Leden 2012

Konečně chvíle úsměvu

31. ledna 2012 v 18:16 | *Geminy* |  Můj svět
Brr.. to je zima a to jsem si chtěla vzít místo kabátu koženou bundu, jelikož chodím furt v jednom a tom samým a ještě ke všemu se na tom černym kabátu usazuje snad každičkej chlup, už ani tomu nepomáha vyčištení, to abych ho luxovala každej den a to ještě se nevyčistí úplně. Poslední hodinu jsme dostávali vysvědčení. Nechci se vytahovat (jo budu :P, aspoň něco pozitivního), ale měla jsem 3 nejlepší průměr spolu s A. ze třídy. Prošla s vyznamenáním (se 6 dvojkami). Milý zlatí návštěvnící snažila jsem se nafotit svůj outfit, ale moje big postave se nevejde do čočky :D, ani když to fotim v zrcadle, navíc máme tak blbí osvícení v tý šatě. Zkusila jsem přemluvit bráchu, ale ta jeho motorika, takže zkusím přemluvit někoho, kdo by byl nadšenější a tím pádem pečlivější :D. Před pár minutami jsem přišla z venku. Byla jsem si zařídit pár věcí v městě, knihovna, nákup a pak s M. jsme šli posedět do Moaku, dali jsme si slané palačinky se šunkou, kozím sýrem a ořechy. Mňamka, i když příště si spíše dám s eidamem. A ještě jsem si objednala ledovou kávu se zmrzlinou a šlehačkou a jahodami. Jen jsem tam tu zrmzlinu nenašla :(. Přišli jsem si tam sednout kolem třetí a odcházeli až v pět, tak dlouho jsem prokecali :D. Ve čvrtek jdu s V. zkusit pilates :D. No když V. potom boleli svaly, takže to je co říct. Ta holka je totiž superwoman, jinak si její výdrž neumím vysvětlit. Takže jsem zvědavá na sebe, na chodícího hypochondra :D. Ta lenost už mi brzdí i kreativní myšlení ... Musím začít něco dělat, jo já vím, to říkám pořád, ale teď už fakt (snad). O prázdniny nejspíše pojedeme opět do Pragu, doufám, že mě naši pustí, nejde ani tak o starch jako spíše o money. Ale dostanu něco k svátku, od babičky už jsem něco k svátku a výzu dostala, to by mohlo stačit.

Máte nějaké novinky. Už se nemlžete dočkat volna ? Já strašně ikdyž veškerý dlouhodobý práce jsem si nechala na prázdniny (výtvarka, pak test z eukarioty - to je snad na 8 stran, fránina rozhovor, nejspíš liter. středověk). ACH JO!

inspiration - Boty na podpatku

29. ledna 2012 v 18:36 | *Geminy* |  Inspiration
Dlouho jsem nepřidala žádý článek o módě. V anketě : Co chcete do rubriky Inspiration, vedou boty (8) a se stejným počtem hlasů líčení, účesy, nail a tattoo. Rozhdola jsem přidat fotky bot na podpatku, jimiž se můžete nechat inspirovat a zvažovat jaký typ na jehlách si pořídit.

Horký polibek

27. ledna 2012 v 21:56 | *Geminy* |  Fantasy
Dneska se mi zdál vážně podivn sen, dost zmatený, ale na tenhle snový zážitek jsem myslela celý den. Zkusila jsem z něj vytvořit krátký příběh, bez začátku a konce.


Universe? That's me, is me, it's my soul

27. ledna 2012 v 18:55 | *Geminy* |  Photography

Vesmír ? Ten jsem já, je ve mě, je to má duše

(jistě těchto to pár krátkých vět, se může zdát jako nesmysl, ale mě to smysl dává)


Lepší pozdně nežli později

24. ledna 2012 v 19:04 | *Geminy* |  Můj svět
Připravuji vám článek o novám make-up od maybelline ;). chybí jen fotky. Dneska jsem se pokoušela, ale vhodné osvětlení jsme nastavovala snad celou hodinu a stejně se fotky nijak extra nepovedly :/. Buď je blbej foťák a nebo s tím neumím, pravděpodobnější je druhá varianta. Konečně máme před sebou volno. Nevím jak vy, ale nám pololetní prázky přecházejí hned v jarní. 27.2 jedu se školou na lyžák, tak jsem zvědavá. Mám spíše pesimistické představy :D. Holky ze třídy by rády založily kapelu, musela jsem se přidat :D. Akorát musím přemluvit mamku, aby mi každej měsíc dávala peníze na pronájem zkušebny. Snad to vyjde, představu o vlastní kapele jsem měla už v sedmé třídě, bohužel v mé blízkosti nebyl skoro nikdo, kdo by do toho šel. Zítra mě čeká horor - tělák, děláme gymnastiku, prosím ať mě bolí v krku a je mi špatně, ať nemusím do tý školy :X (ale jen ten jeden den :D)

O víkendu jsem byla u babči. Mamka jela na sraz své třídy ze základky. Přesto, že jsem si s sebou vzala učení, více méně jsme se na něj nekoukla. Hezky jsem si čučela na Disney channel. To mi vždycky zvedne náladu. Filmy a seriály. V neděli jsme jeli zase k druhé babice, kde jsem si dodělávala otázky na ZSV. Psali jsme ze 65 otázek :/ Naštěstí hodinky vylosovaly lehké otázky. Náš učitel zkouší podle toho kolik ukazují jeho hodinky. Od babči jsem dostala 450,- k vysvědčení a svátku + čoko a bomboniéru. Hned jsem so cetou zpět koupila svetřík v petrolejové barvě. Dobrý vtip byl, že maj v Takku za 150 mikinu, ale obyčejnou bílou košili za 299,- Nepochopim, to mi udělali schválně. Potřebuju tu košili pod ten svetr :D. A v sobotu před tím, než jsme dojeli k bábičce jsme si koupila béžovou pletenou šálu, tu jak má oba konce sešité dohromady (trubicová šála)
+ dvě fotky z dneška

Tak k čemu mi to je ?

19. ledna 2012 v 18:56 | *Geminy* |  Myšlenkový pochod
Grrr.. Už na tu školu kašlu :/. Stejně k čemu jedničky od shora dolů ( sice je nemám :D), když to stejně nevyužiju a nedokážu využít v praxi. Neměli by jsme se spíše ve škole seznamovat s novými věci ? Ať se to týká přírodích či humanitních věď. Vyzkouše si různé věci. Nebo prostě jeden den v týdnu zasvětit poznávání nových věcí, které přináší svět. Ať už je to nový model počítače, či si vyzkoušet novou techniku kreslení, či jak probíhá skládání písní. Jak mám potom vědět, co mě baví, když si to stejně nakonec musím zjistit sama. Kdy si to mám zjistit, kde začít s hledáním, ani s tím nepřijdu do styku. Nejdříve mě zaujme a potom, když o tom zjistím něco víc a konečně o tom něco najdu, zájem se vytratí a třeba sem nad tím hledáním strávila celý měsíc, který jsem mohla věnovat něčemu jinému. Já vím, je to hloupý, vždyť mi je jen 16, ale ačkoliv se to nezdá čas letí jako voda. Na druhou stranu, kdo by vám pomáhal s hledáním, že ? Všichni mají starostí dost. Takže se opět dostáváme na začátek, že když něco chci, tak si to musím udělat sám. Zajímá tě to, sežeň si informace. Nechápeš to, sežeň si doučování. Takže chcešli z toho maturovat musíš o tom znát víc, nerozumíš tomu - doučování, tyhle dvě věci + škola, nám zaberou skoro celý den, kdy tedy se mám zajímat o věci mimo školu, o věci, které nebereme ve škole a měla bych je i znát. Jakmile řeknu, tohle neznám lidé na mě čumí s otevřenými ústy a já si připadám jako totální blbec. Kolikrát člověka najde povolání, ke kterému je jako stvořený až kolem 40 let a kolikrát ani ne. Samý stres, strach a neúspěch. Lidé vám ani po pravdě neřeknou názor. Ani nepodpoří buď neví jak nebo nechtějí. Když už se mám o nečem něc naučit tak se vším všudy ne ? Přijde mi to divný, celou základku se učím o něčem, přijdu na střední a tam probírám to samí a přitom to jsou úplně jiný informace, zbytečný zmatky v tom. Chaos a nervy, nic jinýho. Proč studuju, abych se něco dozvěděla ? Ne, abych získala papír, který mi umožní vydělat si větší plat. Stejně lidé, kteří vykonávají nějaké povolání, mu stejně nerozumí. Jdete si koupit televizy a chcete poradit ? dyť ten obchodník ani neví čím se od sebe ty televize liší. Tak kčemu mi to je ? Mám přece dělat věci, které mě budou dělat šťastnou a tím pádem, když budu šťastná budu i dobrý člověk. Takhle, když život nemá smysl a děláme něco co se nám nelíbí, jaký pak jsme otrávený, závistivě čumící a chamtivý.

Tohle je jen začátek ...

16. ledna 2012 v 19:57 | *Geminy* |  Fantasy
Následují text pod perexem můžeme brát jako začátek slibného příběhu (nebo spíše nudného). Je to dost krátký, takový soupis myšlenek. Může se zdát, že to nemá hlavu ani patu (s tím souhlasím). Přesto to sem dám, nevím co psát, až mě napadne další slet myšlenek, nejspíše tento krátký text o něho doplním a obahatím. Jsou dny kdy je má slovní zásoba omezena na pár slov, poslední dobou jsou tomu však týdny ... Název článku není názvem příběhu, vůbec nevím jak by se měl jmenovat, možná vsá něco napadne, ale určitě se příběh bude točit okolo fantasy.


Praha 14.1.2012

15. ledna 2012 v 11:26 | *Geminy* |  Můj svět
Nemohla jsem z toho spát. Těšila jsem se a zároveň bála :D. Tešila jsem se, jak si to užijem, že se blíže poznáme a bála jsem se pražáků a zvláštních lidí, který potkáme a hlavně, že se ztratíme. Vyplnily se obě části, ale přijely jsme ve zdraví, nic se nám nestalo. Až zavítáte do Prahy nasměřujte si to přes Karlův most přes Prašnou bránu, která vede ulicí, jejíž spodní patro domů obývají kupci, kteří nejsou českého původu, spíše bych je tpovala na Araby. Zadívejte se jim doočí a uvidíte co udělají. Ten jeden mi poslal pusu a tend druhej na mě mrknul. Po zážitku s Tunisu, k nim mám značný odpor, i když ten druhej byl hezkej. Nastoupily jsme na správný autobus,který nás dovezl na Dejvice. Nastoupily na správnou kolej v metru, kterou jsme jely na Hradčanskou, odkud jsme se poté vydaly na Pražský hrad. Řídily jsme se ukazateli, ty nás však zavedli k rozkopaným místům. První chvíle ztracení :D. Ale poradily jsme si, prošly jsme Pražským hradem na nádvoří, pak jsme zavítaly i do Chrámu sv.Víta. Odtud přes vinný sad na Karlův most a zněho na staroměstké náměstí, další chvíle, kdy jsme se ztratily. Ale našly jsme cestu k Václaváku. Měly jsme v plánu navštívit muzeum voskových figurín. Bohužel jsme vše rychle proběhly a pospíchaly. Tak trochu jsme netíhaly vše co jsme měly v plánu. Já a K. jsme si vzaly foťák, ale nejvíc fotek udělala K. asi 63 :D Já jen 15.

Jo život není takový, jaký si ho vždy naplánujeme

13. ledna 2012 v 14:35 | *Geminy* |  Můj svět
V poleletí projdu s dvojkama a jedničkama, možná nějaká ta trojka. Zatím to jde, i když se mi zdá, že nestíhám ostatní zájmy ( Jako kdybych nějaký měla :D). Jo život není takový, jaký si ho vždy naplánujeme. Snažím se myslet pozitivně a smát, smát, smát smát, protože, ja je nám známa smích od srdce prodlužuje život. Zítra jedu s holkama ze třídy do Prahy. Počítáme s tím, že se určitě ztratíme, jelikož ani jedna z nás se tam nevyzná :D. Ale jedeme na Dejvickou a z ní umím jet na Mírovo náměstí, takže aspoň jednu trasu znám. A. už má naplánováno co všechno navštívíme :D. Na nákupy nejedem, preferujeme čistě chození po památkách, ale když už se po tak dlouhý době octnu v Praze, měla bych využít povánoční slevy. Doufám, že se nic nepokazí a hlavně, že se nám nic nestane. Jo co po světě běhá šílenců. Návštevnost se stále drží kolem 90 lidí/den, paráda může za to rubrika: inspiration (móda, jak jinak :D), i když jsem dlouho nepřidala žádný článek. Momentálně pracuji na prezentaci o kreativitě (= tvořivosti) a tam jsem se dočetla, že kreativita u žen by teď měla být 10- 13 a pak další je 18-20, jo a já mám 16, takže teď je těžké být kreativní, ale tohle se týký lidí vykazující kreativitu a podle jistých znaků, kterými se kreativ. jedinci vyznačují, nepatřím do jejich skupiny. To jen tak na okraj, aby jste věděli na čem pracuji ;). No snad to tak hezky předvedu i v hodině. Leden máme za chvíli u konce, takhle snad nikdy čas neletěl, podlední dobou mám co dělat a většinu času trávím ve škole, spaní a nakonec, když přijdu domů, stejně sednu k učení a k ůkolům a než se naděju, hodinky ukazují 18:00. Ale měla bych si tom čase vymezit kousek na nějaký odreagování. Vyhrála jsem na fb od maybellin make-up, ale ještě mi nepřišel :/.

To je asi vše, užijte víkend ;)

princezna Zima

8. ledna 2012 v 18:42 | *Geminy* |  Fantasy
Protože jsem se dlouho neozvala, jelikož po Novým roce zkočily prázdniny a snimi začala škola. Ještě mám před sebou písemku z chem a pracuji na referátu o kreativitě, který mám rozpracovaný a stále se nemůžu dokapat k jeho konci. V knihovně jsem si půjčila knížku o 300 stránek a zatím mám az sebou 2 části - Úvod a sociální faktory, před sebou mám psychologické a biologické faktory. Ani jsem nečekala, že to bude tak obsáhlé téma, ale když se tak zamyslím, tak kreativita je totálně ve všem a bez ní, by tu nic nebylo. Spíše je to diskutabilní téma, než informativní. Pochybuji, že ho stihnu vyložit v jedné hodině. Omluvám se mám tendenci odchýlit se od tématu. Zpět k tomu co jsem chtěla sdělit. Mám za sebou slohovku na téma pohádka, hodím vám ji sem, jelikož se mi líbí vymyšlené dialogy. Není to nic moc, protože moje nápady na slohovky se nevejdou jen na jednu A4. Vidíte, když chci napsat text o jedné A4, tak to nejde a kdž chci poté rovnou napsat celou knihu, tak zkončím první A4. Co už, házím tedy príběh o pricezně Zimě.Rainbow or Spring is coming

1. ledna 2012 v 18:13 | *Geminy* |  Outfity
Každé ráno, když snídám koukám se ven z okna a pozoruju lidi, auto a přírodu. Zima nás minula velkým obloukem, co se týče sněhové nadílky. Máme to "štěstí", že naše malé městečko leží v ďůlku. Věčně je zahaleno šedým oparem smogu a dalšími toxickými látkami. Zima nemá tak velko sílu, aby se přes závoj mlhy dostala a tak tu máme holé pochmurné stromy a tmavě zelenou trávu a když opar zmizí, místo sněhu nás zahylí nás sluneční svit. Navíc jaro je tu co nevidět, takže se vám bude jistě hodit inspirace. Tenktokráte jsem chtěla outfity rozzářit ničím jiným než barvami.