World of Celebrite

6. února 2011 v 19:12 | -WeUn- |  Jak to vidím *JÁ*
Každý chce patřit do toho to světa. Plno fanoušků, zakázek, autogramiády, koncerty. Otevírají se nové dveře a možnosti. Lidé čekají na to co řeknete, co uděláte, čekají nějakou novinku. Photoshooty, červený koberec, festivaly, akce, módní přehlídky, křtění CD, premiéry filmů. Jo to je život :). Kdo by ho nechtěl. Když daná hvězda podá dobrý nápad a dokáže si ho zrealizovat, přidat lidi na svojí stranu, může být návrhářkou, herečkou, zpěvačkou, klidně i vším dohromady. Tací lidé musí mít cíle, vysoké sebevědomí, nápady, smysl pro humor, hezkou tvář, šarm a výřečnost. Alespoň většina slavných má takové vlastnosti a pokud ne prostě si zahraje na herce, kvůli kariéře udělá člověk cokoliv. Tenhle svět by se dal přirovnat k politice a dkonce i někdy do normálního života, ale spíše teenagerů.


Kdo je většinou slavný ? ... Kupuju si časopis BG!, občas i jiný a většina celebrit (samozřejmě spíše zahraničních -USA) popisuje, že neměli moc pěkné dětství. Žili v chudobě, byli šikanovaný, škaredý, odstrčení. Tací lidé pak v sobě nacházeli talent. To bylo jejich uklidněním např. psaní textů, příběhů, scénářů, zpěv, hra na nějaký nástroj. Lidi, kteří byli v mládí neoblíbený jsou teď žádaní a náctiletí si z nich berou příklad, napodobují jejich styl, chtějí být jako oni. Mnohdy si neuvědomují, že pak je to i závislost a žijí jejich život. Neřikám, že je to něco špatného, každý máme svého slavného oblíbence. Přesto čeho je moc, toho je příliš. Nejlepší je brát si z jejich práce inspiraci :). Třeba zjistíme, že nás to natolik ovládne, až také budeme slavní, ale musíme si za tím jít.

Jaký je rozdíl mezi celebritami v USA a u nás ?. USA je jiné a odlišné místo, kontinet. Obyvatelé jsou méně chytří, inteligentní a namyšlení (většina). Proto za poslední dobu se objevil velký nával celebrit. Třeba Miley, Demi, Selena, Taylor, Adam, atd.. Mají pěkné písničky to ano. Přesto melodie jsou si dosti podobné, někteří zpívají o kravinách. O proti herectví se mi to zdá "blbější", i když je mnoho špatných filmů. Díky malému IQ v USA se většina dává na dráhu slávy. Země jako jsou Chile, Argentina, Brazílie "státy chudoby", se celebrity z takovým občanstvím kvůli chudobě také dávají na dráhu slávy. Když jsou opravdu dobří, výsledek obnáší velkou sumu peněz. Takové lidi živí jejich vzhled a talent. U nás všaak většina dospělých (cca 25-45) dává přednost důležitějším oborům pro zaměstnání. Je u nás dost talentů a taky přibylo nových, díky různým talentovým soutěžím. Spíš jde dnes už o peníze, o sledovanost, hlavně o trend než o talent. Talent má přece každý ať už se to týká zručnosti a jiné fyzické věci nebo výřečnosti či jiné psychické vlastnosti.

Co obnáší sláva ? Záplavu crazy dnů, no dočasně, než poznáte přetvářku a falešný lidi, honičky s paparazzi. Třeba oblíbeným zpěvákem je momentálně Justin Bieber, kolik už nazpíval duo songů ? Kdyby je nenazpíval tak ani nevim, že ten druhý co zpívá je taky známej zpěvák. Prostě se začnu kámošit s tím kdo je zrovna v kurzu. Až zase přijde new objev, falešní lidé odejdou a začnou líst novýmu dotyčnýmu do zadku. To je i v normálním světě. Médie se snaží slavné pošpinit a někteří s malou psychickou výdrží prostě začnou brát drogy, opíjet se, neumí se stim poprat, berou si to moc osobně a vidí to černě. Paparazi, dosti stěžují slavným život. Drby a výtržky z kontextu pošpiňují jméno a poptávka o jedince klesá.

Být či nebýt tedy celebritou? I takové povolání potřebuje bystrý a chytrý mozek a hlavně psychickou výdrž. Důležité je však, že jste v tom opravdu dobří, nejlepší a baví vás to! Musíte být kreativní člověk, umět se vypořádat s problémy, přijmout kritiku a obhájit slušně pravdu, protože to se pak může zase obrátit pro ti vám. Hlavní je si ujasnit, jestli chci třeba zpívat a jestli vůbec umím zpívat ! Sice lidé vymýšlí různé věci, jak naučit zpívat, hrát, kreslit, ale na přirozený talent to opravdu nemá ;)

Budoucnost celebrit ? Možná už slavní vymizí nebo naopak jich přibyde tolik, že by jim mohl být každý. Možná tu tak ještě 40 let tento svět bude a nebo naopak pohasne. Nebo někdo vymyslí zas nějakou kravinu, kterou bude chtít každý :D. Bohužel kvalita už není jak byla (před 30-50 lety) ve věcech tak i v lidech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 6. února 2011 v 20:07 | Reagovat

Ano, souhlasím s tvými názory. Vidím tento svět celebrit úplně stejně. Zkrátka být celebritou chce každý, ale ne každý jí pak umí být. Má to své výhody i nevýhody... Stejně jako vše ostatní. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama