Hudba

10. ledna 2011 v 16:23 | -WeUn- |  Jak to vidím *JÁ*
Už dlouho jsem uvažovala nad tím to tématem :). Jako každý máme odlišné názory, taktéž je to i o stylu a o výběru hudby. Mě osobně se líbí pop, rnb někdy i rock. Někdo kdo fakt umí pracovat s technikou dělá krásné remixi, které jsou sice dlouhé, ale dají se poslouchat. Při pomalejším žánru se dá krásně relaxovat, hudba dokáže svou melodií probudit city a vzpomínky nebo nám vnukne nápad. Nejde ani tak o text, co se týče písniček psané v jiném jazyce než je náš, ale spíše o melodii a rytmycké efekty. Počítače dokáží utvořit bombastické hudební efekty. Přesto se taková hudba nedá nazívat jako umění, podle mě by se měla více uznávat klasika, ta je občas hodně využita v historických filmech. Někdy mě udivuje co všechno se v písničce zpívá. Zrovna včera jsem naštívila pár stránek, kde se ukázalo video a podním originální text a text v překladu. Hrozný! Jaká všechna slova se dají zazpívat. Možná je to tím překladem, ale v našem jazyce bych ty cizí písničky slyšet nechtěla. Co se týče textu obdivuju mladé rapery. Mají to dost citově založený, inspirují se z osobního života  a nebo ze života jiných. Přesto hudba, aby byla kvalitní potřebuje talent. Polovině lidí ani nepřijde, že nějaký zpěvák zpívá falešně a že zpívá kraviny, prostě zaujme něčím jiným stylem, vystoupením. Zvláštní je, že je oblíbených více zpěváků co zpívají hrozný písničky, než těch co zpívají fakt dost dobré písnička, asi mi to jen přijde.

Toď můj názor :) a váš ?..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 10. ledna 2011 v 20:49 | Reagovat

Pěkný článek. :) Můj názor už znáš - psala jsem o tom na svém blogu. Také obdivuju malé rapery, obvzláště ty slovenské. Moc se mi líbí, jak dokážou dát písničce svými slovy váhu a tím pádem to není jen tak bezduchá píseň. :) Člověku se to pak lépe poslouchá a píseň ho hned neomrzí. :)

2 -WeUn- -WeUn- | Web | 10. ledna 2011 v 20:56 | Reagovat

[1]: Přesně, rap v jiném jazyce než českým nemusím. Jako třeba Eminem, sice tomu nerozumim, ale jeho hlas se na rap nehodí. na to prostě ten hlas musí být a hlavně dobrý text a rytmus.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama