Září 2011

Múza

28. září 2011 v 16:34 | *Geminy* |  Básním
Po dlouhé době přináším článek, který se netýká módy a ani deníčku. Doufám, že se vám tato básnička bude líbit, podle mě, je zatím ta nejlepší, kterou jsem kdy napsala :). Do komntářů mi prosím napište, jak na vás ta báseň působí.

Všechno nebo nic

27. září 2011 v 17:27 | *Geminy* |  Můj svět
Tak se mi z tý agentury ozvali ;). Chtějí si se mnou sjednat schůzku, bohužel jim nevyhovuje sobota, jelikož o víkendu nepracují. Já bych tam jela klidně zítra, ale rodiče jsou v práci a já někam dojet autobusem a pak přestupovat někam metrem ? To je pro mě nesplnitelnej úkol :D. Jinak nevím jaký den si zvolit. O školu se mi moc nechce. Všem by se chtělo jen mě ne, no ti co si rádi dopisují látku, ti by byli přímo nadšeni, že se mohou ulejt ze školy. Jako na potvoru se mi ozvali i ze surface make-up, napsali mi několik termínů asi 15 a zase o školu, nic o víkendu. Nejdříve nic a teď... Jak já to udělám, musim se poradit s rodiči. Ok, bude to v pohodě, když ten den nebudeme pást písemku :/. Většinou nám ji oznamují předem, ale i tak. Poraďte jakou fotku (osobní, mého face) si mám dát na titulní stránku pro tvorbu knihy z výtvarného umění ? Já mám nápad(y) na jednu fotku, novou, ale nefunguje mi foťák :X. Asi si stáhnu film a pak budu žehlit.

Tak au revoir Mesdemoiselles et Messieurs.
(snad sem to napsala dobře, což mi připomíná, že jsem z testu z frániny dostala 3 :D)

25.9.2011

25. září 2011 v 18:53 | *Geminy* |  Můj svět

Při ohřívaní čaje v konvici se taťkovi stala taková nehoda. Zůstal doma a našemu bytu to prospělo. V pátek jsem přišla ze školy už ve dvanáct, odpadli nám poslední dvě hodiny. Všude byl utřený prach a já mohla dodělat akorát koupelnu. I když mi brácha utřel prach v pokojíku, stejně jsem si ho utřela znova. Když on něco uklízí, tak je to jako by to neudělal, ale aspoň něco dělá a neválí si koule :D. Večer přišla mamka, taťka udělal jednohubky, v mikrovlnce bobtnal popcorn a k pití jsme měli colu. Druhý den v sobotu jsme měli k obědu tortilly s masovou směsí a zeleninou. Mňam. V balení jich bylo celkem osm, takže jsme měli i dneska. Včera jsme byli na zahradě. Já se tam většinou válím, občas udělá to, co se po mě chce, ale jinak si čtu. Pro jistotu jsme si vzala velký sešit s 200 listy, kdyby mě "políbila" múza. Vymyslela jsem takovou básničku, ano nerýmuje se, ale na slovech sem si dala dost záležet. Až jí vylepším, píchnu vám ji sem. Před chvílí jsme se vrátili ze zahrady, jak jinak než že jsem si četla. Knihu s názvem Kočičí holka - nový začátek mám skoro dotčenou, chybí mi jen pár stránek a myslím, že to budeme mít třetí pokračování. Před tím jsem četla druhé pokračování knihy s názvem Křišťály moci - Hněv pána ohně. Tiskárna je stále rozbitá, poslali jsme ji opravit, ale její návrat čekáme tak za měsíc. Díky hromadě úkolů ze školy, ji potřebuju stále víc a víc. Zatím vše tisknu po M. a je mi to už trapné, ho pořád o něco žádat. Tentokrát jsem si něco vytiskla v knihovně, její návštěvu jsem využila i k vrácení knihy a zamluvení třetího dílu křišťálů moci, zamluvila jsme si ještě jednu knihu, které mě upoutala svým vzhledem a obsahem, prý to má u čtenářů velkou oblibu. I když si říkám, že je tohle moje poslední výpůjčka z volně vybraných knih podle mého, stále tam nacházím nové a nové a hlavně zajímavé knihy. Už si musím pučit knihu z povinné četby a nějaký ten typ od Elevanse. Prostě to nestíhám a přednost dávám učení, což mě štve, jelikož i když se to naučím, tak si to nepamatuju. Musím si o tom něco přečíst, nejlépe, aby to bylo psáno jako příběh. Když to obsahuje moc vědeckých termínů a já ještě k tomu nevím, co znamenají … Jsem zvědavá, z čeho budu maturovat …

Risk je zisk, ale i když si tu větu říkám, stejnak né a né zariskovat :/

22. září 2011 v 20:14 | *Geminy* |  Můj svět
A kdo mě v tom brzdí strach. Jak se na nás ze všech stran sypou samé negativa z tohoto světa, života.
Musela jsem vám vyfotit můj ksicht (ta kvalita webky :D), aby jste nezapomněli jak vypadám :D. Ne, jen mě štve, že když mám konečně nějaký nápady, tak není čas nebo mi do toho lezou povinnosti. Bohužel nemám foťák ještě opravený, no vlastně jsme ho ani ještě neposlali opravit. Ale do Vánoc, se určitě všechno stihne :D. Příští týden v pátek máme jet s profesorem na výtvarku do nějakého kostela, tak se aspoň ulejeme ze školy. Ve středu je státní svátek, taky nám mohl ředitel dát ředitelský volno na čtvrtek a pátek :D. Konečně vám to sdělím, nechtěla jsem to dělat ještě předtím, než budu znát nějaký výsledek, abych to nezakřikla, jak je mým zvykem (štěstím). Poslala jsem do jedné agentury pro plus size modelky svoje fotky, bohužel se mi neozvali, nevadí. Za úspěch však považuju, že na stránkách, kde jsme zaregistrovaná, jsem v doporučených modelkách, takže bych to tak až nevzdávala. Snažím se hned vše nevzdat, jak je mým zvykem. Pustila jsem se od psaní příběhu. Osobně miluju fantasy a líbí se mi, když jsou takové nadpřirozené a magické věci, podloženy vědeckými fakty, kdy i takové neobvyklé a nereálné věci se můžou stát skutečností, což jsou sci-fi. Ale jako knihu mám radši fantasy a jako film sci-fi. V příběhu budou vystupovat bytosti, které jsem tu i zveřejnila, můžete se na ně podívat v rubrice fantasy. Doufám, že když jsme to teď prozradila, budu v tom pokračovat :D. Koukám, mám tu najednou online deset lidí, pokrok. Nejnavštěvovanější rubrikou jsou fb statusy. Někomu se zdají trapný, někomu se zdají výstižné. Každý máme jiný názor, sice není ten nejlepší a nejideálnější, ale aspoň nějaký máme.

Kdo se směje naposled ten se směje nejlíp

20. září 2011 v 14:48 | *Geminy* |  Můj svět
Dnešní týden bude, co se týče školy, uvolněnější. Učitelé si nejspíše udělali prázdniny, jinak nevím jak si vysvětlit jejich nepřítomnost. Jen vím, že matikář si jel na nějakou cestu po Evropě, kterou chce zdolat za týden, aspoň tak jsem to vyčetla z jeho rozhovoru. Učitelka na hudebku je nemocná, tudíž pokud se jí nemoc bude držet až do pátku, odpadnou nám poslední dvě hodiny a budeme mít do půl dvanáctí. He-he Dneska jsme měli do půl jedný, jinak máme do půl druhý. Zítra se učíme jen 3 nebo 4 hodiny a na dvě hoďky jdeme do divadla. Dneska jsme si vyslechli menší přednášku o vhodném oblečení do divadla. Žádné potrhané džíny a slušný top. No já bohužel žádný společenský oděv nemám, tak snad mě do toho divadla pustí v normálních kalhotech a triku. Na základce jsme to nijak neřešili. Jelikož nám dneska odpadla ta šestá hodina, zašli jsme s M, kde jsme pak potkali A., na základku. Nic se nezměnilo, děti jsou tam línější a línější a je jedna zda projdou či ne. Jeden kluk měl trojku z chováni, pětky od shora až dolů a přijaliho na všechny učňáky :D. Až půjdou na střední totálně se jím změní pohled na svět. Tedy nevím jak je to utakových případů jako jsou oni. Tam je právě blbí, že v jedný třídě jsou samí blbic a mezi nima hrstka o třech lidech, který jsou vcelku chytrý. Bohužel víme, jak dokáže okolí ovlivnit. Ti chytří si schválně pak hrajou na debili, nehlásí se, říkají schválně chybné odpovědi. Z chytrých se stanou ignorančtí debilové, někdy se stane zázrak a z tý špíny se vyhrabe někdo, kdo zjistí, že bez vzdělání je nic, odpad společnosti, odpad lidstva, ještě k tomu neschopnej a nezručněj. Zatím jsme se dozvěděla, že ti co na to kašlali na základce, těm se na středních moc nevede, ještě se tak nadceňovali, že čtyřkaři šli na zdrávky, licka , jedna šla na chemickou a o chemii dělala úplný prd :D. Takže si dokážu předctavit, jak se tam asi maj. Jo hned si zašli na základku a postěžovali si :D. Hlavně že pomlouvali a nadávali, ale to už prostě k životu patří. 1.9 Jedu do Prahy na veletrh. Yeh :P. Aspoň něco za tu dobu, furt to samý.

Moje Motta

18. září 2011 v 18:13 | *Geminy* |  *Only ME*
Každý máme nějaké to motto, které si občas v krušných a těžkých chvílích připomeneme. Já jich mám zatím jen pár a ty nejdůležitější, vlastně ty na které jsem si vzpomněla (možná díky tomu, že se podle nich řídím často :D), jsem vám k nim napsala i takový význam. Proč vlastně se staly mými motty, za jakým účelem a tak obecně, co se podle mě k tomu mottu ještě pojí.

Achjo

17. září 2011 v 18:55 | *Geminy* |  Můj svět
Ten dess je bohužel nic moc :/. Mám ve všem takovej chaos, že jsem si úplně zapoměla uložit ten předchozí desing :X. Takže ho budu muset vrátit zpět a opět nastavit tento. Udělám to až zítra, jestli budu mít čas. Tenhle týden máme na všechny (skoro) předměty suplování a odpadají nám některé hodiny. Bohužel jsem ještě nepřinesla potvrzení na bakaláře, kde je právě ten rozvrhn napsanej ... Nefunguje nám opět tiskárna a to je nová. Teď potřebuju tiskárnu jako nikdy předtím. Dodělala jsem laborativní práci, úkol na zemák, ájinu a jednu část čtenářského deníku. Ještě musím udělat tu druhou část, vytisknout materiály na výtvarku. ÁÁÁ je toho strašně moc nevím co dřív. Doma je to teď dost o nervy, všichni jsem vystresovaní a dost se přemáháme, abychom nevybuchli. Brácha je na mě hnusnej jako snad ještě nebyl. Nechápu proč prostě nedokáže přijmout to, že všichni toho máem hodně a že taky musí pomáhat. Já chápu, že mu je jen 13 a radši by chtěl mít jen čas pro sebe, ale v dnešní době to prostě nejde. Ono by stačilo kdyby to co vybordeluje, vytahá dal zpátky, tam kam to patří a občas zamet. Achjo jediné co od něj slyším je drž hubu, mě to nezajímá, kazíš mi den, atp... Snažíms ebýt i přesto milá a chápavá. No nic.

Inspiration - Gepardí vzor

16. září 2011 v 19:11 | *Geminy* |  Inspiration
Tento vzor je velice oblíbený. Zvířata jsou nám velkou inspirací a to hlavně pro svět módy. Nejvíce zastoupeným vzorem je právě už zmiňovaný gepardí. Mimo něj jsou tu další vzory různých šelem, ale i vzor zebří kůže, hadí, krokodýlí a poslední dobou si módní návrháři oblíbili i vzor šupim. Jako bonus jsem přidala k článku fotky z mólů, kde mají modelky na sobě úžasné kombinace leopardího vzoru od známých návrhářů

Žádný učenec z nebe nespadl

15. září 2011 v 18:57 | *Geminy* |  Můj svět
Moje nová uklidňující věta :D. To víte, když jste na takový škole, kde to všem moc pálí a pamatují si všechno i ze základky, což bohužel není můj případ. Víkend budu muset věnovat učení :/. V celku jsem si to naplánovala. Nejdříve si udělám ty úkoly, který mám na další týden, což sou takové ty dlouhodobější, které jsme dostali už minulý týden. Pak mám v plánu, což jsem mimochodem měla v plánu i o prázky, ale co už, moje plánování nevychází (:X). Udělám si takový přehled z každého předmětu nějaký ty pojmy a ty základní věci. Pro mě je teda nejhroznější cítit se jako blbec, který nic neví. Moji učitelé mi v celku vyhovují, je to záhul, když vás na základce rozmazlují :D. Aspoň já to tak cítím, když bych to měla porovnat s tím, co teď na mě čeká každý den. Už bych brala nějaký to ředitelský volno, či tak něco :). Byla bych moc ráda, kdyby se mi ozval fakt někdo šikovnej na grafiku, potřebuju nějaký dess. Já to tak krásně neumím a navíc teď fakt nemám čas :(. Z toho diktátu jsme dostala 3, nikdy jsem snad nebyla tak šťastná za trojku. TROJKU :D Původní víkendový plán byl, že udělám opět nějaký článek do rubriky inspiration, ale zatím můžete zahlasovat jaký by jste chtěli článek na další téma, které se týká přávě této rubriky. Zítra máme fyziku, kde počítáme úlohy na rychlost. Musíme z několika vzorečků sestavit jeden, podle toho, co je neznámá. Teď nevím jestli jsem to dobře pochopila a napsala, ale to je teď jedno. Prostě mě to nejde a kolikrát ani nechápu zadání :/. Ještě si radiš přečtu tu biologii. Zatím mi je nejvíc smyptický učitel na výtvarku (M. mu říká Druid) a sem ráda, že to nebude jen o malování, ale i kousek historie a tak celkového umění. Což mi připomíná, že budeme dělat takovou knihu. On nám zadá téma, třeba baroko a my musíme spracovat několik stran s památkama, co to je, atp.. Zítra mě čeká úklid, pak ten učící víkedn a opět škola :/ Takže opět nic zajímavého.

Tumblr_lqwwpk1pnd1qd0ksjo1_500_large

13.9.2011

13. září 2011 v 19:20 | *Geminy* |  Můj svět
Musím podotknout, že náměty na téma týdne se stále zlepšují. Aspoň si můžu pčečíct odlišné (možná i stejné, ale spíše podobné) názory na stejnou věc. Další plus je, že pokud máte zajímavý název článku, tím se odlišíte od ostatních a nalákáte tím více blogařů. To se mi zrovna povedlo včera, kdy díky článku na téma nahota ( pod mím názvem - Nahý článek) se mi tu najednou nahromadilo 23 lidí. Paráda, škoda, že to takto není každý den, ale i tak jsem ráda, že si někdo přečetla i okomentoval. Jsem docela dost rozladěná, což u mě není novinka :D. Ale mě vůbec není do smíchu, já nevím. Možná to bude tou školou, ale možná je v tom něco víc. Jen kdyby se to na mim těle neprojevovalo, není to vidět, ale dost to bolí. Teď jistě nevíte o čem mluvím. Většina nemocí je psychyckých a mě poslední -dělší dobu bolí klouby a hlavně záda a hlava. Jak říkám nejtěžší úkol a zároveň to může být i náš smysl života je, najít sám sebe, přijmout se a žít v harmonii. Jde to v této době vůbec dokázat, někam se "uklidit" a relaxovat, meditovat, přijmat pozitiva a vypouštět negativita. Samý stres a starosti, ani v tom stáří nenajdeme klid. Já mám pokoj s bráchoum, bydlíme v paneláku tudíž tady v bytě nemám ždáné optimistické, příjemné a klidné místo. Furt se mi tu něco nezdá. Jo a budeme nově malovat :). Já budu mít béžový podklad a na něj si namaluju strom s fialovými, až narůžovělými lístkami. Uvidíme jestli uděláme i tu kovovou postel. Strašně se mi líbí zámecký styl. Takový starodávný, elegantní a romantický. Na stěnu jsem ještě chtěla tapetu v barokním stylu, takové ty kliky háky. Mamka chce udělat nově obývák. S mamkou máme totálně stejný vkus :D. Škoda, že se na gymplu neučí španělština, ale i ta francouštian je pěkná, ale fakt dost těžká :(. Přesto španělština je FAVORIT. Miluju ty zpěváky, co takto zpívají. Ricky Martin, Marc Athony, JLo, Enrique,... Možná nezpívají tolik španělsky, ale ten styl. Vždycky, když je slyším zpívat přectavím si Španělsko, Mexiko a vše okolo. :). Jé jak já bych jela nakupovat, můj seznam je stále delší a delší :D. Ale přednost mají ty věci, který fakt akutně potřebuju.

Včerejší návštěvnost.

Potřebuju popostrčit

12. září 2011 v 20:23 | *Geminy* |  Emoce
Mě je jedno co si lidé myslí, ale musím se snimi srovnávat :/. Proč dělat danou věc, když je v ní někdo lepší a tu samou věc dělá dalších tisíc lidí. To je přeci ztráta času ne ? Protože i když dělají to samé, vždycky je to něčím odlišné, už tou osobou, která tu věc vykonává. Prootže ty v ní můžeš být lepší, nabít dneš toho víc, ... ( kdo to řekl ? Mý nejlpší a nejmlilovanější přátelé - Mý rodiče.) Proč někdo už od svých 5 let vý čím chce být ? Všichni mý vrstevníci mají nějaké zájmy a já ani pořádně nevím, zda ty co pokládám za "moje zájmy" se dají nazývat mými hobby. Nejradši bych s vyzkoušela všechno Ale. Ano je tu opět ale, jako vždy při mém rozhodování. 1. Mám na to ?. 2. Ne nechci aby šli peníze, které jsou sakra potřeba, na moje rozmary a sny. Možná to v budoucnu pomůže při rozhodování, ale... 3. Co když mě kolektvi v tom kroužku nevezme. 4. Půjde mi to ? Víte já boj vzdám ještě před tím než ho začnu, co se týče mě. Když mám bojovat za někoho koho mám fakt ráda, tak to se snažím, ale někdy to hold nejde. Potřebuju někoho kdo mě popostrčí, někoho kdo má podobné zájmy. Né někoho, kdo mi to bude rozmlouvat a utvrzovat v tom, že k takovým věcem musím mít předpoklady. Ani zajistém, ale ten komu na vás záleží, by vám měl pomoci ne ? Život a prožité události nás velmi učí a mění náš názor a pohledy na různé věci. Otevírají nám další dveře a mi věc začínáme vidět z dalšího úhlu. Já se zatím citím stále v dysharmonii. Už ani nevým co je dobré a co zlé, kdo je přítel a kdo ne, co vlastně chci ? Proč se z toho nedokážu vypsat, vypovídat ani vykřičet. Vše mě to žere za živa, vysává to ze mě energii a ten malý kousek optimismu. Proč - je - to - tak - těžké ! Jakmile začnu mluvit o sobě o tom co mě trápí, což kolikrát ani pořádně nevím, či mi začně někdo říkat jak se asi cítím, či mi dokola opakuje otázku co se děje, proč ... Pláču, pláču a pláču. ani nevím proč, když to co říkají nemusí být pravda a třeba cítím úplně něco jiného, jen to slovy nedokážu vyjádřit. No mám na svém "kontě" pár věcí, které jsme nikdy nědělala a asi ani dělat nebudu. Přespání u kamarádky, babinec se vším všudy ( časáky, popcorn s filmem, beauty,...), fotky s mými kámoškami ( které ani nemám) na fb, stanování s přáteli, výlety s partou,...... Jo moje druhé já, které se projeví jednou za uherjskej rok, by bezmyšlenkovitě všechno zorganizovalo a udělalo. ale tohle já musí o všem přemýšlet zhodnoti pro a proto a už to, že bych to měla navrhnout těm dotyčným, u kterých stejně vím (domnívám se), že by to odmítli. Navíc mám pár zkušeností s tím, jak okolí přijmá moje nápady. Za prvé buď se dozvím, že jsou trapné a nebo, že by se to mohlo udělat, ale to mi ještě neřeknou, že beze mě, no a oni/ony si to udělaj mezi sebou a pak to před míma ušima vyprávějí, jak si to stráááášně užili. Díky těmto pádům, zdali se to tak dává nazývat, rostou moje sny a nápady, jenže k uskutečnění potřebuju krůček, potporu a nějaká kouzelná slůvka, která by mi dodala sbevědomí :/. Strašně mě mrzí, že moje milé blogerky jsou tak daleko :(.

OK tak to bylo takové vypsání se ...

Nahý článek

12. září 2011 v 19:56 | *Geminy* |  Téma týdne
Víte co je zvláštní ? Že se zvířata nestydí a nosí tu svojí srst či kůži a nezakrývají ji zbytečnými oděvy, které nám způsobují depresy, jelikož si kolikrát ten krásný kousek nemůžeme koupit. Oblečení je jakým si komunikativním prostředkem. Můžeme z něj vyčíst jaký styl daná osoba preferuju, díky nápisu a potisku na triku můžeme i určit jaké má osoba zájmi ( I ♥ shopping = miluje nakupování, fotka s LG ?, atp...). Oblečení také vypovídá o vašem postavení, o povaze člověka, kd etřeba si pracujete, atd.. Na oblečením se může vyřádit naše kreativnost a fatasie. Na druhou stranu jsme posedlí slovem Originální. Lidé chtějí být za každou cenu originální a tak odlišní od ostatních, že tím jak to chce už každý, je velice těžké toto splnit. Proč toto neřeší zvířata ? Fajn nejsou tak inteligentní jako mi, ale když někteřým psům vadí oblečení a některým zas ne, tak přeci jen to trochu vnímají. No nic. Jistě víte, že na začátku kdy Bůh stvořil nebe a zeme, stvořil i člověka - muže a aby nebyl sám, tak vyňal jeho žebro a z toho stvořil krásnou Evu. Tady úplně na začátku zrodu Země byli oba nazí. Já vím, že tomu nevěříte, ale kdyby Eva neokusila jablko, chodili by jsme ještě doposud nazí ? Od kdy se oblékáme, už od pravěku. Ještě předtím, než jsme se stali Homo Sapiens Sapiens, nás zdobilo dlouhé ochlupení. Vždy jsme se oblékali. Nejspíš to zapříčinila zima, ale také ta sydlivost. Kdyby jsme už od počátku chodili nazí, přizpůsobila by se naše kůže přírodním podmínkám ? Podle mě by to mohlo být možné ne ? Vždyť se pořád vyvýjíme a další generace za 10000 let (nebo alespon za tu dobu, kdy se z homo erektus vyvynul hamo sapiens) bude vypadat jinak. Kdyby jste si teď jen tak všli nazí an ulici, určitě to pro dnešní společnost normální není. Zaprvé by daný člově vypadal jako úchyl, blázen, ale na druhou stranu by o vás všichni věděli, byli by jste ve zprávách a novinách. Takže každá věc má svoje plusy a mínusy. Nahota však zamená i další věci.

Přečetla jsme si pár "nahých" článků, abych se něčeho chytila. No nuda pláž, umělecké akty, obery ve ktwrých se vyskytuje člověk nahý a duševní nahota a samozřejmě nahota jako taková. Každý máme na to svůj názor. Mě osobně se umělecké akty, kdy má dívka většinou odhalenou nebo poloodhalenou část těla většinou od asu na horu, mi přijde opravdu umělecké. Na takových fotografií, ale i malbách je znázoněna lidská krása těla. Nuda pláž. Někdo třeba chodí na ostro a nesnese ani plavky, proč ne, když to berou čistě jen pro svůj pocit. Jako pokud na Nuda pláž schválně zabloudí nějaký úchylák, no i to se může stát, ale myslím že lidi v mladém věku se těmto plážím vyhýbají, i když... Duševní nahota. To je o něco težší, co si podtím si tak představit. Lidé bez fantasie, bez zájmů, názorů a citů, takový robiti ? Nahota se především tedy označuje v odvním průmyslu, týká se především beuty, líčení a té módy.


Omlouvám se za né moc formální a inteligentní článek, ale doufám, že i vy si uděláte nějaký malý názor jako já ;)

I don't know

10. září 2011 v 15:57 | *Geminy* |  Emoce
Nevím co dřív :/. Snad to rychle uteče a budou zase prázdniny. Ten prvák mě snad totálně odrovná a hlavně psychicky. Připadám si totálně vypatlané, nic nevím, nic si nepamatuju a nic si ani nedokážu zapomatovat. Nemám ani sílu se s tím prát, prostě to vzdávám ... Nemám na nic náladu ani chuť. Myslela jsem, že aspoň ten blog bude můj pozbuzovač nálady, ale jak vidíte nic nepřidávám, nevím vůbec co. I když mám v hlavě plno nápadu nemám ten pohon, nevím jak dál rozvíjet. A hlavně jestli to vůbc má cenu a jestli to není zbytečná ztráta času. Musím říct, že téma týdne je fakt zajímavé, ale já vůbec nevím co na to napsat. Asi takhle vím, ale nevím jak to sformulovat. Ve čtvrtek jsme psali diktát. Den předtím jsem si zopakovala všechno co jsme se učili, alespoň to co jsme ztihla. Stejnak mám určitě za 5. Nevadilo by mi to tolik, kdybych měla alespoň nějakou schopnost, něco co nemají ostatní. Někdo umí zpívat, někdo tančit. No já nejsem ani chytrá ani talentované a jak tak zjišťuju, tak ani inteligentní, takže mám fakt mizernou náladu. Jako vždy jsem v "žebříčku lidstva" na posledním místě. Nejtěžší životní zkouška je umět se vypořádat se sebou samím. Přijmout se takovou jaká jsem. Rozvíjet své nitro, šlechtit svou duši, rozvíjet svoje přepoklady a talent. Být šťastný a zdravý. Rozdávat lásku a vážit si všeho co mám okolo sebe. Rozvíjet se a vzdělávat. To je ten nejtěžší úkol :X

I ♥ víkend

7. září 2011 v 20:17 | *Geminy* |  Můj svět

I ♥ weekend & I ♥ sleep

Víkend prosím už víkend, jak já ty dy volna budu milovat. Sem tak stranšně unavená :/. Dneska o odpoledku jsme měli mojí noční můru - tělák. Furt jsme běhaly. Nejprve jsme si dali na zahřátí 2 kolečka, poté protažení, abeceda, sprinty, ... Joj :X. Ááá zkusím si zažádat o přeložení do zdravotního těláku. Snad mi to ten doktor napíše :/. Mám první jedničku ze zemáku. Ještě, že jsme pracovali ve dvojici. Já byla s M. Takže on vyplnil všechny odpovědi. Na mě to bylo moc těžký. Když jsme přišla z odpoledky vyrhla jsem se na opakování pravopisu. Koupila jsem si pravidla, kde na prvních 20 stránkách je vysvětleno kde se píše y/i, velká písmena, přejaté slova, zkratky a interpunkční znaménka. Zítra píšeme první hodinu diktát. Takže určitě za 5 :X. Jedna chyba stupeň dolů. Už jsme dostali i seznam povinné četby. Seznámili jsme se z dalšími učiteli. Zatím jsou mi všichni sympatický, ochotní a každý po svým vtipný :). Fakt už jsme vyčerpaná. Musím si v tom udělat nějaký pořádek a systém. Líbí se mi, že nám budou oznamovat písemky do předu, z čeho budeme psát, ale někteří učitelé mají rádi přepadovky, takže je důležité být vždy připraven. Zítra máme do půl druhý, ale já mám dost nabyto. Udělat výpisky z Bio., přečíst si fyziku (co jsou to vektory) a pak za mamkou do salónu. Počítám stím, že ty knžky, které jsem si včera půjčila byly moje poslední z vlastního výběru, teď si budu pučovat jedině povinnou četbu a různé encyklopedie :X. Ještě si dělám pořádek na we♥it. Přidali novou funkci, takže si dělám takové sety a do nich vkládám obrázky, které jsme si o ♥ na dané téma. Tak já jdu, mějte se hezky a ať se vám daří ve škole ;)


Tumblr_lovjbrercp1qgfzwqo1_500_large

Survival = seznamovák

6. září 2011 v 19:47 | *Geminy* |  Můj svět

V pátek jsme šli ráno do školy. Čekala jsem, že nás nechají aspoň vydechnout a nebudou nás zatěžovat výpisky. Navíc, přeci jen jsme ani nevěděli, jaké sešity na který předmět si máme pořídit. Očividně to učitelům nevadilo. Jsem teda ráda, že někteří počkali do další hodiny, ale někteří svoji práci dost milují a dosti se v ní vyžívají, že nám už zadali úkoly. Jako třeba naše třídní učitelka na biologii, která nám zadala výpisky z učebnice, která teď vychází v novém vydání. Je to spojení prvního a druhého dílu. Jenže výpisky, které obsahují úvod a obsah všech pojmů týkající se biologie, je vlastně v tomto novém vydání úplně vynechán. Tyto výpisky najdeme jedině ve staré biologii, která se už nevydává, ale můžeme si jí ještě koupit v Luxoru v Praze na Václaváku. Takže si asi jako mám koupit další učebnici, kterou stejnak moc využívat nebudu jako ostatní učebnice na biologii ? Nejvíc mě štve, že učitelé používají na výklad jiné, svoje osvědčené učebnice, ze kterých dávají i písemky. My si koupila učebnice jak na burze, tak i v knihkupectví nové. K tomu se dozvíme, že je stejně nebudeme moc používat, tedy jak které. Tak co je to za systém ? Štěstí je, že se mi zatím všichni učitelé zdají milý, v celku sympatický a že se s nimi dá docela rozumně vyjít. Třeba náš učitel na angličtinu, je velice vtipný. Problém však nastává tehdy, když začne mluvit tomu nerozumím ani když promluví česky :D. A to sedím ve druhé lavici uprostřed. Aspoň se chce s námi domluvit na způsobu učení a na obsahu výuky v hodinách. Pan fyzikář má také zvláštní humor, zdá se, že ví jaké to je, když někomu ta fyzika nejde a je ochoten (aspoň se mi tak jeví) pomoci. Naše třídní na biologii má velice rozpolcené chování, jednou tak a po druhé onak, ale dá se. Výpisky má dlouhé, alespoň budu vědět vše potřebné. Profesor na matematiku a zároveň na zeměpis se pořád usmívá, což je pro mě dobré znamení :D. Doufám, že z žádných učitelů nás nebude ztrapňovat a shazovat, ale rádi pomůžou, samozřejmě když projevíme snahu a zájem. Dneska jsme měli i francouzštinu. Pokud pojedeme opravdu úplně od nuly, bude se to dát naučit. Zatím jsem o sobě zjistila že jsem totálně vypatlaná, moje inteligence a hlavně logika je na bodu mrazu. A jak stále říkám mám se pořád co učit. Uvedu příklad nějakého cizejšího slova optimista. Vím co to je, ale takovéto termíny ( zdali se to tak dá označit) lidé s vyšším vzděláním, ale i spolužáci okolo mě používají. Teď už k výletu.
klik na C.č