Kdyby ženy vládly světu, nebyly by války

25. ledna 2011 v 17:45 | -WeUn- |  Jak to vidím *JÁ*
Dlaší téma ze školy :D

Nejdřív si řekněme jestli by to tak opravdu bylo. Kdyby vláda připadla nějaké psychpatce, která touží po smrti třeba opačného pohlaví, má odpar vůči nějaké rase či náboženství. Bylo by v celku jedno jestli vládne muž nebo žena, válka by byla. Nebo místo toho by ta daná žena zevedla vyhnanství. Ohraničila by prostor, ostrov, stát nebo kontinent, kam by tyto lidi poslala. Jestli by byla z částí smilující se osoba nechávala by jim tam posílat jídlo, pití, oděvy a jestli ne nechala by je tam umřít. Jestli by umřeli ve válce nebo ve vyhnanství, tak či  tak stejnak by umřeli. Jestli by vládla žena, která chce dokázat mužům, že i ženy dokáží válčit asi by byli vojandy a muži v domácnosti. Ale protože žena se vnímá jako citlivá, laskavá, křehká a lásky plná bytost, války by nejspíše nehrozily. Nesilnější láska je snad mateřská a po ní následuje láska rodiny (po případě rodičovská). Jaká žena by chtěla vidět nebo slyšet umírat své syny, muže, otce, dědy ?  Žádná. Muži jsou tvrdí a své city nedávají na jevo i když je bolí, že musejí svého syna dát do války. Pak jsou spíše pyšní, že jejich syn se zúčastnil tak důležité bitvy a zemřel, v lepším - vyvázl jen se zlomeninou či s odřeninou. Jediné co pak zbívá je být hrd, že syn vzdal takovou poctu.


Toď můj názor :D

Co si o tom myslíte vy ?
Dokázali by jste na toto divné téma utvořit slohovku - úvahu ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 25. ledna 2011 v 20:07 | Reagovat

Už jsem ti to chtěla napsat dřív, ale vzpomněla jsem si na to teprve až teď. :) Máš nádherný citát v tom záhlaví, je strašně dojemný, úplně jak vytržený z nějakého filmu. :) Poklona..
Tak na toto téma bych nějakou rozsáhlou slohovku zřejmě nenapsala, ale tys to v pár řádcích docela vystihla. Ale je to spíš na dané osobě. Žena, která nikdy neměla děti, ani přítele, asi nebude mít moc mateřského citu. Ale stále jen převažuje žen, co děti mají a mají je rády. :)

2 Geminy Geminy | Web | 26. ledna 2011 v 13:23 | Reagovat

Taky si myslím, že záleží vždykcy na konkrétním příkladu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama