Velikonoce

25. dubna 2011 v 19:34 | *Geminy* |  Můj svět
Událo se toho dost a tyhle velikonoce se moc povedli, až mě ty všechny pocity hřejí u srdce :). Sice to neni takový jako když jsme byli malý, ale s přibívajícím věkem jsou jiné starosti, mění se názory a pohled na svět, i když bych se někdy vrátila do doby 13 leté holčičky :).

Čtvrtek: Tenhle den jsem strávila na kompu, už si nepamatuju jak jsem se vyspala. Nejspíš blbě, protože mě od toho dne bolí za krkem, no mě nějak poslední dobou bolej záda furt. Píchá mě u srdce, mám divný tlak na prsou či plicích ? :D Bolí mě hlava. Joj ! Jsem jak hypochondrye :D. Udělala jsem vám outfity a pár jsem jich i přednastavila. Nevěděla jsem, spíš jsem neměla inspiraci a hlavně náladu psát nějaké dlouhé články :). Tak jsem vám alespoň udělala ty outfity, koukám, že se líbí, to mě velice těší :).
Pátek: Jak jinak uklízecí den. A že jsem uklidila každý koutek. Nejspíš to bude tím, že se dobře vyspíte, vstanete, potom se jdete nasnídat, oblíct + raní hygiena a nakonec se jde na věc. Dokonce jsem si vyklepala matraci, vyměnila povlečení, utřela každý šuplík. Budu si muset udělat nějaký rozpis uklízení, seznámek ( ano musím mít seznamy na vše :D), abych na nic nezapoměla a všechno uklidila, protože abych každý týden měnila povlečení, to se asi pak mě ani mamce nebo taťkovi chtít žehlit nebude :D. Radši si to budu měnit kadžých 14 dní nebo po měsíci, a abych na to nezapoměla, udělám si takový uklízecí rozvrh ;). Nevím, jak to děláme, ale my furt máme co prát a pak žehlit. Po úklidu jsme zašli s mamkou do města a já si vybrala u Bati světle džínový balerínky. Večer jsme pak zašli do kostela. Nevím proč, poslední dobou mě to tam více táhne, spíše, když jsem v našem kostele, tak cítím bezpečí, pochopení a pěkný nepopsatelný popis u srdce :). Předtím to bylo jen, že jsem tam chodila jen automaticky a z povynosti, ale teď ? Je to zvláštní.
Soboto: Hned po snídani ( vajíčka, šunka, slanina + zeleninová obloha a čaj) jsme vyrazili na zahradu, zbalili jsme si potřebné věci a jelo se. Já si sbalila notebook, kvůli projektu na zemák ( fakt že ho mám udělanej = nemám :D), knížku kumihimo ( snad jsem to napsala dobře) + takvý kolečko, které k tomu potřebujete a samozřejmě i saténové šňůrky, potom jsem si vzala i bavlnky, abych si po dlouhé době vyrobila nějaký tzv. náramek přátelství, knihu - Skrytý svět: Jaro, penál, foťák (ten jsem bohužel nevyužila), asi vše :D. Když jsem s to tam takhle všechno hezky vzala, chtělo se mi tam i zůstat. Nenudila jsem se, chvíli jsem se i při čtení opalovala, upletla jsem si tyrkysově bílý náramek. Počasí bylo vydařené, až překvapivě, podle mě bylo na slunci 30°C. Trochu mě štvalo, že sousedi vedle nás dělali, jak je jejich zvykem, mejdan a mě to pak rušilo ve čtení :X Uklidili jsme chatu, mamka s taťkou udělali chodník a ještě něco, brácha byl na noťasu a hrál Heroes, díky tomu jsem ten projekt neudělala, takže zítra po prijmačkách ( ano mám je zítra a pak ještě pozítří v Žatci) půjdu do města, koupím čtvrtku č. A3 a musím už to udělat. Večer jsme pak zašli do kostela. Jezdí k nám jedni kluci z Prahy. My se spolu nebavíme, teda spíše, já. Já se akorát bavím s jejich rodičema a brácha s tím mladším. Věříte tomu ? Jak si 13 letý kluk může rozumět s 18 letým ? :D Ale je to hezký, furt se smáli, ani pořádně nevím čemu, ale nutilo mě to se taky smát. Dozvěděla jsem se, že ti dva bráchová pracovali jako moderátoři ( ještě asi pracují) pro ČT1. Toho mladšího baví hudba a toho staršího psaní :). Prý chce jít na žurnalistiku, zatím jsem v mém okolí nepoznala nějaký dětska co by zajímali takové věci né jenom obecně a povrchově, ale taky ve svém osobním zájmu a né jen, že to dělaj ostatní. Po mši nás děkan pozval k sobě, byli jsem tam ještě do půl 11 večer :D. Brácha s tím 18 letým se smáli a ostatní si mezi sebu povídali. Takové chvíle s lidmi, kteří sdíli podobné věci jako vy, ať už jednu nebo více, mám ráda, cítíte se mezi nima líp, možná se nemůžete tolik projevovat jako doma, ale cítíte, že jsou hodní, chápající, vtipný a myslíte si, že jsou vám tím podobný, ano i když je každý jiný a originální, přestovás něco spojuje :).
Neděle: Nechtělo se nám vstávat, ale co už. Ráno jsme zašli do kostela a po něm hned k babice. V Žatci jsme se zastavili v Deichmanu a já si koupila moc pěkný tenisky. Černý se stříbrným lemováním a černýma saténovýma šňůrkama. U babči byla teta s Ell. Hned jsem se ládovala buchtama, ale Ell na svých 9 měsíců toho spořádá taky dost a taky je dost na buchty. :D. Potom co se Ell vyspala jsme jeli do Vroutku. Přijela po X letech (asi po 10 letech ? ) mámina a tetina setřenka, tedy moje teta, z Itálie. Bydlí tam, protože má tu výhodu, že mluví mlinule 5 jazyky - francouzky, anglicky, německy, italsky a ten poslední nevim :D. Tudíž může bydlet ve všech těhle zemích. Nevím jak to dokáže, ale opravdu. Má malou dcerku je mladší jak Ell asi o 3 měsíce. Má jí s italem, který se hned naučil česky :D Umí říkat děkuju, kafe, Božkov a paňák :D. Ten myslim mluví anglicky, protože tam potom přišla tetina setřenka a ta má zas za manžela němce, tak se ten němec a ital dorozumívali anglicky :D. Teta mu všechno překládala. Mě furt řikali, jak jsem hezká a on, Yeh Bella,Bella. Nejspíš k nám možná v srpnu přijedou, ale nevím. Během hodiny tam přišli další příbuzný z Vroutku. Rodinná posezaní mám ráda :). Smáli jsme se. Dozvěděla jsem se, že jeden můj strejda ( že jich v tom Vroutku mám tolik,ani nevím kdo je jak se mnou příbuzný :D) má kapelu a teď bude dělat nějakýho moderátora a prý mi zařídí nějaký VIP lístky na nějaký koncert, když budu chtít, díky nim pak můžu být i mězi těma zpěvákama či co. No, moc tomu nevěřim, těm VIP lístkům :D. Povídala jsem si s pratetou. Říkala, že jsem docela zvláštní ( odlišná od tipyckých pubertálních holek), žě jsem spíš takový snílek, jak jeji dcera ( to je ta, co má Sofii) na svůj věk víc vyspělejší ( moskovnou :D).Náš rozhovor byl zajímavý a docela se mi ulevilo a zároveň jsem ani neppočítala s tím, že bych se takhle s někým jiným kromě rodičů dokázala mluvit, samo od sebe.
Pondělí: Po kostele byla šupačka. Bylo tam málo kluků :D, než obvykle. Ani mě všichni moc nevyšupali, alespoň něco. Potom jsem ještě chvilku pobyli u babči a jelo se k druhý babče. Kde byl i strejda se setřenkama a bratránkem, jak jinak než zase smích :D. Asi k nám o prázky opět přijedou :), alespoň P :). Nakonec jsem jeli domu :D No a to je dneska :D

Rodina jsem jako přátelé :). Až budu mít vlastní rodinu takové svátky budu trávot se všemi :) Vánoce a Velikonoce :) Doufám, že se mi tenhle sen splní :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 27. dubna 2011 v 16:04 | Reagovat

Čtvrtek: mě celé Velikonoce bylo tak trochu blbě, a máma mi na to řekla, že je to prý tlakem :) Jj, outfity jsou nádherné :) A jak se ti líbil ten můj? ;)
Pátek: Zajímavé - pátek jsem měla také uklízecí. :D S bráchou jsme vygruntovali celej dům :D S tím kostelem je to zajímavé. Třeba to je nějaké znamení ;) Já to mám právě naopak, v kostele je vždycky zima a takovej divnej vzduch, takže tam moc ráda nechodím. Cítím se tam docela nesvá... :/
Sobotu: Hodně úspěchů při přijímačkách! :)
Přesně tohle nesnáším, když si chci venku číst a sousedi na sebe ječej přes celou zahradu, nebo pustěji tu strašnou štěknu, co si říká pes... :X A ta štěká nonstop! Radši se vždycky sbalim a jedu někam na kole na klidnější místo. :)
Neděle: Taky bych chtěla umět mluvit mnoha jazyky. Ne nadarmo se říká: Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. :) Lidi, co umí plynule mluvit (např. 5 jazyky) upřímně obdivuju :)
Pondělí: jůů, ty máš tolik příbuzenstva, alespoň máš ke komu jezdit :D Já mám jedinou babičku, ke který jezdim na návštěvy, jinak nikoho (druhá babička s dědou bydlí hned vedle mně :D)
Vidím, že sis Velikonoce užila :) Já je ani nijak neslavím, ani nepraktikuju skoro žádný náboženský tradice... Takže to byly vcelku pětidenní prázdniny, jako všechny ostatní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama