NÁŠ SVĚT 2011

20. října 2011 v 15:04 | *Geminy* |  Můj svět
Dneska byl pohodový den. O druhou a třetí hoďky jsme šli do divadla na jakou si směsici různých vystoupení. Hlavními "herci" byly lidé s tělesním či mentálním postižením. Já myslela, že se snad rozbrečím, to bylo tak pěkný, fakt - hudba, vystupující, kostými. Já nevím, ale vždycky když vidím takové lidi, jak si dokážou ten život tak užít, jak jsou šťastní, jak se dokážou odvázat nebo, že vůbec dokáží překonat sami sebe, to s čím se narodili a jít mezi lidi. Samozřejmě, že někteří si to ani neuvědomují, jsou uzavření a žijí si ve vlastním světě, jejich tělesná schránka je mezi námi, ale jejich duše je kde si na jiném místě. Někteří z nich mají pouze tělesný hendikept, ale jinak jsou úplně normální, tudíž uvažují stejně jako my, vnímají svět stejně, akorát jsou více citlivější. Všechny představení, až na jedno se mi moc líbili. Dvakrát jsme viděli Smolíčka pacholíčka ve dvou verzí, jedna byla hraná a ta druhá byla dramatičtější a všechno se vyjadřovalo tancem. Dalšími vystupujícími byli "španělé", jeden pán, který hrál na harmoniku ( na tu velkou, jak jsou na jedné straně klávesy), aerobic v podání mužů, který nám po přemlouvání ukázali i jejich druhé vystoupení z předešlých vystoupení - Teplákovou soupravu od Nightwork, dále módní přehlídka, to asi vše co si pamatuju. Posledním vystoupením byla Láska v housce od Xindl X. Vystupující dali do scén, ve keterých hráli, úplně všechno, užívali si to, bylo to vtipný, emotivní, super atmosféra, všichni (skoro) jsme tleskali do rytmu (tleskali jsme každou chvíli, až jsem musela přestat, jak mě boleli ruce). Ani jsme se tam při příchodu do hlediště nevešli, všechny místa byla obsazená a naše třída si musela posedat po schodech. Pár volných míst se našlo, takže já jsem celé dvouhodinové představení proseděla hezky na židli :D.

Achjo mě ještě čeká udělat si nějaké výpisky, kouknout se na příklady z fyziky a tak celkově se připravit na hodiny... Grr... Snad to všechno do večera stihnu :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ~ MiMi ~ ~ MiMi ~ | Web | 20. října 2011 v 17:50 | Reagovat

To muselo být zajímavý :) Taky takový lidi obdivuju a zároveň lituju co se jim stalo. Vždycky si pak uvědomím co všechno mám a že si toho nevážím. Jsou to borci tihle lidi ! ;)
Určitě to stihneš ;)

2 Elevanse Elevanse | Web | 20. října 2011 v 20:42 | Reagovat

Mně je jich taky vždycky líto, když mají vystoupení u nás na škole. Nechápu lidi, co se jim jen smějou a ještě je před všima ponižujou. Zkrátka musíme lidem s jakýmkoliv handicapam pomáhat a nevysmívat se jim. :)
Teď mi to připomnělo, že mi dnes taky měli takové vystoupení - ale na téma POEZIE = no to byl děs a hrůza. Ale aspoň jsme přišli o hodinu angličtiny :)

3 Pati Pati | Web | 22. října 2011 v 10:04 | Reagovat

muselo to byt krasne :)aj mne je takych ludi moc luto, ale oni za to nemozu :( nadhera ;) oni si to dokazu tak uzit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama