Prosinec 2011

Nejlepší fantasy příběh ?

31. prosince 2011 v 15:13 | *Geminy* |  Ankety :P

Který jsi si oblíbil/a nejvíc ? a do komentářů můžeš napsat i proč + proč myslíš, že ja fantasy žánf tak oblíbený ?

Fantasy žánr je u mě mu rozhodně patří první místo. Zejména tím, že můžu napsat jakýkoliv příběh a zpestřím ho o fantasy bytosti. Je to jiný svět, který bych měnila za tenhle realný. Je to takový únik od všech těch starostí a každodeního a stereotipního žití.

Vybrala jsem ty, které mají knižní i filmové zpracování a hlavně ty, které jsou nejoblíbenější a myslím, že alespoň o jednom z nich jste slyšeli.

Inspirace (?)

30. prosince 2011 v 23:21 | *Geminy* |  Vzpomínky zůstanou
Jsem ráda, že se vám příběh s názvem Smrtící polibek líbil. Před pár minutami jsem ho přibarvila o několik vět. Tak pokud máte zájem, můžete si ho znovu přečíst a ti co ho ještě nečetli můžu doporučit. Škoda, že tyhle zimní prázdniny byly snad ti nejkradší, který jsem zažila. Žádnou novinkou ani není, že jsem neudělala to, co jsem chtěla. Můj mozek je rozškatulkován, nacházejí se v něm šuplíky a v jednom z nich jsou uloženy nápady a předctavy o příbězích, jó jen je umět zcelit do jednoho. Fatazírovat, psát a kreslit mě bavilo, už od malička. Jednou když mě popadla třídící nálada, vzala jsem šanony a roztřídila v nich papíry. Narazila jsem v nich na svůj první časopis a na svou úplně první podádku. Tehdá mým idolem byla panenka Barbie, né jen proto že byla kásná, ale proto že byla hodná a milá. Ze všech Barbie panek jsem si vybrala Princezny, mořskou pannu a vílu. Vytvořila jsem o nich příběh, když jsem to pak našla a začetla se ( ani jsem to pomalu nemoha přečíst :D) zjistila jsem, že na svůj věk kdy jsem to napsala, tak to vůbec nebylo špatný jako příběh pro malé holčičky. Popsala jsem jím jen jednu stránku A4. Na dalším papíře byl příběh o drakovi. Asi jsem fakt milovala fantasy už od té doby co jsem se naučila číst a psát a taky vymýšlet si svůj vlastní příběh mi nedělalo problém. Vždyť já jsem vlastně pořád zasněná. Mám ráda, když nám mamka nebo taťka, ale spíše mamka vypráví jaký jsme s bráchou byly jako malý. Já jsem spíše byla klidný dítě brácha hyperaktivní cvok nic moc se nezměnilo :D. Ale je jasný, že oba máme dost velkou předctavivost. Měli bychom toho využít. Jediné, co jsem se za celou dobu vzájemného soužití a dělení se o společný pokoj nenaučili je vycházet si vstříct. Ne, my si prostě budeme dělat naschváli. Přesto, když přijde na krušné chvíle držíme při sobě, jak nevím co. To jsou prostě ty sestersko-bratrské a bratrsko-sesterské "zákony" :D. Prý jsem si tak strašně přála brášku, že jsem každýho malýho kluka za něj považovala. A teď bych ho nejradši uškrtila.

Smrtíci Polibek

27. prosince 2011 v 21:24 | *Geminy* |  Fantasy
Chtěla jsem soutěžit o jednu knížku, ale moje povídka na téma Smrtící polibek byla delší než jsem si myslela a zetručnit jí už nešlo, spíše jsem nevěděla jak, tak jsem vám ji skopírovala, tak snad se vám bude líbit. I mě se překvapivě líbí :D.

Měli by jste zájem, abych o tom napsala celý příběh, protože zatím (teď) v hlavě mám nápad na alespoň první kapitolu. Tohle by mohl být závěr příběhu.

Inspiration - líčení

27. prosince 2011 v 15:12 | *Geminy* |  Inspiration

Tentokráte se nechme inspirovat líčením. Blíží se nám silvestr a ty máš určitě v plánu tento den zazářit. Někomu líčení dopomůže a zvírazní přednosti na tváři a někomu naopak uškodí. Tedy platí všeho s mírou. Velkou novinkou jsou mnohé druhy očních linek, jsou jednoduché a sexy, dalším trendem jsou výrazné rty v rudých odstínech od růžových až po červené a pleť jako z porcelánu.


26.12.2011

26. prosince 2011 v 19:23 | *Geminy* |  Můj svět
Ještě než začli prázdniny a můj brácha si je začal maroděním, jsem zašla do kina. Původně jsem měla jít s bráchoum, ale jeho stav by nezvládl dvou hodinouvou podívanou. Proto jsem jeho lístek využila jako dárek k vánocům pro M. a zašli jsme na Koucoura v botách. Z ukázek jsem nedokázala vyčíst o čem to asi tak bude, ale tohle jsem nečekala. :D. Mluvící vejce, kouzelné fazole. Dostala mě jedna kočka, vždycky byl záběr na ni, když jeden z hrdinů vyprávěl nějakou trapnou nebo vážnou historku. A 23.12. jsem šla konečně s báchou na Alvin a Chipmunkové 3. Předešlé díly byly lepší, ale tohle taky šlo, stejně se mi nejvíc na tom filmu líbí scény, kde zpívaj.

Bohužel jsme celý štědrý den nestrávili všichni společně, ale na tátu vyšla služba, takže byl celý den v práci. Všechno jsem přichystali, mamce nebylo nejlíp, takže to zbylo na bráchu a na mě. Večeři jsme si dali na šestou hodinu, taťkovi jsme zavolali a strávil s námi 3 hoďky, tak aspoň to. Bála jsem se co dostanu, radši bych nedostala nic, než něco co se mi nebude líbit, akorát zbytečně utracené peníze. Ale bylo to lepší než jsem čekala, dostala jsem vše co jsem chtěla - pěkný pletený svetr, spíše taková vesta s kožešinovým límcem, vintage prsten + řetízek ve stylu baroka. Přála jsem si doplněk se sovou a nebo starobylý barokní přívěšek. Mamka udělal kompromis a pořídila ten vintage doplněk, který má místo slečny (viz obrázek) nakreslenou sovu.


Ještě jsem dostala náušnice a náramky v orientálním stylu. Konečně jsem se dočkala druhého dílu Poselství jednorožců, dostala jsem pěkné krémově bílé pletené návleky s bambulkama, ponožky (:D) a kosmetiku. Potom jsem druhý den jeli nejprve k babičce od mamčiný strany. Kde jsem dostala pyžamo, flashku, punčochy a další svetr. Snědli jsme co se dalo, alespoň já mám zásoby, které mi vydrží do dalších Vánoc :D. Přijeli jsem a dali jsme si tradyční oběd kuřecí kousek zapečený s broskví a sýrem + hranolky a zelenina. Přijela i teta se strejdou a Eliškkou. Obdarovali jsme se dárky, přespali jsme tu a druhý den se jeho k druhé babče. Ta už nám přispěla na novou podlahu, ještě jsme od ní každý dostali 200,-
a velkou čoko Milku. Od tety se strejdou jsme dostali lampičky a bambóny. V celku se Vánoce vydařili až na nějaké ty chvíle. Nejvíc jsem vděčná za to, že jsme byli spolu a nikomu se nic nestalo. Jo a u štedrovečerní večeře jsem prohlásila že by nám taky mohlo něco shořet, no očividně nevyslovujte taková "přání" se štědrý den, jelikož se můžou splnit. Když jsme dojedli a přesunuli jsme se ke stromečku, taťak zapálil prskavky, kteeré a něm byly pověšené a mi z bráchou začli "rapovat" Sláva už je sníh, začla nám hořet jedna větev :D. Ale jen malinko shořela.

Inspiration Krajky

22. prosince 2011 v 16:31 | *Geminy* |  Inspiration
Nedělají se z nich jen ubrusy, záclony a další textilní bytové doplňky, ale staly se inspirací i pro svět módy. Ta si je přizpůsobila podle vlastní potřeby a uvážení, výsledek stojí za koupení. Není žádného druhu šactva, na kterým by se krajka nevyskytla snad jen šála, rukavice a čepice, na ty jsem ještě nenarazila. Krajky jsou sexy a roztomilé a jsou úžasným doplňkem a oživením outfitu.

Vyhledala jsem několik inspirativních obrázků. Jestli jste si tenle již dlouho trendy kousek pořídili a nevíte, jak jej skombinovat, tak právě tenhle článek je pro vás a pokud jste si ještě žádnou krajkovou věc nepořídili, tak vás jistě fotky nakopnou.

Jó Vánoce, Vánoce přicházejí ...

22. prosince 2011 v 15:13 | *Geminy* |  Můj svět
Posledí hodina odzpívaná, ano na naší škole je tradice, že místo poslední hodiny se všichni odeberou na chodbu na schody a zaplní celý dvě patra, kde po celou hodinu zpíváme koledy. Rozloučili jsme se závěřeční písní,českou hymnou a poté jsme se rozuprchly na obědy a domu. Bohužel ti co mají ještě odpeledky si tam ještě teď paří koule. Složili jsme se třídní na dárek a koupili jsme jí vánoční kytku (její název nevím, je to ta, co se jí listy zbarvují do červena) + vánoční přání. Jako vždy jsem nakupování dárku nechala na poslední chvíli. Ve středu po brusláku (:X) jsem si zašla do města a koupila jsem mamce přípravek na pleť do nivei a krém na tělo. V pět du k M. vypálit ještě dvě CD, jedno pro mamku a druhé pro tátu. Ještě mi chybí něco pro bráchu, ale nemám páru, co mu pořídit. Á. my ve škole ještě ten den oznámila, že mi kupuje dárek. Takže jsem ještě přemýšlela co mám pořídit jí, když u nás ve městě nic moc není, samí vietnamci s věcma na dvě věci. Řekla jsem si, že na různý ty plyšový věcičky a porcelánový doplňky neni a asi mi je sama nekoupí ( přesvědčila jsem se o opaku.) Koupila jsme jí čelenku s růžovými kamínky. V obchodě jsme si vybavovala všechny její outfity, ve kterých kdy přišla do školy, a rozhodla jsem se pro černou čelenku s růžovými kamínky. Doma jsem našla nějaký věci, který vůbec nepoužívám, takže jsou jako nový, ani je nevybaluju z toho plastovýho sáčku a přidala jsem je k čelence. Od ní jsem dostala plyšovou klíčenku žitafu. Vánoční obdarovávání jsem využila k poděkování A., že mi udělala pěkný náremek a tiskla mi věci, když se mi porouchala ta debilní tiskárna. Koupila jsme jí roztomilou plyšovou klíčenku zajíce a že jsem si dala záležet na vybírání a přidla jsem jí lesk na rty a řetízek. M. mě překvapil koupil mi svíčku, která voní po čokoládě v čokoládové barvě, bude se mi hodit k nově (doufám) vymalovanému pokoji, jehož rekonstrukce se uskuteční až na jaře, a ještě jsem k tomu dostala studenskou pečeť. Ráno přijdu do školy a zastavují mě dvě holky, které vedou kroužek na naší bývalý základce i ony mi koupily dárek. Chtěla jsem se ještě tohle úterý u nich zastavit a každé holčičce pořídit nějakou maličkost i naší třídě jsem každýmu chtěl dát nějakou pozornost, ale se dvěma stovkama toho moc neneakoupíte. Domluvila jsme se s těma holkama, že si to dáme po novém roce. Tímto "zkončila" škola. Tyhle vánoční prázdinu bere spíše jako prodloužený víkedn, jelikož mě čeká spousta práce a jak jinal než do školy :/ 2 prezentace jedna na ZSV a druhá na Hudebku. Po prázkách si napíšeme test ze zemáku + zkouší slepé mapy, takže naučit se státy ze všech kontinentů, frániny, literky, chemie. Jo to budou úžasný prázdniny a to jsem měla v plánu se věnovat blogu. Opět moje plány nevyšly. Včera se nám ve vaně koupal kapr a dneska, už je v mrazáku.

Tumblr_lpwiqi8wf21qm4xw3o1_500_large
Tak to mě nejspší čeká na konci února.

Party - New Year Pf 2012

21. prosince 2011 v 19:41 | *Geminy* |  Outfity
Taky už se ti hlavou míhají představy o silvestrovské noci ? A určitě jsi v představách ta nejhezčí a nej oháklá kočka. Jestli zatím nevíš co na sebe, můžeš se inspirovat party outfitem, který jsem pro vás vytvořila. Na party se každý baví, ze všech stran k tobě doléhá hudba, nocí problikávají světla a právě takový bude tento outfit. Hravý a zářivý.


Inspiration Fur

11. prosince 2011 v 18:38 | *Geminy* |  Inspiration
S kabáty z kožíšků se roztrhl pytel. Jsou krásné, ale ne každý si je může dovolit. Zkuste zajít do lepšího second handu, zajeďte se podívat do větších měst a možná se na vás usměje štěstí a narazíte na zajímavý a pěkný kousek. Nemusí si hned pořizovat kabátek z pravé kožešiny, zahřeje vás i imitace, která se pohybuje v rozmezí od 400 -1500,-. Dnešní doba se nespecializuje jen na jeden styl, různé barvy, délky a střihy, proto si určitě mezi tyto kabáty najdete ten svůj. Slušet bude i dívkám plnějších tvarů stačí si pořídit širokou stuhu jako pásek a přepásat jimi kabátek nebo vestu. Kdo si na kabáty ani vesty z kožešiny nepotrpí, ale přesto by jste tím to chtěli svůj outfit oživit, postačí vám šála s kožíšem, která se vyjíma v kombinaci s džínovou vestou či dlouhou košilí.

Mikuláš + víkend

11. prosince 2011 v 15:22 | *Geminy* |  Můj svět
Na blog mi zůstává čím dák tím míň času. Jo jo, výmluvy mi dou dobře :D. Ne přiznejme si to nemám vůbec talent an psaní článků, možná takk velkou fantasii to jo, ale kdo ji nemá že ? Sice si neumím představit sebe, jak pracuji na výzkumi s dalšími lidmi, či sedím v soudní síni a obhajuji svého svěřencem, ale na durhou stranu co se týče talentových věcí, tak na ty jsem kopyto a navíc, jsou lepší. Tak si někdy říkám, zda má ještě cenu vést tento blog. Důvod založení byl prostý, zejména měl sloužit mým účelům jako imaginární kamarádka :D. Nevím zda můj bloh má nějaké stálé čtenáře, ale určitě jich bude max. 5.

I když jsem si výslevně nepřála sladký, jak jinak, než že jsem ho dostala. Všechny sladkosti, kterými jsem byla obdařena jsem zdrtila, je to jako droga. Oni ví, že já neodolám a stejně mi jí kupujou. Čekala jsem money, za který jsem chtěla koupit dárky, no ale aspoň si za těch 150,- koupím něco na sebe. U nás se rozrozstly second handy. Zatím chodím jen na čumadnu, hlavně do Mischell, ale už mi je to trapný chodit se jen dívat. Je to secondhand, outtlet a butik dohromady. Vyhlídla jsem si tam halenku s mašlí, vojenský kabátek (bohužel opět černý, červený neměla), dlouhý svetr a pár dalších svetýrků. Uvidím, jestli tam něco z vyhlídnutých věcí zůstalo. Včera se u nás zastavila teta se strejdou a Eliškou a spolu s nimi přijela babička a děda. Předali nám Mikuláše, už jsme si snědla dva balíčky harribo bombónů a čokoládu :D. Chvilku poseděli. Strejd anám nastavil novou kartu do satelitu, takže máme na 2 měsíce zdarma nějaké ty programi typu Disney Chanel, Vánoce strávené s přilepeným pohledem na obrazovce.Ten malej prcek je tak roztomilej, úplně k zulíbání. Sice jsem měla v plánu strávit sobotu nad počítáním z příkladů z chem., ale kašlu na to. Kašlu už na všechno. Kolikrát ten člověk nemá ani maturitu a vidíte kde je ? Stačí umět jazyky, mít inteligentní vyjadřování a slušné chování a už to jede no a taky nápady. Fakt je, že maturita je důležitá, ale kdo už pak kouká jestli jste odmaturovali za jedna či za 3 ? Minulý víkend se u nás zastvaili zase druhá polovina rodiny od tátovi strany babča, stejda a teta, taky nám předali Mikuláše. Včera ještě taťak dodělával podlahu u nás v pokojíku, s výsledkem jsme spokojená :D. Na jaře se bude nejspíše malovat, chci tn strom na stěnu, ale ještě bych tam chtěla prsknout tapetu s barokním vzorem (zámeský styl), uvidíme. Mamka si dneska jela koupit tu samou podlahu do obýváku. Konečně mám baterky do foťáku, tak možná nafotím várku fotek. Chtěla bych něco s přírodou a taky mě napadlo fotit lidi ale pochybuju, že by měl někdo zájem :D.

Christmas time

11. prosince 2011 v 14:37 | *Geminy* |  Outfity
Ačkoliv se někomu může zdát tento outfit jako šlápnutí vedele, někdo se na něj podívá z jiného úhlu a vezme si z něj inspiraci. Móda je opravdu hra. Když ji každý z nás vezmeme do vlastních rukou dokážeme vytvořit neobyčejné a originální styly. Oblékaní mnohdy prozrazuje naši osobnost. Ti co si netroufají oblékat nevšedně, ale spíše se naží zapadnout do davu, ti se aspoň můžou vyřádí na fashion portálech, tam to většina lidí ocení.

No stress

6. prosince 2011 v 15:49 | *Geminy* |  Můj svět
Přeci jen jsou některé stávky k dobrým účelům, například, když stávkují učitelé. Zítra nám kvůli tomu odpadá první hodina YES ! Škoda, že to není na celý den, ale aspoň nám odpadá i odpoledka - tělák, kde chodíme na bruslení a jelikož máme tak čipernou učitelku, chce po nás všechny prvky z bruslení. Tento týden je o proti příštímu úplný leháro. Příštý týden nás čeká písemka z Fyz.. newtonovy zákony, Bio. úplně všechny výpisky, Chem. příklady (navíc nám nechala po M. poslat příklady na procvičení) a další test z chemie nejspíše opět velká písemka ze všeho, Mat. písemka ze všeho, Zem. písemka z map, měřítko, atp.., Franc. diktát. Snad nebude velká písemka z Antické literatury, ještě vlastně musím přečíst čtenářský deník. Dobře je to vymyšlený fakt že jo, buď nepíšem z ničeho celý týden a nebo naopak píšeme ze všeho. Včera jsem byla na úřadě s taťkou a bráchou nechat si udělat pasy, když jsme odtamtaď odjížděli stavili jsme se v obchodě s koberci a podlahou. Dneska příjdu domu a v pokojíčku na zemi leží 5 balíků prken na podlahu, který jsem si včera "vybrala" (tím myslím, že jsem jen řekla, že se mi líbí). Ještě jsme sjeli do Kaufu, tedy taťka šel koupit kocourovi jídlo a já s bráchou jsme zašli do Takka. Nemají tam tak hrozný oblečení jak jsem si myslela, ani to tam tak neni drahý jak např. v Takku v Praze. Vyzkoušela jsem si jedny kalhoty na způsob s nízkým sedem ve velbloudí barvě a volný červený svetřík s výstřihem do V, s netopýřími rukávy a zakončený gumou, fakt pěknej. Ještě jsme se zašla podívat, tetokráte sama, do Deichmanu, tenhle obchod je překvapivě větší než Takko. Asi se dnes pustím do semínárky na Chem. Večer kolem šestý jdu zpívat do divadla opět za jedničku :P.

Přirozená

5. prosince 2011 v 17:45 | *Geminy* |  My face
Tyhle dvě fotky se mi líbí ze všech, které jsme kdy od nich dostala nejvíc :)Pod maskou se jeví naše druhé já.

5. prosince 2011 v 17:41 | *Geminy* |  Téma týdne
Je zvláštní, že např. změna vzhledu, či stylu oblékání nebo když se přestrojíta za pohádkovou bytost na halloweenskou párty z vás najednou udělá jiného člověka jako by z vás maska vytáhla vaše druhé já. Cítíte se sebevědomí, zábavný, užíváte si a to jen díky masce, jakmile ji však odložíte, jste opět tou šedou myškou zalezlou v rohu a uzavřenou v sobě sama. Maska nám otevře dvířka s novými možnostmi, ten pocit, že vás vlastně nikdo nepozná a tudíž máte volnost, můžete si takmér dělat co chcete, nikdo vás nepeskuje, naopak se stáváte zajímavějšími. Někdo však žije celý svůj život pod maskou, střídá je a světu kolem sebe se bojí ukázat své pravé já. Chová se vždy tak, jak to vyžaduje druhá osoba nebo samotná situace přizpůsobuje se, pořád si na něco hraje, možná jen zkouší tolik masek, aby našel své já.

Na těchto fotkách se tvářím jak dement, ale aspoň nějaký ten článek. "Pěkné" pokoukáníčko