Pán Pelyňku

13. prosince 2011 v 15:57 | *Geminy* |  Čtenářský deník


O co GO: Román ve kterém se prolíná věda, náboženství a fantasy. Když jsem přečetla první kapitolu kniha mě nezaujala, ale řekla jsem si, že vytrvám a uvidím, co se bude dít dál. Lepší knihu jsem snad ani nečetla. Přběh začíná vyprávět o vědci, kterému se do rukou dostala jistá kniha, jejíž obsah předpovídá budoucnost. Kniha zvaná Nemorensis byla ukradena z nebes a padla do rukou jisté osoby, ta Nemorensis naplnila svými lži. Díky této zvláštní knize, která je jakým si pojítkem mezi postavami, které se navzájem také prolínají a jejich vztahy jsou komplikované, se vědec jménem Blake dozví o kometě zvanou Pelyněk. Dopad komety bude mít velké následky, její příchod způsobí obrovský zmatek, jako kdyby měl přijít soudný den. Démoni začínají vylézat z podzemí, země se otřásá. Vše čemu Blake věřil a na čem pracoval se rázem zhroutí. A to všechno kvůli té knize, navíc jeho služebná Agetta není jen obyčejnou holkou, která ho okrádá, ale je velice důležitá, její život závisí na osudu celého Londýna a vesměs celé planety. V knize vystupují andělé, démoni, duchové.

Ohromující příběh. Tato kniha splnila, spíše překročila všechna má očekávaní. Sama zkouším psát jistý příběh, kde bych chtěla odrazit dnešní svět, politiku, lidstvo, náboženství a tento autor naprosto vystihl a pospojoval všechny mé roztěkané myšlenky do jednolitého příběhu. Bála jsme se otočit na druhou stranu, jelikož obsah kapitol byl občas nasycen větami o nechutnostech, ale bez sexuálních podnětů. Spíše se jednalo o prolítí krve, nedokonalosti. či o trašidelných událostech a samotných dialogů postav. S každou novou kapitolou jsem se seznamovala s novými postavami, které s eběhem příběhu spolu navzájem střetávali, aniž by o sobě věděli, což musím uznat jako velké plus. Vymyslet příběh a postavy jejichž osudy jsou spojeni do jenoho chumlu událostí.

Knihu 100% doporučiji. Obzvláště vás potěší, že je to něco složitějšího, doporučovala bych starším čtenářům. Ti co už mají pokrk všedních fantasy příběhů a chtějí něco nového, těm také knihu doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ~ MiMi ~ ~ MiMi ~ | Web | 14. prosince 2011 v 21:52 | Reagovat

Vypadá to zajímavě i když sem dlouho nečetla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama