čerpat apřicházet s novinkami takže to co tu píšu může některé ty expertky přes módu rozesmát ;). Nic méně, móda mě jako každou dívku baví.

Krásný neznámý

3. dubna 2012 v 15:00 | *Geminy* |  Fantasy
Teď jak jsem nemocná mám plno času přemýšlet a fantazírovat, proto jsem dala jedné z mých představ písemnou podobu, snad se bude líbit. Je to začátek příběhu, tak snad nezůstanu jen u začátkku, ale napíšu alespoň půlku. Je to dost dlouhé v sešitě jsem popsala 7 A4, takže si pěkně počtete. Dám vám to najednou, jelikož samotný začátek pro některé z vás nebude zajímavý.