Blog.cz

10. ledna 2011 v 17:52 | -WeUn-
Nějak mi to nedá, ale musím napsat komentář i k tomuhle :D. Víte, poslední týden navštěvuju blogy a píšu komenty, tak trochu doufám v najivitě, že budu mít větší náštěvnost a někdo na můj blog začne chodit častějš :D. No nic, to neni to co jsem chtěla napsat. Takže je tu několik typů blogů: 1. Celebrity, 2. konkretní celebrita (1,2,3 ...), 3. mazlíček, či nějaká zvířata, 4. osobní blog, 5. Móda, 6. zdraví, diety, atd.., 7. Kusovky, Pixelky, animačky a věci na tenhle způsob, 8. Grafika,  9. Zájmy (focení, malování, atd..), 10. Mix dvou věcí nebo všeho.• Vždycky jsem chtěla mít dva blogy, jeden aby byl ten co na něm bude všechno a druhý osobní. Tak trochu jsem doufala, že to bude super blog, navíc tam každý najde fakt všechno, jelikož mě nebavilo klikat na různé blogy a tam jeden a ten samej obrázek, pixelka, fotka,....Chtěla jsem mít blog, kam by chodili všichni a ulehčilo by jim to hledání, protože to co oni chtěli by tu našli. Blog s dobrými rubrikama, hodně článcích a pěkným desem. Jenže jak si tak si na to neni čas, ani mě to nebaví a sama to nejspíše nezvládnu. Uvažovala jsem o spolu majitelce. Jenže nevíte jestli vám blog jen tak ze srandy nezruší a nebo jestli nezmění heslo a nepřivlastní si ho. Přesto pro a proti má každá věc. 
-  Blogy o všem jsou na prt, tedy jak které. Blogy, které byly myšlené tím to způsobem (jak jsem popsala), by po dokončení vypadaly a byly skvělé! Ulehčilo by to hledání na internetu, který je zahlcen stovkami weby, které jsou o ničem a to důležité stejnak nenajdete, ještě že jsou ty knížky.
-  Blogy o celebritách jsou fajn. Hodí se to pro fanoušky. Když máte hezky udělaný rozcestníky a abecedně sezařena jména a zajímavé rubriky. Upravený blog, to je podle mě důležitý! Líp se v něm hledá a zajímavý dess hned zaujme. Podle mě by stačil jeden takový blog na němš by pracovalo více adminů. Proč ?.. Protože takových blogů o celebritách je stovky, žádný není pořádně dokončený a rubriky, zejména články, se tam dost opakují, Je to jen kopírování.
- Blogy zaměřené na konkrétní celebritu jsou taky fajn, ale to by tu nemuseli být blogy celkově zaměřené na všechny celebrity. Tady je možnost ta, že postačí na spravování blogu jeden admin a blogů může být stovky, protože je stovek celebrit.
- Blogy o zvířatech a mazlíčích  je něco podobného jako celebrity, buď všeobecně  a nebo konkrétně. Záměr majitele blogu při založení byla asi obliba v samotné/á zvíře/ta nebo už samotné vlastniství jedince.
Osobní blogy jsou podle mě ty nejoriginálnější. Vlastní fotky, rubriky ( no ty se taky kopírují, ale obsah je jiný nebo inspirovaný), diary ( to je asi nejzajímavější a každému se liší), příběhy, úvahy, atd... Tyto blogy se staly dosti oblíbenými a díky nim se hodně holek "proslavilo"  jsou více známé a oblíbené, hlavně mají vysokou náštěvnost. Občas mě udivuje, že dobré blogy jsou méně navštěvované. Přijde mi to, jelikož co jsem si přečetla pár "oblíbených blogů" inteligence a zajímavost článků mě neuchvátila spíše odradila a utvrzují mě v tom, co si o dnešních teenagerů myslím. Sice je pár vyjímek, ale opravdu jen pár. Záměr založení byl ze začátku (alespoň myslím) všem podobný. Cítili se odstrčený nezajímavý, za to ale měli hlavu plnou nápadů a inspirace. Prožívali né moc hezké období a citově byli rozhozeni. Proto asi to založení. Ale všeho moc škodí dobrý záměr byl využit a přece jen ty "černé" vlastnosti zvítězili. Články už nejsou tolik kvalitní a blogerky co si svoje náštěvníky něčím dříve zaujali spíše odrazují. V nejhoršim se "fanynky" začnou chovat stejně :X. Dostalo mě to, jak jsem si přečetla, že někomu blog pomohl k probuzení :D. Víte co to probuzení bylo ?.. Fotky s vystrčenejma kozama, našpulenou pusou ( to ani tolik neva), divnému písmu, nesmyslných myšlenek a ve falešných kamarádech si někdo našel opravdoví přátelé. Já jsem asi fakt z Marsu ! Ani bych se nedivila, kdyby tak za 5 let prohlásili, že ČR je v inteligenci na posledním místě. 
Blogy o módě, ale fat jen o módě  a styllu jsou dobré, ale našla jse jich jen pár. Ten nejlepší byl v žebríčku nejnaštěvovanější. Rubriky by tam měli vypadat asi tak to (aby zaujaly): Módní značky, modelky, módní návrháři, kosmetika, stylly, new, aktuality, outfils, in×out. Asi vše, bylo by jedno v jakém pořadí, ale určitě by byli roztříděné do rozcestníků, našla jsem takový blog, ale bohužel majitelka už na něho neměla čas. 
- Blogy o zdraví, dietě ... K tomu není co moc napsat, jsou zajímavé a na internetu jsou obsáhlejší než, když si asi koupíme časopis. Takové články by měly být však podloženy fakty a zdravotnicky schváleny, či vyskoušeny osobně na dotyčném propagovateli. Kdo by chtěl přijít dietou nebo nějakym cvičením o orgán nebo o záda ? :D
- Blogy o kusovkách, pixelkách, animačkách, atd... Rubriky a články, které využíváme spíše na spestření blogy a článku. Přoste když hledáme a rozklikáváme každý blog, nacházíme pořád jeden a ten samý obrázek, pixelku atp..
Blogy o grafice se též staly oblíbenými a taky je to skoro každý pátý blog. Někdy mě udivuje, že si takový blog ( ale i jiný na bodobný způsob) založí někdo bez kousku " talentu", kde je vidět, že si asi nikdo neobjedná a nikdo nenapíše komentář k dessu nebo jinému grafickému článku.
- Blogy o Zájmech. Koukám,  taky se tento typ rozšířil. Je to zajímavé číct si blog zaměřený na nějaký koníček autora. Myslím, že tyhle blogy jsou jedny z nejlepších. Za to, ale nejméňě naštěvované.


Závěr: Blog je dobrá věc. Hlavní je dobrá myšlenka na založení a zaměření, hlavně né typ kopírák! Tedy záleží u jakého typu blogu. Nikdo nemá rád blogy přes kopírák, je to akorát tak na nervy, když člověk hledá konkrétní věc a nachází jedno a to samý. To platí i pro celý internet. Tedy nejoblíbenější jsou osobní blogy, ty vedou, ale strácí svoje kouzlo a spíše si konkurují a snaží se mezi sebou poštvat. Všimla jsme si že na kritiku těchto blogů si některé blogerky založily paparazzi. :D No. Já v těch blocíh mám občas chaos. Mě by bohatě stačilo 5 typických blogů: zaměřených na všechny celebrity, módu+diety a zdraví (bych to spojila), zvířata, školu ( referáty a ták) a blog na to ostatní pixelky, atd... Nechala bych větší prostor těm to blogům, kterých bybylo více - osobním blogů, (spíše jak kterým) a blogům o zájmu majitele i těm grafickým, to jsou takový ty víc originálnější. Je fakt, že poslední dobou si blog zakládají holky se zaměřením osobní blog a doufají v oblíbenost :D.. No někdy se jim to dokence i daří. Hlavně mě občas dostávájí ty 11,12,13 naivní holčičky,já taky začínala v těhlech letehc s blogem, ale takový debilní názory jsem myslim fakt neměla a určitě jsem je nezveřeňovala! 


To byl dlouhej komentář, že ? :D  No co, musela jsme k tomu něco napsat a sorry, za rozškatulkování typů ;). Musela jsem ale něco napsat :D. Máte k tomu co dodat ?.. Napiš koment ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elevanse Elevanse | Web | 13. ledna 2011 v 20:26 | Reagovat

No právě. Já si pamatuju, jak jsem chtěla mít i já dva blogy. Měla jsem tenhle otestuj.blog.cz a ještě jeden, na kterém byly soutěže, atd. Ale tamten mně prostě přestal bavit, protože mi přišel takový nudný, nic se tam neděje, jenom dokola furt přidávám avatary, bleskovky, atd.. A tak jsem se rozhodla zůstat u tohohle, a udělala jsem dobře. :)
Krásně napsaný článek, je vidět, že se v tomhle směru velmi orientuješ. :-) Při čtení tohoto článku jsem si vzpoměla, jak jsem prouzdala světem blogů, až jsem narazila na jeden blog, který měl nadpis "Vše o dietách". Byl tam napsán jen jeden článek, v němž byla věta, něco jako: "Chceš zhubnout? Tak nežer!" To mně jako fakt dorazilo... :D A to je další typ blogů. Blogy, který si někdo založí, a pak na nich nepracuje, nebo napíše jen jeden článek. Podle mně by měli admini takový blogy zrušit a nabídnout jejich adresu někomu, kdo s blogem naloží líp.... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama