Ztráta iluzí - aneb všechny sny (plány) zničeny

4. března 2011 v 19:09 | *Geminy* |  Téma týdne
Docela dobré téma. Tak uvidíme jak to napíšu, protože jak se znám na uvažování musí být ta správná chvíle a nálada, jinak to neni ono ;)
K tématu. Pod pojmem iluze si předstvím nějaký sen, představu, plány a když se k tomu připojí slovo ztráta, tak je jasné že všechno co jsem si vysnila a naplánovala se rázem rozplyne. Jsem typ snílek, ale neuvědomuju si kdy jsem narazila na ztrátu iluzí. Ostatně beru to vždycky tak, že i to zlé je pro něco dobré. Mohla bych uvést mnoho příkladů, který si myslím, že jsou pod tímto pojetím zahrnovány. Např. Jsem hrozně natěšené, že se konečně setkám s tím klukem, se kterým jsem si krásně psala po chatu a který má krásné fotky. Výsledek ? Photoshoot umí divy, každý člověk je dobrý herec a ve svém věku vnímám jen krásu, nebo se také akorát rozplynou iluze o hezkém klukovi, ale jeho vnitřní krása je opravdu ohromná. Několik varinat, několik cest. Ztrátu iluzí každý vnímáme jinak, každý za ztrátu považujeme něco jiného, jinak si jí bereme, jako ostatně všechno. Nedá se na to napsat něco opravdu konkrétního. Jako malý si určitě všichni mysleli, že dárky nosí Ježíšek, miminka se rodí z Lásky (jak u koho), všichni jsme kamarádi, nechápali jsme , proč nemůžeme mít naši oblíbenou hračku, že existují i jiné filmy než pohádky, že existují války, násilí, sex, atp.. Vlastně se naše dětství točilo okolo hraček, hraní, pohádek, lásky a radosti. Postupem času jsme rostli a naše zorné pole se rozšířilo i do stran a naše zvědavost nás vtáhla do reality. Byla to velká rána, nové otázky, nepoznané věci. To všechno nám rozbilo iluze o "růžovém" světě. Ilizuje je ale potřeba, zvedá náladu a nemyslím si, že iluze by se dalo připovnat k naivitě. Všichni se snaží být buď moc realističtí a nebo prostě chtějí žít free život, ale ani si neuvědomují co to všechno znamená. Důsledek ztráty je akorát zkalamání, ale chvilkové. Díky iluzím máme dobré nápady a sny a je jen na nás jestli iluze budeme moc dokázat uskutečnit a nebo jen to tak vzdáme a budeme dávat na názory ostatních, kteří nám to vymlouvají a my tak ztrácíme iluze. Je dobré si vyslechnout ostatní názory, ale důležitý je ten náš rozhodující. Né každá iluze je marná. Myslím si, že díky zklamání jsme vyspělejší. Nové zážitky, nové názory :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 (Dreamy)Girl (Dreamy)Girl | Web | 4. března 2011 v 19:16 | Reagovat

Souhlasím ... je zajímavé, jak všichni píšeme vlastně to samé, ale každý to přece má úplně jiné (ted nevím, jestli jsi pochopila, co jsem chtěla říct, ale to je jedno)... tohle téma týdne je takové smutné a hodně se v něm objevují city. Z těch co jsem četla, jsi jedna z těch, které to podle mě napsaly nejkrásněji a nejvýstižněji :)

2 Monii Monii | Web | 4. března 2011 v 19:38 | Reagovat

Krásně napsané. Taky zastávám názor, že všechno zlé je pro něco dobré, ale ten pocit, když se něco zlého stane, je neskutečně příšerný. Ale máš pravdu, nové zkušenosti, nové názory, jsme inteligentnější a máme více zkušeností, které jsou potřeba pro život...Krásně napsané, povedlo se ti to...

3 dindule dindule | Web | 4. března 2011 v 19:54 | Reagovat

Jednak je to moc hezky napsaný a máš tak docela pravdu. Je to pěkně podaný. Tohle téma je hodně zajímavý. Spousta lidí to pojala otázkou smrti, neříkám, že já to pojala nějak dobře, ale aj tak :)Pěkné ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama