Top - filmy

26. února 2011 v 14:57 | *Geminy* |  *Only ME*
Tento článek, jak už napovídá název, je o filmech. Sestavila jsem takovej žebříček nej filmů podle mě. Filmy které mi utkvěli v hlavě, které mě dokážou inspirovat, zvednout náladu nebo upřímě dojmout :).

Filmy: Než se objevil svět televize, naším filmem byl v jistém smyslu náš samotný život a nebo vyprávění, které bylo prospěšné pro náš vývoj fantasie. Jsem v celku ráda za vynález zvaným televize a za filmy. Je to takvý relax, dokážu se v žít do hrdiny, dokážu vnímat příběh a po případě si vymýšlet při tom vlastní. Třeba, jak bych pozměnila dialogy, jakou scénu bych vypustila nebo naopak přidala. Je úžasné vidět co všechno lidi dokážou vymyslet a co všechno technika dokáže, je parádní vidět film, tedy představu daného režiséra a to co se mu honí v hlavě ve filmu. Je fakt, že se mi víc líbí zahraniční filmy, respektivě americké, ale na druhou stranu české taky nejsou k zahoní. Z českých filmů mám nejraději ty, které točí Troška :). U seriálů je to zrovna tak, mám radší americké sitkomy, ale ulice a com-back jsou nejzdařilejší české seriály. Sice na ně moc nekoukám, ale zhlediska dialogů, citového projevu, humoru a celkové promyšlení příběhu, jsem v těhle věcech o filmech a seriálech nejlepší :)


Top, nejlepší :*
1. ČTYŘI PÍRKA: ZKOUŠKA CTI
poster
Film mě opravdu dojal. Harry (Heath Ledger) o sobě hodně pochyboval a přesto všechno se přenesl. Jak zachránil své přátelé a byl ochoten za ně zemřít. Bylo mu dražší přátelství než láska, jeho nejlepší přítel během války oslepl a on ho zachránil, odpustil mu i to, že si veme jeho lásku. Místo toho, aby se na něho hněval, mu spíše poděkoval :). Dál rozepisovat nebudu, určitě se koukněte sami.
Píše sa rok 1898 a britský důstojník se odmítá postavit na čelo svého pluku, když se dozví, že jeho regiment odchází do Sudánu kvůly vojenskému konfliktu. Přátelé a příbuzní mu pošlou štyři bílé pírka, které symbolizují zbabělstvo. Aby znovu získal stracenou česť, převleče se sa za Araba a tajně zachrání životy tých, kteří ho předtým označili za zbabělce.

2. A WALK TO REMEMBER
Příbeh je neodolatelný. Do dívky, která věří v Boha a ostatní se jí za to posmívají se zamiluje přesně její opak. Jen tím jak působí, tím že si stojí za tím v co věří, raduje se z každé minuty života, donutí kluka zamyslet se nad sebou a její chování ho ovlivňuje natolik, že se z něj stává úplně někdo jiný. Brečela jsem, další film, který mě rozbrečel. Chudák holka, trpí leukémií a na konci příběhu umře :(

3. HARRY POTTER ( všechny díly)
Kdo neviděl HP, tak to musí napravit. Knížky mě nikdy nelákaly, za to příbě ano. Nemohla jsem se vždycky dočkat, kdy vyjde další díl. Brala jsem to už jako samozřejmost, že každý rok vyjde nový díl filmu. Teď, je to smutný :(. Doufám, že J.K.R vymyslí něco podobnýho, buď stejně dobrého a nebo lepšího a taky snad hodně dílnýho :D.

4. AVATAR
Úžasný fantasy-scifi film. Nejlepší obsazení, úžasná grafika, příběh. Modré bytosti, kteří žijí jako domorodci, mě uchvátili svým chováním. Stateční, važející si všeho okolo, doufající a neztrácejíc naději. Kdyby naše země měla zaniknout, ale naši vědci by věděli jak nám pomoci, ani by mi nevadilo, že se musím převtělit do modré bystosti a žít na krásné planetě Pandorě.

5. TITANIK

Nejkrásnější a nejromantičtější příběh. Na konci se musím udržet, abych se nerozbrečela. Když se Titanik chystá potopit, je vidět, čeho všeho jsou lidé schopní. Nechat ostatní uhynout. Jako první se musí zachránit " ty důležitější" - bohatší. Dále pak nastupují ženy a děti a nakonec muži. Vžít se do dané situace a představit si, že se zachráníme já, brácha a máma a táta tam zůstane ? :´( A nebo, by jsme umřeli všichni společně ? Radši asi to druhé.

6. MAMMA MIA
Soundtrack - Mamma Mia!
Také úžasné obsazení. Jako malá jam ujížděla na Abě, dodnes se mi její písničky líbí. Film Mamma Mia, je opravdu povedený a vtipný, má to úžasný děj. Dcera se vdává a chce na svojí svatbě otce. Najde deník své matky a tam zjistí, že randila hned se 3 muži. Na ostrov do hotelu (který patří matce) přijíždí kamarádky nevěsty a kamarádky matky. Po chvíli přijíždí i tři muži. Takže tu máme hned tři skupinky po třech :D. Konec je naštěstí šťastný :D.

7.TRÓJA
Šlo v jistém smyslu o zakázanou lásku. Film se mi hodně líbil i zhlediska obsazení herců ( samý krasavci :D) Nejvíce mě však upoutal Achileus i přes jeho tvrdost byl ve filmu vystižen i jako chápající a citlivý muž. Chtěla jsem, aby žil s dívkou, která svůj život zasvětila bohům.

8. BLÁZNIVÁ ŠKOLKA
poster
Tak, aby tu bylo i něco z komedie. Nejlepší komedianti USA jsou Jim Carry, Eddie Murphy a Robin Williams. Film s nejlepšíma hláškama :D. U tohoto filmu se fakt třískám smíchy. Dva tátové, které vyrazí z práce, se rozhodnout dát děti do školky, ale nemají na ní, proto si založí svou vlastní Tátovskou školku :D.

Komedie:
1. Slunce seno (1,2,3) - Nejvíce se mi líbí první dva díly, ten třetí už moc ne. Přesto Slunce seno zná každý a hlášky, ty jsou už běžné :D Kdo je kdy nepoužil ?.
X. Komedií je hodně, ale nevím jakou další uvést :)
Taneční:
1. Let's dance -Ve filmech tohoto žánru mě vždycky upoutají vystoupení, ty styly tance. Prostě nádhera ! Líbili se mi všechny filmy, nejvíce druhý a třetí. Tyto filmy maj nejlepší typ na písničky :D.
2. Honey - Jessika Alba svou postavu Honey stvárnila velice dobře a myslím, že její herecká postava je dosti podobná své reálné. Milá, upřímná, talentovaná a hodná. Jak jinak se mi na filmu líbili taneční kreace :)
X. Další filmy - Smím prosit. Tančím, abych žil. Nežádej svůj poslední tanec. Break dance girl. atd...

Fantasy:
1. Eragon - Na HP a Avatar to nemá, ale už bych chtěla vidět další díl Eragona. Miluju draky a tak i filmy s nimi, zde se vyjímá drak Safira a její jezdec, krásný Eragon.
2. Dračí doupě 1,2 - První díl je opravdu zajímávý, i ten druhý, ale nějak jsem mezi nimi nenašla souvislost. Akorát tam vystupuje jeden zloduch, který se vyskytl jak v prvim díle tak i ve druhém :)
3. Legenda o Jiřím a Drakovi - Není to špatný film, má něco do sebe, líbí se mi obsazení.

Dívčí:
1. Super náhradník - Tak to je ten nejlepší vtipný dívčí film :D. Na střední kam chodí jedna holka, zruší dívčí fotbalové družstvo. Nabídne se trenérovi, že by chtěla hrát za jejich chlapecké družstvo, oni se jí akorát vysmějí, i její kluk, se kterým se potomto incidentu rozejde. Její bratr (dvojče) jede na 14 dní do Londýna koncertovat a ona toho využije. Převlíkne se za něho a jde na jeho školu. Zde se přihlásí na fotbal a tím to vším chce dokázat, že i holky můžou hrát v chlapeckém družstvu.
2. Já jsme ty a ty jsi já - Pro začátek vystupuje tam fakt krasavec :D*. Je to o dvou středoškolácích, kteří bydlí vedle sebe. Každý jsou úplně jiný. Ona je šprtka, inteligentní, má jiný smysl pro humor ( odlišný než od těch ostatních) a on je drzý, hulvát, oblíbenec. O exkurzi do muzea se něco přihodí. Ráno se vzbudí ona je v jeho těle a on v jejím. Je to dost vtipný :D, ale romantika taky nechybí :)
3. Bravo Girl: Všechno nebo nic - Typický americký film. Střední škola, barbí, roztleskávačky, jak je kdo oblíbený, atd.. Ale podle mě je tento film ve svém "oboru" nejzdařilejší :)
X. Další filmy - Protivně sporstý holky. Olsenky twist ( všechny díly). Moderní popelka.

Animované:
1. Zvonilka (1,2,3) - Tu jsem si fakt oblíbila :). Asi si řeknete, že jsem malá, ale já miluju animáky :). A právě Zvonilka mi přirostla k srdci :) Líbí se mi i sfilmovaný Petr pan :)
2. Nemo - Jak on je rozkošný :). Unesou mu tátu a on se ho vydává hledat. Cestou narazí na trochu pomatenou Doris :)
3. Kráska a zvíře - Krásná, inteligentní a statečná dívka, která se zamiluje do zvířete. Tady je vidět, že nezáleží na vzhledu, ale na povaze :)
X. Další filmy - Shrek ( 1,2,3,4). Vall-1. Popelka (1,2,3). Madagaskar (1,2). Příběh žraloka. Bambi. atd...

Seriály:
1. Jednoznačně -REBELDE :*
2. Čarodějky - jelikož mám fakt hodně ráda nadpřirozeno, viděla jsem všechny jejich díly :)
3. Girmorova Děvčata - U nich jsem viděla taky snad všechny díly. Líbí se mi vztah mezi matkou a dcerou.
4. Přátelé - Úžasná parta, vtipy a hlášky :)
5. Simpsonovi - K tomu není co dodat, prostě Homer a rodina :D
6. Kachora, Divoký anděl, Rany z Lásky - Natália Oreiro, to jsem měla jeden dlouhý čas jako idolku :). Mám ji ráda i teď, ale už bych ji za idola nepovažovala :)
7. TVD - viděla jsem pár dílů, ale nějk kto nestíhám. Přesto se mi seriál dost líbí
8. Glee - užásný seriál, takový pestrý a ty písničky :D. Trochu mi přijde, že jsou tam dementní lidi, ale co už :D


• Určitě by se těch filmů a seriálů dalo najít tolik :) Všechny jsem neviděla, vybírám si opravdu ty zajímavé nebo podle nějakého typu, musím mít vždycky nějaký nový :). Filmy miluju :*. Napsala jsem vám tedy ty, které mám nejvíc ráda a pak i ty, který se mi hodně líbí a koukám na ně opakovaně :) Všechny jsem vám fakt ale nevypsala :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 27. února 2011 v 9:15 | Reagovat

No takže se ti vlastně líbí od každého něco. :) mě taky :) Asi udělám na blogu podobnou věc :)
1. a 2. film jsem neviděla, ale podle popisu vypadají zajímavě. :)
3. Samozřejmě že jsem viděla všechny díly. :D Je to pěknej film, ale poslední dobou ta kvalita, podle mně, dost uupadá. 4. díl se mi líbil nejvíc, zatímco ten poslední mi připadá takový o ničem...
4. Avatar jsem také viděla. Nejlepší na tom všem je ta grafika! Je naprosto úžasná....
5. Kdo by neviděl Titanic! :D Je to taková filmová klasika... :)
No a ten zbytek jsem neviděla. :D
Slunce, seno - přesně tak! ty hlášky jsou úplně nejvíc! :)
Olsenky jsou úžasný! Aspoň nějakej Americkej seriál stojí za to! :)
Nemo, Shrek, Madagaskar = parádní filmy, vždycky je zkouknu s bráchou :) sice jsou animovaný, ale mají své kouzlo :)
Člověk si přeci jen rád odpočine od těch fantasmagorií... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama