Březen 2012

Přestaň me řešit co bylo a bude, řešme co je teď.

30. března 2012 v 18:12 | *Geminy* |  Můj svět
Zrovna teď, včase kdybych si přála být zdravá jsem naopak nachcípaná, v hlavě mi pulzuje jako kdyby mi mozek dával na jevo, že už to se mnou dále nevydrží. Nedivím se mu, s takovým bláznem a s takovými myšlenkami, bych jako mozek dala výpověď. Ani si nechci představovat příští týden. Pondělí písemka z matiky, v úterý písemka z biologie, z francouzštiny a ze zeměpisu. SAKRA ! Musím si jít okamžitě lehnout, zítra chci jet do Prahy a pak ať jsem si nemocná jak dlouho jen tělo potřebuje, doufám, že pak ještě budu ten týden nemocná. Jak se to všechno v neděli naučím ? Pozitivní správa je, že jsem opět vyhrála s maybelline a to řasenku. Díky ti má fantazie ! A mimo to, jo musím se pochlubit, má slohovka na téma hrdinství za druhé světové války byla podle našeho dějepisáře a češtináře jedna z nejlepších ze 180 dalších slohovek gymnázia. Pro mě veliký úspěch. Dokonce jí dává šance na postup do druhého kole v soutěži lidice21.cz.Aspoň něco mi de. I když, kdyby si jí četl někdo jiný, asi bych takhel nedopadla. Ale nějak jsem to tušila (směšné, že ?), jakmile přišel do třídy a zmínil se o slohovkách, myslela jsem že mi srdce prorazí hrudní koš, nevím zda to bylo nějaké přání či tužba a nebo spíše intuice. Možná bych měla častěji dávat přednost pocitům než rozumu.

Prosím hlasujte pro můj design tampónů :D byla bych vám moc vděčná :)

http://www.periodanenitabu.cz/#/zapojse/galerie/4057


I'm dangerous

21. března 2012 v 19:25 | *Geminy* |  My face
Úáá konečně je hezky a když je hezky svítí sluníčko, a když svítí sluníčko je nejlepší světlo, a když je nejlepší světlo de se fotit. Dneska jsme byli se třídou v Praze na muzikálu Hamlet. Ten Ruml by měl začít pořádně jíst, je hubenej, až by se z něho druhej začal přežírat :D. Viděla jsem i Vojtka a opravdu skvělý herecký výkon, lepší než ten pěvecký.

Krásný sluneční den

18. března 2012 v 19:11 | *Geminy* |  Můj svět
Dneska byl opravdu krásný sluneční den, proto jsme po obědě vyrazili na zahradu a já si vzala sebou svůj třetí díl Poselství jednorožců. Konečně klid a čerstvý vzduch, mohla jsem se nechat vtáhnout do děje, jen už mě to bohužel tolik nebere. Ještě před nedávnem bych básnila, jak je to úžasný příběh, což je, ale když se tím tak pročítám, některé pasáže mi přijdou moc dětinské, takové moc jednoduše napsané a popisy např. přírody se moc opakují. Pravda, nejdřív bych si měla zkusit napsat svůj příběh a pak kritizovat :D. Celý víkend jsem vlastně pracovala na laborce, rozdělala si prezentaci na dějepis, mám přiřazené téma, které se snad ani nedá zpracovat a zcela to nezapadá do oboru dějepisu. Jazyk, zařazení do jazykového kmene, větve, slavné eposy ? Pokud budete vědět jak na to, tak vám budu fakt vděčná, najdu si vás a pozvu vás na ledovou kávu nebo na něco dobrého :D. Když jsme u těch "službiček" nevíte o nějaké brigádě ? Při níž se nedá toho co zkazit :D. Taťka slavil narozeniny a svátek a brácha taky svátek, tudíž v sobotu přijeli příbuzní od tátovi strany, babička, strejda a teta. Přijeli až v sedm večer, myslela jsem, že už snad půjdu spát, nějak na mě padala únava. Přijdu si jak stará bába, bez energie a chuti do života. A dneska jsme to s taťkou oslavili my jako rodina. Mamka udělala vynikající oběd, hranolky s masem a vynikající omáčkou (miluju omáčky! A nejvíce se špagetami). Jako předkrm naaranžovala zeleninu a udělal takovou směs, kterou zabalila do plátků šunky a ozdobila rajčetem a sýrem napíchnutých na párátku. V neposlední řadě byl také dezert, šlehačkový dort. Celý víkend jsme tedy měli menší hody. :). Jo a koupila jsem si nový boty, u pokladny si mamka všimla, že jsou nějak poškozený, tak jsem je šla vyměnit no a nevyzkoušela jsem si je, trochu mě tlačí, ale snad se roztáhnou, jsou fakt krásný.

Tumblr_lzyrbdt6n81ql7cx6o1_500_large

Teším se na ty nádherně rozkvetlé stromy a jejich vůni

Něco jako kapela

15. března 2012 v 18:39 | *Geminy* |  Můj svět
Včera jsem jeli do Domoušic s něco jako kapelou :D. Zkoušeli jsme se sehrát a podle mého názoru nám to klapalo. Takovou menší zkušebnu vlastní S., normálně vám to děvče vážně bydlí na zámku a ještě k tomu, jim na "nádvoří" běhají koně. Jak jinak než, že si ze mě dělali celou cestu vlakem do Domoušíc prdel, takže jsem nevěděla zda opravdu bydlí na zámku, či ne. (Vážně vtipné :D). Velice zajimavé holka, má extravagantní a inspirativní styl, bydlí na zámku, umí zpívat, zbytek její rodiny tvoří 5 bratrů a dorozumívají se spolu anglicky (vůbec jsem jim nerozuměla :D) jo a úžasně hraje na bycí s energií a rytmem, zato, když se do bubnování dala B. pulzovalo mi v bubíncích, div jsem neohluchla, ale za to slušně hraje na kytaru. Tak to jsem vá představila dva členy S.,která zpívá, B. hraje na kytaru, K(1) také hraje na kytaru, další K(2). hraje na bicí, tu jsem zatim hrát neslyšela, Já - doprovodný zpěv a kytara, na kterou se musím naučit a jako poslední - M. klávesista, zdůrazňuji jediný člen mužského pohlaví. K(2) mimo kapelu se věnuje filmu a proto také natáčí "dokument" o vzniku kapely. Jak bude dokument dlouhý nevím, stále mi zkušebna přijde jako uspěchaný nápad, ale založit kapelu je můj sen, spíše představa, která mě popadla v sedmé (osmé?) třídě, tím chci jen říci, že nápad založit si kapelu vnímám jako famózní myšlenku. Při hraní jsme se navzájem natátáčeli, takže jestly budou videa a nebudu tam znít jak debil, tak vám je sem dám.

Tumblr_lqtqwy5bne1qgut42o1_400_large


V hlavince v jednom z šuplíků, si uschovávám nápady z oblasti focení, tak když se to povede a bude chuť, nálada a dobré počasí a hlavně další lidi, konkrétně děvčata, která do toho půjdou se mnou, budou i zajímavé fotky. Škoda, že u náš ve městě není žádný fotografický kroužek + grafika - úprava fotek, atp..
Co se týče školy tak je tak 50 na 50. Upřímně řečeno nedokážu na to kašlat úplně, ale zase netrávím s tím celý den, max. 2 hoďky ani ne, záleží z čeho a z kolika věcí píšeme. Dost zajímavé mi přijdou dějiny a psychologie i literatura, jak jinak, než humanitní předměty.
Konečně jsem se dostal k dočtení druhého pokračování triologie Poselství jednorožců od Michaely Burdové a mám načatý třetí díl.
Blogu bych se chtěla věnovat více, jenže nejsem ten talentový typ, který si sedne a dokáže napsat jakýkoliv slušný článek. I když to z ní jako výmluva, tak já na to potřebuju náladu, čas a hlavně nápad. Měla jsem v plánu přidat trendy jara, ale nechtěla bych se opakovat tím, co už vám nabízejí jiné módní blogy a časopisy, byť by to bylo jinak formulované a s jinými obrázky outfitů.

Mezi nebem a vesmírem

11. března 2012 v 18:30 | *Geminy* |  Photography
Takový menší pokus s grafikou, bohužel nevím jak to bude vidět na vaší obrazovace, pokaždé jsou ty fotky na každém počítači jinak barevné. :X

Inspiration - účesy

10. března 2012 v 15:38 | *Geminy* |  Inspiration
Kžadé ráno stojíš před zrcadlem odhodlaná pozměnit svůj všední účes, dát mu nějaký tvar a šmrc. Dokonce jsi si našla návod jak na to a zkusila jsi si ho den před tím udělat, ale nakonec stejně zůstanejš u klasiky rozpuštěné vlasy a nebo culík. Uložila jsem si do počítače několik obrázku, které mě zaujali svým střihem, barvou či tvarem vlasů. Nechte se inspirovat.

Alpy

10. března 2012 v 14:40 | *Geminy* |  Photography
Přidávám zatím fotky pohoří Alp, které se táhlo všemi směry. Krásný pohled na zasněžené vrcholky hor ozářené slunečními paprsky. Alpy ve mě vyvolávaly šťastný pocit, jako kdybych k nim patřila. Vždy, když jsme vyjeli lanovkou na vrchol, octli jsme se v objetí hor. Klidně bych si sedla jen na lavičku, která sloužila pro odpočinek a kochala bych se pohledem na tu mohutnou nádheru přírody.


Lyžování v rakouských Alpách

5. března 2012 v 16:57 | *Geminy* |  Můj svět
Konečně jsem se vrátila z hor. Celkový pobyt byl pro mě jako pro začátečníka na lyžích dost náročný, ale přeci bych se jen vrátila, komu by se chtělo trávit celé dny ve škole. Dneska jsem si uvědomila, že za to jak se cítím může škola. Strašná nechuť ke všemu co se v ní děje, žádná motivace, dobrý pocit z dobře vykonané práce, či chtivost po novém vědění. NIC. Navíc i an učitelích je znát, že to co dělají je samotné nebaví nebo aspoň nemají talent, poslat své znalosti dál. Co už vraťme se zpátky k horám.