Pěkný víkend :)

10. dubna 2011 v 18:43 | *Geminy* |  Můj svět
Pátek: Měli jsme projektový den zasvěcený anglické spisovatelce J. Austinové. Učitelka vytvořila zajímavou prezentaci a podle ní jsme si vyplnili nějaké údaje na předloženém listu, potom jsme se koukli na film Pýcha a Předsudek. Moc krásný film, už jsem ho viděla před tím. Nejdříve mi přišlo, že Elizabeth a pan Dearcy ( asi to nepíšu správně) jsou úplně odlišní lidé, také že byli, ale - Protiklady se přitahují. Nakonec i když byli tak rozdílní, byli si vlastně strašně podobní. Takové dny bychom mohli mít pořád, teda nakonec toho všeho jsme dostali na známky ve dvojicích odpovědět na dané otázky ohledně filmu a spisovatelky. Přišlo mi, že vlastně ten příběh ani přesný děj nemá. Vyskytovala se v něm doba, kdy se chodilo na plesy, pořádaly se různé večírky, atp.. byly tam i vztahy, emoce. Některé pasáže mi přišli podobné jako vystřižené z jiných filmů, ale to buď napodobili tento film, nebo tento film si vzal z jiného něco. Rozhodně se mi to líbilo. Vyzkoušela bych si žít v takové době, líbí se mi ten anglický venkov, města, dřív, že to všechno bylo tak jednoduchý, ale zároveň prý ženy neměli tolik volnosti, zato nejspíše, když chtěli udělat nějakou blbůstku, bylo to pro ně velké dobrodružství. A kdyby jste to přenesli do současnosti, tak by se vám to zdálo normální, běžní. Líbilo se mi dost chování mužů a určitě v té době nebylo tolik vrahů, násilníků, alespoň sem se o tom nikde nedočetla a ani jsem to nezpozorovala v žádném filmu. Měli jsme jen projekťák 4 hodiny, ale my holky jsme tam zůstaly nacvičovat akademii do půl jedný.
Po škole jsem přišla domů, jela jsem s taťkou se kouknout po nějakých keckách. Já ten tělák nemůžu najít, hledala jsem doma, ve škole, ve školní jídelně a ne a ne ho najít, tak jsme museli jet nějaký boty koupit. V Lidovce, takový drahý a u vietnamců ve městě taky, byli nepohodlný, hnusný a drahý.. Takový kýče, vybrala jsme si nakonec u posledních vietnamců u kterých jsme se zastavili, jsou v celku normální, ale už tam mám různý rýhy. No jsou jen na běhání a na zahradu, jinak si musím koupit nějaký pořádný. Jedna známá mamce doporučila britskou web stránku, kde mají hezký boty, značkový a levný. Takže nějaký objednáme.
Sobota: Přijela teta s Eliškou, byly tu až do dneška. Furt brblá a nebo brečí (buď se jí něco nelíbí a nebo brečí kvůli zoubkům). Furt jen máma a máma, nechce se moc chovat, když u toho nemá mámu Fotila jsem si jí a ty její ksichty :D. Hrála si. Hezký víkend, byli jsme všichni na zahradě ( už se nám to tam, všechno pěkně rýsuje, nejlepší místo pro inspiraci). Koupili jsme si zmrzku, sušenky a další mňamky. Já jsem si na zahradě četla a všichni jsme si povídali. Pak přišla mamči kámoška s malým synem, má moc pěkný oči, taky jsem si ho chtěla vyfotit, ale on se stydí :). Večer jsme si pak dali pizzu.
Neděle: Také jsme jeli na zahradu ( máme ji asi kilometr - to není moc - od našeho baráku, šli jsme běžky oba dny, super tělák), vzala jsme si tentokrát jinou knížku, tu první už jsem dočetla ( Šíleně divocí andílci od Thomase Breziny), vzala jsme si i učení. Děják :X Píšeme od začátku druhé světové války, až na konec ( asi 6 stran :X, snad mi něco v té kebuli zůstalo). Dopíšu článek a vrhnu se na příroďák pak umejt a spát a knížka. Pro tetu si přijela babča s dědou. Učili jsme ji líz a furt nechce :D. Jen se vzteká a kňučí, jak štěně a brblá : bababab, dededede, grrrr…. :D:D Celý víkend bylo moc hezky. Dneska jsem měla úplně divnej sen, asi si je budu zapisovat. Já už toho mám naplánovanýho zas. Musim si koupit asi 3 nebo 4 sešity, jeden na Deník, inspiraci ( přiběhy, básničky, texty, atp..) a pak na sny. :D Když to mám psát do počítače, tak mě zrovna v tu chvíli nic nenapadá a mít ho stále při sobě, jo jen kdyby lidi nebyli takový čorky. Lepší je pěkný sešit a psaní v přírodě, pak už by to mělo jít samo :)
A jaký byl váš víkend, kde chytáte inspiraci, věříte ve své sny ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 10. dubna 2011 v 20:17 | Reagovat

Pátek: Vy se taak máte, že se u vás konaji takový akce. To u nás je strašná nuda a akci nám udělaji jenom tehdy, když chtěji abychom vypadli ze školy, protože se tam budou dělat přijímačky. :/
Sobota: Malý děti jsou nejvíc roztomilý :) Škoda, že moje rodiče už další nechtěj... Já bych se o něj klidně starala :) Sice toho nazlobí, ale člověk s nimi zapomene na všechny starosti... :)
Neděle: Já mám notebook, takže ho mám skoro pořád při sobě, a když mě něco napadne, tak si to také zapisuju... Mám na to takový prográmek: Microsoft Office OneNote - je fakt dobrej, doporučuju. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama