Vzájemný rozhovor

3. srpna 2010 v 16:38 | -WeUn- |  *Only ME*
Tak tady je ten speciální článek. Dohodla jsem se s mojí blogovou kámokou Elevase, že uděláme vzájemný rozhovor. Poslaly jsme si na mail otázky, které by nás na sobě zajímaly a tady jsou :

Elevanse se ptá mě =)

1. Když jsi byla malá, jaké bylo tvé vysněné povolání, které bys chtěla v budoucnu dělat? Strašně sem měla ráda zvířata ( teď je mám ráda taky) a určitě každý chtěl být veterinářem tak i já =)

2. Lákají tě adrenalinové sporty? Už jsi nějaký zažila, nebo chceš zažít?
Docela mě lákají,ale na druhou stranu mi nahánejí menší hrůzu. Určitě bych těla sjet rafty (jestli se tohle počítá jako adrenalin). Když jsme před minulý rok byli s rodinou v Paříži (na 5 dní), jeden den byl věnovaný Disnylandu.Tam byla jedna velká raketa, že se taky na ní stály fronty :D. Jela 300 km/h a to jsme jeli jen 5 minut, taková rychlost, jsem se nestačila ani poblej a jen jsem se modlila, ať už to skončí :D:D.

3. Jakou nejdůležitější věc si myslíš, že by měl mít každý správný blog?
Originalitu. Je jedno jestli je to osobní blog a nebo o celebritě, ale hlavní je nápad a originalita, pak si ho čtenáři mnohem více oblíbí, než narážet na blogy, které jsou jak přes kopírák, ani neuveřejňují počáteční zdroj =(.

4. Soutěžíš ráda? (zda jsi soutěživý typ)
Jak kdy, jestli je to soutěž mezi lidmi, který neznám nebo, když u nás pořádejí na námku nějakou akci o ceny, nelásím se :D. Pokud jde ale o hry mezi přáteli, tak jsme radši když si užiju nějakou srandu, než získat trofej. K školním soutěžím se hlásím jen proto, že se pak moje účast zapisuje do nějaké složky a ta se předkládá pak na střední školu :D.

5. Jsi ta, co musí vždycky ve všem vyhrát?
Ne nemyslím, občas mě to vytočí, ale brzy to vyprchá (cca po 2 minutách :D), někdo prostě musí prohrát.

6. Na jakých pět internetových stránek chodíš nejčasteji?
new-story.blog.cz - můj blog ;)
otestuj.blog.cz - moje blogová sestra :*
only---me-k.blog.cz - umí si hezky retushovat fotky ;) Holka ze stejnýho města, osobně jí neznám, ale už jsem jí párkrát venku viděla =)
facebook.com - nedokázala bych zrušit
youtube.com -prostě songy :*

7. Uzavíráš se často do sebe?
Vlastě dá se řít, že pořád. Jsem sice průměrný optimysta, ale své city nedávám na jevo. Hlavně zamilovanost, kerou pozná jen mamka ;). Nesvěřuju se, radši to řeším sama se sebou  (v duchu :))

8. Jsi spíš klidná, vybuchující, nebo něco mezi? A jaká bys chtěla být?
Klidná mezi přáteli, vybuchující doma =(, takže mezi. Vždycky mě totiž něco vytočí ( obzláš poslední dobou) :X Mrzí mě to pak, ale neumím se nějak omluvit nevím proč, nesjpíš se stydím =´(.

9. Jakými způsoby vyjadřuješ svou kreativitu?
To nevím nezkoumám to, prostě když mě něco napadne snažím se to uskutečnit, udělat =)

10. Jak bys seřadila tyto slova, podle toho jak jsou v tvém životě důležitá?

Přátelé 4

Peníze 6

Rodina 1

Vzdělání 5

Zdraví 3

Láska 2

11. Jaká osobnost, nebo kdo z tvých blízkých, je pro tebe motivací? A proč?
 Rodiče. Líbí se mi jak spolu vycházejí, jak si důvěřujou, pomáhají, jsou k sobě upřímní a mají se rádi. Jací jsou ,chápající k nám, řeší snámi problémy i bez hádek. Ale poslední dobou to skřípe, kvůli jejich práci a krizi =( Ctěla bych mít takový vztah se svým partnerem.

12. Už ses někdy zamilovala do staršího muže? (myslím tím třeba přes 25 let) Pokud ano, jaké to bylo?
Ne nezamilovala, akorát se mi starší muži líbí =)

13. Jakých 3 vlastností si na sobě nejvíce ceníš? A které naopak moc na sobě nemusíš? Kreativitu a všestranost, pochopení pro některé věci, kteří někteří nechápají. Náladovost, neumím projevit city, lenost :D

14. Sportuješ ráda? Jaké jsou tvé nejoblíbenější sporty?
Rozhodně nemusím atletiku a hlavně gymnastiku :X, mám ráda míčoví hry zejména florball a plavání. Radši, ale tancuju, jestli se to bere jako sport :D

15. V čem si myslíš, že jsi odlišná narozdíl od tvého blízkého okolí? (okolí = lidé ve škole, rodina, kamarádi)
Nenechám se nikým a ničím ovlivnit, mám svůj vlastní názor, což má v týhle době a v tomhle věku málo lidí. Líbí se mi, že dokážu na svůj věk přemýšlet a udělat si názor o různých a životních věcech, což taky neumí kde kdo =). Jsem takový rebel :P

16. Zažila jsi někdy to, že jsi se zamilovala a hodně ses kvůli tomu trápila? Pokud ano, jaké to bylo?
Netrápila jsem se, spíš mě to mrzelo. Člověk do kterého jsem se zamilovala mě začal ignorovat, mrzelo mě to, ale vtírat se mu nebudu, když nestojí o moje přátelství. Na to že ta láska trvala 2 roky, jsem z toho smutná nebyla, nejspíš bych si sním ani nic nezačala, i přesto, že by to bylo vzájemná =). Odradilo mě od něj to, jak se hodně změnil, už nebyl tím kým býval, a kvůli jeho vlastnostem sem byla do něj paf, navíc byl fakt krásnej kluk ( to i teď :D)

Já se ptám Elevase

1) Na úvod... Jak by jsi popsala samu sebe ?...
První věc, co byste asi vědět měli je to, že jsem flegmatička každým coulem :) Z těch dobrých vlastností: jsem kreativní, přátelská, ctižádostivá, obětavá, věrná, mám skoro na všechno svůj vlastní názor.. Z těch trochu horších: strach z nových a nepoznaných věcí, možná jsem někdy trošku naivní a hádavá :) A často se zamilovávám :D Je mi jedno jestli už 30 let nežije, nebo jestli mu je dvacetpět... :)
2) Proč, za jakým účelem jsi si založila svůj blog ?...
Tento blog jsem založila za účelem, že bych tady měla takovou "poradnu" pro všechny, a nějaké testy, které by pomohli ostatním poznat sami sebe. Prostě jsem chtěla pomáhat ostatním. Ale když jsem napsala svůj první příspěvek do rubriky "Můj deník", strašně se mi to zalíbilo, a tak to došlo až k dnešku, kdy zde mám deník, fotky, úvahy, příběhy - zkrátka vše autorské :)
3) Jaký typ kluka se ti líbí nebo spíše, jaký by měl být tvůj partner ( vlastnosti, vzhled ) a s kolika kluky už jsi chodila ?...
Popravdě: nechodila jsem zatím z žádným. Možná že si budete ťukat na čelo, ale měla jsem dva trošku vážnější vztahy než je pouhý flirt. Ale s tím dotyčným jsem nechodila. Podle mně láska mezi námi se nemusí dokazovat jenom tím, že si řekneme, že "spolu budeme chodit". Tato věta je podle mně naprosto zbytečná :) Zatím hledám, hledám toho pravého a po tajnu hledám toho "pravého". Najdu ho? Kdo ví. Jaký by měl být tvůj partner? Měl by ho bavit jeden "obor", kterému by se věnoval. Třeba (teď si vymejšlim) příroda, nebo fotografování. Je důležité aby měl nějaký koníček, abych si s ním mohla o něm povídat, a on by mně něco o něm naučil. Chtěla bych také aby byl romantický, rozumný, aby vždy viděl to správné řešení, když se má rozhodovat. Aby byl takový můj "rytíř", který by mně před vším chránil :) Hlavně musí být trochu chytrý a mít svůj názor, abych si s ním mohla o čemkoliv povídat. Chci abychom se spolu učili novým věcem a poznávali společně všechno co jsme si kdy přáli. A plnili si svá životní přání. :) No uf, dostáváme se ke vzhledu :) Samozřejmě se těžko najde člověk, který by odpovídal jak mým předstávám vzhledovým, tak charakteristickým. Důležitý je podle mne charakter, ale pokud jde o vzhled jako první mně zaujmou blonďáci s modrýma očima :) Jak říkám všem: chci aby ON měl: vlasy, oči a povahu Paula Newmana, hlas Chrise Willise a tělo Davida Beckhama :) Což asi nejde, ale co..
4) Řešíš svůj vzhled, pečuješ nějak o sebe, jak se oblékáš ?...
"Abych pravdu řekla, když vyrážím někam ven, vždy se musím nalíčit! Protože bez toho vypadám opravdu děsně :/" - tak tuhle větu bych ještě řekla asi před rokem. Teď už chodím nalíčená jen když jdeme někam do města, či na akci, oslavu. Čím jsem starší, tím víc se sama sobě líbím nenamalovaná :D Je to fakt. Každopádně péče o pokožku je důležitá, a tak používám každé ráno a večer čistící vodu. Nejlépe se mi asi osvědčila značka Balea. Co se týče kosmetiky, nejvíce používám asi od Gabrielly Salvete. K líčení používám nejvíc korektor, řasenku, trochu tužky na oči, někdy stíny, a lesk. Důležité je pro mne abych nevypadala jak zmalovaná panda a abych vypadala co nejvíc přirozeně :) S vlasama moc nečaruju, buď si je dám do culíku nebo je nechám rozpuštěný s čelenkou :) Co se týče oblékání, mám nejradši to, co je pohodlné. Miluju přiléhavé tílka, topy s nějakým obrázkem, či vtipným nápisem :) Takové tílko se dá nosit doma, na zahradě, ve městě i na párty :) V zimě se samozřejmě ráda zachumlám do nějakého slušivého světříku či teplé mikinky. Nejradši mám černé barvy :) Trička se ke mně nejvíc hodí asi modré barvy. Moc nemusím manžestráky, zato miluju džíny, obvzlášť roury :* Boty mám nejraději obyčejné kecky všelijakých barev :)
5) Co se ti na sobě líbí a nelíbí ?... Proč ?...
Nejvíce se mi na mně líbí to, že dokážu sama sebe překvapit :) Kolikrát jsem udělala takové věci, a když nad nimi teď přemýšlím, říkám si, jak jsem mohla být takových věcí schopná. Třeba například: Jela jsem na školní výlet (na tři dny!!) a byla jsem tam bez všech kamarádek, které museli zůstat doma kvůli nemocem. Chápete to? Byli tam skoro jen kluci a pár holek, který by se dali nazvat "pipiny", co se starají jen o sebe. Takže to jsem se překvapila asi nejvíc. že jsem tam jela. Pak když jsem požádala jednoho hezkýho kluka o lízátko :D A našlo by se toho víc, ale jdu dál. Líbí se mi na mně mnoho vlastností, i když jsou nějaké z nich špatné, protože vím, že k něčemu jsou dobré :D Ale co bych řekla, někdy mi vadí, že jsem tak trochu tvrdohlavá a hádavá. Musím pořád mít poslední slovo :DD Občas mně i někdo kvůli tomu nemá rád :( Někdy mi i vadí to, že musím mít ke všemu pořád nějaké komentáře, a říkám je i nahlas :D Takže všichni hned protáčejí panenky a někdo se se mnou začně hádat :D Ale to se stává málokdy...
6) Jak si představuješ svojí budoucnost (kariéra, rodina, škola, hobby) ?
Jako budoucí povolání si sebe představuju jako učitelku na základce nebo na střední, učitelku zeměpisu, chemie a biologie :) Mám jasnou představu a už k tomu pomalu mířím, teď na gymplu :) Samozřejmě, že se může něco zvrtnout, ale nedokážu si sebe představit jinde než na pedagogický fakultě. Třeba v Praze, třeba v Plzni, třeba v Budějovicích. Zkrátka půjdu po stopách mých učitelů :) Rodina... Tak nad tím jsem se musela dlouho zamýšlet. Představuji si jak budu žít někde v osamocené přírodě s manželem a dvěmi dětmi :) Ale je to jen představa... Realita bude určitě jiná: možná někde v paneláku uprstřed města, či v horách? Hm, nevím... Po této škole zřejmě půjdu na pedagogickou, kdyby to nevyšlo, možná půjdu na přírodovědnou, ale zatím je to ještě daleko :) Hobby, zřejmě to bude učení nových a nových věcí, a učení lásce :)
7) Tvoje koníčky ?...
Nemám žádný koníček, kterému bych se věnovala nonstop, ale baví mně: Malování, kreslení, surfování po internetu, blogaření :), výlety s přáteli, povídání, čtení, hraní na klavír, poslouchání hudby, přemýšlení, uvažování (není to to samé?! :D), pečování o rostliny a tak trochu učení předmětů, které mně baví (hlavně biologie a chemie). Našlo by se toho více, ale tento seznam je asi nejvýstižnější :)
8) Jaký máš názor na vývoj lidstva a planety. Myslíš, že dnešní technika prospívá nebo naopak škodí a co říkáš na dnešní politiku, vědu a ostatní povolání ?
Možná tě to překvapí, ale myslím, že dnešní technika prospívá i škodí. Prospívá v tom, že se lidé učí novým věcem. A to je hodně důležité. A škodí tím, že lidé neznají už nic jiného a nedokážou se bez té moderní techniky odtrhnout. Je to taková závislost. Co se týče vývoje lidstva a planety, pořád zírám jak to jde všechno rychle, ani nestačíme sledovat co vše vyrábějí v Japonsku. Ti roboti a speciální auta, ale to už není ten správný život co by měl být. Pomalu ztrácí smysl přírody a lásky. Kdo ví, třeba za sto let bude vše jinak. Žádná příroda, žádné zvířata. Třeba ani lidé tyto slova znát nebudou a budou si o nich povídat jako o historii. Myslím si, že naše planeta je živý organismus. Reaguje na všechno co se mezi lidmi a v přírodě děje. Teď vám uvedu příklad kdy jsem poprvé uvěřila tomu, že planeta je "živý tvor". Když někdy v druhohorách (alespoň myslím) padal meteorit na Zemi, začínali se všude rozlévat moře, skoro pokryly celou zeměkouli. Někdo se domívá (i já), že se Země bránila před pádem meteoritu a snažila se jeho pád zpomalit. Politika jde tak trochu teď mimo mně. Každopádně beru politiky jako ti, co si chtějí vydělat, a ne ty, co chtějí pomoci republice v krizi. Každý hledí do té své kapsy, viďtě pane Schwarzenbergu. Co má on majetku! Kdybyste viděli. A ještě se cpe do politiky vydělat víc a víc. Zkrátka "někdo" musí řídit stát a tak politikům alespoň trochu děkuji za to, že naší republiku neprodali jiným státům a že jí jakštakš zachovávají. I to bychom si měli cenit. Kdybychom zažili dřívější režimy, zřejmě bychom naše politiky zlíbali :) Věda? Podle mne by měli vědci vymýšlet užitečnější věci. Než stále jen vylepšovat a vylepšovat skoro nepotřebné věci. Znám několik nemocí, na nichž ještě nebyla vynalezena protilátka. Proč raději neřeší toto?
9) Věříš v něco ( duchové, Bůh, atp...) ?...
Ano v něco věřím. Věřím v nějakou sílu, která způsobuje to, že jsem právě teď a tady a že právě dělám to a to. Něco existovat musí a také existuje. My to zřejmě nikdy nepoznáme. Možná po smrti? A to jsem narazila na další bod, smrt. Vyřím, že po smrti něco je. Nemůže být přece "nic". Ale počkám si, jednou se to dozvím. Ať si tomu někdo říká duchové, nebo Bůh, něco určitě existuje.
10) Tvůj životní zážitek nebo trapas ?...
Myslím, že trapasů jsem si v životě nadrobila mnoho, ale nějaký mega trapas to zase nebyl :) Možná, že tenhle je znich asi největši: Jdu na oběd s kámoškou a povídáme si o jednom profesorovi z gymplu. Kámoška si ale pak všimla, že vystoupil z auta a jde na oběd za námi, ale já to nevěděla a zrovna jsem řekla o něm nějakou větu, jako že je strašnej puntičkář nebo tak něco, a to musel slyšet :D A když mi to pak kámoška řekla, málem jsem si urvala vlasy xD Naštěstí ho teď ve druháku nemáme :)
11) Co je protebe důležitější rodina nebo přátelé a proč ?...
Je to hodně podobné, ale více asi rodina, protože mi dává zázemí a lásku, kterou mi zatím nemůže dát žádný kluk :( S rodičema si můžu často popovídat a probírat různé věci. Sice se často spolu hodně hádáme, ale mám je ráda. I svýho brášku, kterej je vždycky tak legračně upřímnej :) Ale občas mně taky naštve, protože začal chytat ode mně manýry :D Je s nima sranda :) Co se týče kamarádů, mám dvě takové kámošky (teď na gymplu) s kterými si říkáme skoro všechno. Těm zase můžu říct různé tajnosti, probíráme spolu kluky, učení, atd. Což s rodičema nemůžu :) Důlšžití jsou jak kamarádi tak rodina. Ale rodina o něco více.
12) Čeho se nejvíc bojíš a proč ?...
Bojím se nových, nepoznaných věcí a situací. Nedovedu povědět proč, už od malička jsem se bála všeho nového. Je to asi fobie. Pak mám trochu strach z výšek, protože když se podívám dolů chce se mi zvracet a pádím dolů po schodech jak nejrychleji to jen jde :D
13) Tvoje největší životní (citové) zklamání ?...
Jednou jsem se strašně zamilovala do jednoho kluka. A tak jsem se svěřila kamarádce. Vím, že ona mi vždy v takových věcech moc pomohla. Řekla jsem sí vše co si o něm myslím a ona, že ho zná a že je docela v pohodě, stejně jak si myslím já. Poradila mi takové ty "typy" jak sbalit kluka :D A tak jsem se na něj pořád dívala a usmívala se. On ale nic, vůbec si mně nevšímal. Snažila jsem se s ním navazovat kontakt, ale on stále nic. Byla jsem z toho celá nervózní a měla jsem depku. Jednou, na výletě, kam jela naše i jeho třída jsme se trochu víc seznámili. Od té doby se všechno změnilo, začali jsme si psát na Skypu, a pak došlo i na první rande. Byla jsem strašně ráda. Všechno pobíhalo perfektně, až do té doby, co jsem skamarádila s jednou holkou. Jmenovala se Marcela a její jméno mi zůstane v hlavě asi hodně dlouho. To ona mi otevřela oči, a řekla mi všechnu pravdu. Byla to taková místní drbna, ale ten den mně zachránila. Pověděla mi vše, co dělala má kámoška za mými zády. Že JEHO požádala, ať se mnou někam vyrazí a ať se se mnou trochu víc baví, a taky mu vyklopila, že se kvůli němu strašně trápim.  A taky mu řekla, že jesi to neudělá, tak že budu mít depku celej život. Marcele jsem zprvu nevěřila a tak jsem si to šla ověřit ke své kamarádce - potvrdila mi to a řekla, že to myslela dobře. S NÍM jsem už  v životě nepromluvila. Myslim, že je to asi největší zklamání co jsem kdy zažila :( Přitom ten kluk byl tak v pohodě... Jen kdyby se nepřetvařoval. Nejhorší bylo, že o tomhle podvodu vědělo hodně lidí. Do teď nevím kolik přesně, a ani nevím, jak se to mohli dozvědět. A myslím, že to ani nechci vědět. Zkrátka uznejte, že to je velký zklamání. Od tý doby si na svou důvěru dávám víc pozor.
14) Tvůj názor na celkový život, nemyslíš že je to všechno zbytečný, když za pár let umřeme a za několika set let planeta vymizí ?...
Máš pravdu. Tuto otázku jsem si vždycky kladla. Jak je to možné, že existujem? A proč tedy žijem, když stejně umřeme? Podle mne, když už máme tu možnost žít, tak je potřeba tento dar využít. A vzít si z toho co nejvíce. Kdo ví, jestli to po smrti nebudeme potřebovat. Každopádně nepodporuju sebevraždy, protože si myslím, že to dělají jen srabi a zbabělci, a možná i blázni. Protože, kdo by zvládnul si dát nůž pod krk, nebo smyčku okolo hlavy, či vzít pistol do ruky? Možná je celý tento život zbytečný a možná není, ale je rozhodně dobré si co nejvíc z něho vzít, třeba to budeme opravdu jednou potřebovat. Celkovým smyslem živote je podle mně láska. Každý za tímto pojmem má něco jiného, a proto si myslím, že slovo láska je nejvýztižnější :)
15) Tvoje sny, plány ohledně života a blogu?..
Nějaké sny a plány jsem již jmenovala, ale zdaleka nejsou všechny. Představuji si nějaký nádherný život s rodinou, abychom si v rodině s každým v poklidu domluvili, a abych mohla dát svým dětem to, co mi moji rodiče nedali. Toto jsou plány hodně do budoucna. Co se týče plány na blízkou budoucnost, tak to je asi znova začít hrát na klavír, protože jsem to poslední dobou docela zanedbala :D, dále se víc věnovat učení, protože to budu potřebovat, jestli chci jít na tu vysokou, a tak celkově si udělat víc času na jiné koníčky, než na internet :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YummY PakoO YummY PakoO | Web | 3. srpna 2010 v 17:50 | Reagovat

uua..toe sakra dlouhý =D

2 Elevanse Elevanse | Web | 3. srpna 2010 v 19:41 | Reagovat

Zajímavé... Víš, že tomu ani nejde uvěřit, že ty a já máme všechno tak společného? Nejseš náhodou TY mé nějaké druhé JÁ? Nebo obráceně? Jinak si to vysvětlit ani neumím :D Já mám ráda tanec stejně jako ty a florball je sport který příímo miluju! :D A ještě k tomu názoru, podle mně si hodně lidí dělá názor jen podle toho co mu kdo neblafe, a vůbec si to neověřuje a sází jen na zkušenosti ostatních. A to je velké chyba! S takovými lidmi se nedá ani si normálně pohovořit :( A to znám ze své zkušenosti :) A už mně zas napadají další otázky, na které bych se tě chtěla zeptat... :D Tentokrát na to budu mít víc času, tak je zkusím nějak víc konkretizovat a propracovat... :) Doufám, že nevadí... :D Protože mně zajímá jestli najdeme vůbec něco odlišného :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama