5. rad/názorů ;)

15. února 2011 v 19:22 | -WeUn- |  Rady
Nechala jsem se inspirovat různýma blogama, časákama a webovýma portálama. Je to takový pokus. Pochybuju, že vás zaujme, ale jsou to mé názory/rady ;D.


1. Jak se zachovat, když se ztrapním ?
Každý to zná nepříjemné s vysmáté pohledy ostatních a pak, když nám to ještě připomínají další měsíce. Každý se s takovými situacemi umí vypořádat jinak. Někdo se prostě tomu zasměje, někdo zdrhne a někdo na místě ztuhne a někdo ješte žádný trapas nezažil. Záleží, jak nám pracují reflexi. Navíc každý trapas není zas až tak vážný. U těch doporučuju si prostě jen zasmát a hodit to za hlavu, taky můžeš dodat nějakou hlášku nebo něco, třeba:,, To se stává ne ?" nebo: ,, Konečně se stalo něco vtipného, sice to nemuselo postihnout mě, ale neva, zážitek" :D:D Já vím jsou to trapný věty, ale zachrání situaci ;). U těch víc trapnějších, jako jsou uplavený spodek od plavek a podobný situace u toho che už trochu postřeh a smysl pro humor. Když si vás třeba i ty lidi začnou fotit, řekněte něco, co by nečekali, něco drzého a vtipného :,, Nezapomeňte si tu fotku dát jako tapetu nebo spoříč displeje" Já bych to možná i řekla :D. To jsou jen takový tipy, i kdyby vám někdo radil sebe víc, uděláte to co uznáte za vhodný ;). Ale pokud by jste měli na rozmyšlenou zasmějte se tomu, dodejte něco vhodného, drzého a vtipného.

2. Něco tě trápí, jsi rozhádaná a potřebuješ to s dotyčným vyřešit.
Jsou dva typy lidí. První jsou ti, co se pohádají a hned si to chtějí vyříkat a omluvit se, nebo alespoň si to chtějí, sice né hned, vyřešit. Druhý typ, jsou lidi co se hádají a nechtějí to dál řešit, prostě je to nezajímá a když tak doufají, že čas to spraví a zase budete nej kámoši. S prvním typem je to jednoduché. Dohodnete si střetnutí nejlépe někde kde je klid, ale můžete třeba i nějakou kavárnu, prostě místo, kde se cítíte nejlépe. Pak už jen si spolu vše vyjasňujete, ale neskákejte si do řeči ;), protože půlku toho co chtěl říct ten druhý zapomene a pak zase budete zmatený a navíc vás zas bude trápit, že si na to nedokážete vzpomenout. S druhým typem to bude těžší, jelikož vás bude odmítat. Je na vás jestli ho budete dál prosit o nějaký pokec a vyřešení hádky a nebo jestli ho necháte být. Myslím, že pokud ho to bude trápit stejně jako vás, přijde sám. Hlavní je, pokud vás něco trápí vyřešte to s dotyčným člověkem, vypište se z toho a nebo se svěřte někomu komu věříte a on vás má rád a řekne vám na to svůj názor.

3. Máš v sobě zmatek a nevyznáš se v sobě
Takové nálady má každý. Jednou se cítíš na hoře, vyrovnaná, víš co tě baví, vycházíš s každým, ale pak zase jedeš dolů a všechen pocit štěstí je pryč. Jo to já mívám teď často :X. Já mám docela dost v oblibě si dělat seznamy. Na všechno - co si chci v blízké budoucnosti koupit, zapisuju si různé myšlenky, nápady, úkoly, věci na které bych neměla zapomenout, na čem bych měla zapracovat. Zkus to taky, pak nebudeš mít ve svých věcech zmatek a budeš mít větší čas nad přemýšlením co asi dneska podnikneš, pocit že jsi něco zapomněla nebo neudělala, bude menší a nebo vymizí. Možná si někdo pomyslí, že si všechno moc plánuješ, ale podle mě není na tom nic špatného. Zkus si napsat i seznam věci, kterých si na sobě ceníš (povaha, vzhled), napiš si i věci, které tě baví a kterým si chceš věnovat, napiš si třeba i věci, které máš ráda, cokoliv co ti pomůže zbavit se takových pocitů ;). Mě to pomáhá a cítím se pak líp, navíc pokud píšeš nějaké příběhy nebo máš blog, můžeš to využít jako inspiraci.

4. Chceš se změnit (psychicky, vzhledově)
Za prvé nedělej to ;). Protože, až to budeš chtít vrátit zpátky, nepůjde to. Buď sama sebou, neměň se jen kvůli tomu, že to někdo chce nebo že si nepřipadáš moc cool, hezká, chytrá, oblíbená, atp. Tohle nemá smysl, každý časák radí jak být in, cool, jak být sama sebou, atd… Přečti si to, spíše si ale udělej názor, než aby si se podle toho řídila ;). Dělej to co uznáš za vhodný, nedělej ze sebe něco co nejsi, bude to na tobě znát, všichni poznají, že si na něco hraješ a že se necítíš ve své kůži. I když se to zdá, že tě všichni přehlíží, podle mě to tak není. Představ si, že právě někde je podobný člověk jako ty. Ty by jsi se změnila a pak by jsi ztratila samu sebe a člověka se kterým by jsi si tak rozuměla. Pokud ti fakt na sobě něco vadí, potlač negativní vlastnosti a upřednostňuj svá pozitiva. Vzhled vylepši, neměň ho úplně, protože právě tohle je na tobě originální.

5. Jak zapůsobit na kluka ?
Tohle téma řeší snad každý dívčí web. portál či časák. Neřiď se tím moc. Hlavní je jen, aby jsi byla svá a sama sebou. Jestli jsi pomlouvačný typ nebo máš nějký zlozvik či špatnou vlastnost, platí tu to samé jako v bodě 4. - potlač negativní vlastnosti a upřednostňuj svá pozitiva. Upřímě jsem poznala kluky taky s negativními vlastnostmy, třeba kluky drbny. Je jedno jestli jsi kluk nebo holka a jaké máš vlastnosti. Nesnaž se zapůsobit a chovat se jako tvoje kámoška, jen proto, že kluci na ní letí. Časem se to totiž může obrátit. Buď opravdu svá ;) a uvidíš, i když možná budeš dlouho čekat, že se tvůj "princ" objeví, ať už jsi jaká koliv.

Tak to jsou mé názory a tak trochu i rady ;), jak to vidíte vy ?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 16. února 2011 v 15:16 | Reagovat

1. Přesně tak, nejlepší je, se zasmát, a tak se z trapasu stane veselá příhoda. :)
2. Štěstí, že jsem ten první typ člověka :D
3. Jojo, některé tvé rady jsem už vyzkoušela, ale některý teprv vyzkouším :)
4. Ano, zkrátka by měl člověk být tím kým doopravdy je, a nikým jiným :) Souhlasím..
5. Ano na tomhle také záleží, ale někdy tě přesto přehlédnou... :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama